کریستوفر میلر: ترامپ به افسر سابق نیروهای ویژه ضربه می زند تا اسپر را در پنتاگون عهده دار شود

رئیس جمهور مارک اسپر را دو روز پس از آنکه جو بایدن ، رقیب دموکرات خود به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری پیش بینی شد ، جتیسون کرد ، نتیجه ای که ترامپ از پذیرفتن آن خودداری کرده است.

میلر یک افسر سابق نیروهای ویژه ارتش و مقام پنتاگون است که دارای سابقه عمیقی در زمینه مبارزه با تروریسم و ​​عملیات ویژه است.

بلافاصله پس از ورود به پنتاگون در روز دوشنبه ، میلر با رئیس ستاد مشترک ارتشبد ژنرال مارک میللی و سایر کارمندان عالی دیدار کرد تا راهنمایی های اولیه خود را به آنها ارائه دهد و انتظار “تغییرات قابل توجهی در این زمان” را نداشته باشد. CNN

این مقام مسئول گفت که میلر ساعات اولیه خود را در پنتاگون می گذراند و جلسه توجیهی انتقادی درباره موضوعاتی مانند کد هسته ای و عملیات نظامی در سراسر جهان را دریافت می کند.

میلر پیش از این با رئیس کمیته خدمات مسلح سنا ، سناتور جمهوری خواه جیم اینهوف صحبت کرده است ، طبق بیانیه سناتور که گفته است او مشتاقانه منتظر همکاری با میلر برای کمک به “حفظ ثبات در پنتاگون” است.

میلر در ماه آگوست پس از رای تأیید دو حزب در سنا ، رئیس مرکز ملی ضد تروریسم شد ، رأیی که ترامپ هنگام معرفی وی به عنوان سرپرست پنتاگون ، با دور زدن معاون وزیر دفاع که به طور معمول وظیفه بازیگری را بر عهده داشت ، مورد حمایت قرار گرفت. باید وزیر دفاع برکنار شود

پیش از ترک NCTC ، میلر در پنتاگون به عنوان معاون دستیار وزیر دفاع برای عملیات ویژه و مبارزه با تروریسم کار می کرد.

میلر قبل از آخرین تور خود در پنتاگون در کاخ سفید ترامپ مشغول به کار بود و از سال 2018-2019 به عنوان دستیار ویژه رئیس جمهور و مدیر ارشد ضد تروریسم و ​​تهدیدهای فراملی در شورای امنیت ملی فعالیت می کرد.

سرنوشت هاسپل مدیر CIA پس از اخراج ترامپ از اسپرس ، نامشخص است

مقامات می گویند میلر در برخی از سیاست های ضد ایران و ضد حزب الله رئیس جمهور و همچنین اقدامات ضد تروریسم مرتبط با جنگ های سوریه و عراق نیرو محرک بود.

چندین مقام آمریکایی به CNN گفتند که هنگامی که ترامپ قبل از شکست داعش قصد خود را برای خروج ناگهانی از سوریه در سال 2018 اعلام کرد ، میلر به طور خصوصی نگرانی خود را در مورد این تصمیم ابراز داشت و خاطرنشان کرد که خالی شدن از سرکردگان نیروهای دموکراتیک سوریه به رهبری کردها ممکن است با واکنش های جدی مواجه شود.

نگرانی های مشابه جیمز ماتیس وزیر دفاع وقت را بر آن داشت تا در آن زمان استعفای خود را اعلام کند.

پیش از رفتن به کاخ سفید ، میلر 27 سال در ارتش خدمت می کرد ، ابتدا به عنوان سرباز وظیفه و بعداً به عنوان افسر نیروهای ویژه مامور شد و در اولین روزهای مداخلات نظامی آمریکا در هر دو کشور به افغانستان و عراق اعزام شد.

میلر در سال 2014 از ارتش بازنشسته شد و پیمانکار دفاعی شد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>