25 مه 2023 آخرین مذاکرات سقف بدهی

نمای بیرونی ساختمان وزارت خزانه داری در 13 مارس در واشنگتن دی سی به تصویر کشیده شده است.
نمای بیرونی ساختمان وزارت خزانه داری در 13 مارس در واشنگتن دی سی به تصویر کشیده شده است. تراشه Somodevilla/Getty Images

تقریباً پنج ماه قبل از اینکه ایالات متحده به سقف بدهی خود برسد، یک تیم کوچک در داخل وزارت خزانه داری شروع به هشدار به مقامات ارشد در مورد تأثیرات اولیه در سیستم مالی ایالات متحده کردند.

هزینه بیمه بدهی ایالات متحده، همانطور که با قیمت سوآپ های اعتباری سنجیده می شود، در حال افزایش بود – نشانه ای از اینکه سرمایه گذاران شروع به تلقی اوراق قرضه ایالات متحده و سایر اوراق بهادار به طور فزاینده ای پرخطر می کردند.

این هشدار اولیه – و هشدارهای بعدی در ماه گذشته با افزایش قیمت سوآپ – از اتاق بازارهای وزارت خزانه داری و تیم همنام آن متشکل از 9 تحلیلگر مالی منتشر شد که مسئول نظارت و تجزیه و تحلیل بازارهای مالی جهانی برای اطلاع از سیاست های مربوط به کار هستند. مقامات ارشد وزارت خزانه داری و کاخ سفید.

از آنجایی که ایالات متحده به سرعت به تاریخ احتمالی نکول در اوایل ژوئن نزدیک می شود، مقامات ارشد ایالات متحده به طور فزاینده ای به اتاق بازار برای نظارت بر علائم اختلال در بازارهای مالی متکی هستند.

“همان‌طور که یک پزشک می‌خواهد علائم حیاتی یک بیمار را در حالی که به نحوه درمان آنها فکر می‌کند، درک کند، خزانه‌داری نیز در جریان شناخت راه‌های مختلف سلامت یا ناسالم بودن اقتصاد است. و بخشی از آن. والی آدیمو، معاون وزیر خزانه داری آمریکا به سی ان ان گفت: در حال درک بازار است.

“بنابراین، ما زمان زیادی را با آنها می گذرانیم تا درک بهتری از هزینه های امروز داشته باشیم، تا مطمئن شویم که در موقعیتی هستیم که بتوانیم آن اطلاعات را با کنگره به اشتراک بگذاریم تا از رسیدن به موقعیتی جلوگیری کنیم. جایی که برای اولین بار در تاریخ خود، ما قادر به پرداخت به موقع همه تعهدات خود نیستیم.»

این کار هر روز قبل از سپیده دم شروع می شود، زمانی که کارکنان به نوبت در حدود ساعت 3:30 صبح به وقت شرقی از خواب بیدار می شوند تا داده های مربوط به تحولات بازار یک شبه را جمع آوری کنند و شروع به برقراری تماس با مخاطبینی کنند که در بازارهای اروپایی و آسیایی کار می کنند.

حدود ساعت 7 صبح به وقت شرقی، این داده ها و بینش ها در صندوق ورودی سیاستگذاران ارشد کاخ سفید و وزارت خزانه داری قرار می گیرند.

در ساعت 9 صبح به وقت شرقی، قبل از باز شدن بازارهای ایالات متحده، جانت یلن، وزیر خزانه داری و تیم رهبری ارشد او، به طور مجازی با اتاق بازار و دیگر دستیاران کلیدی وزارت خزانه داری جمع می شوند تا در مورد وضعیت بازارهای مالی و مسائلی که باید در آن روز به تماشا بنشینند، توضیحاتی ارائه کنند.

در هفته‌های اخیر، آن جلسه روزانه به شدت بر روی طنین بن‌بست محدودیت بدهی متمرکز شده است، از به‌روزرسانی‌ها در مورد حراج اسناد خزانه‌داری گرفته تا واکنش‌های بازار و اظهارنظرهای تحلیلگران و اقتصاددانان بازار.

ادامه مطلب