چگونه رئیس انتخابات طرفدار ترامپ در گرجستان آستانه GOP شد

رافنسپرگر روز جمعه در مصاحبه ای با آمارا واکر از CNN گفت: “کاش او و به ویژه در جورجیا پیروز می شد.” “من مطمئناً رأی خود را به او دادم ، اما نتایج همان نتایج است.”

رافنسپرگر با بیان این حقیقت ساده که بایدن برنده جورجیا شد ، حتی اگر اختلاف با 12000 رأی ناچیز باشد ، خود را در برابر خشم حزب خود باز کرده و این خودخوانده “محافظه کار ، جمهوری خواه مسیحی” را به پاریا در داخل تبدیل کرده است. GOP جورجیا

بدترین فشار از سوی رئیس جمهور وارد شده است.

“وزیر امور خارجه جورجیا ، به اصطلاح جمهوری خواه (RINO) ، اجازه نمی دهد افرادی که برگه های رای گیری را بررسی می کنند ، امضاهای تقلب را ببینند. چرا؟” ترامپ در 13 نوامبر توئیتی نوشت. “بدون این ، کل روند بسیار ناعادلانه و نزدیک به بی معنی است. همه می دانند که ما برنده کشور شدیم.”

حتی با تأیید مسابقه ریاست جمهوری ، فشارها از طرف وزیر امور خارجه GOP نیست. انتخابات دور دوم ژانویه برای هر دو کرسی سنای ایالات متحده آمریکا مشخص خواهد کرد که کدام حزب سنا را کنترل می کند ، به این معنی که تا آن زمان تمام نگاه ها در دنیای سیاست به گرجستان باقی خواهد ماند.

نقشه: نتایج انتخابات 2020 را ببینید

اگرچه عدم پذیرش رافنسپرگر از طنز ، خواسته های مشکوک ترامپ باعث جنجال بسیاری از افراد در سراسر کشور شده است ، اما این نتیجه معکوس در میان جمهوریخواهان در جورجیا داشته است ، برخی از آنها می گویند 65 ساله ملایم ، که زمانی خواستار نامزدی برای فرمانداری بود آگهی ترحیم سیاسی خود را نوشته است.

یکی از مقامات منتخب جمهوری خواه سابق و فعال باسابقه در جورجیا گفت: “اگر کسی را پیدا کنید که 18 سال دارد و نبض دارد و می گوید آنها از دونالد ترامپ حمایت می کنند ، وی در انتخابات مقدماتی در سال 2022 براد را شکست خواهد داد.” “من نمی بینم که چگونه او می تواند از نظر سیاسی زنده بماند.”

یکی از اعضای GOP که با CNN صحبت کرد ، تعجب کرد که آیا رافنسپرگر – یک تاجر موفق که 3 میلیون دلار از پول خود را برای مسابقه 2018 خود بی سابقه صرف کرده است ، حتی دو سال دیگر برای انتخاب مجدد انتخاب می شود؟

با وجود همه اینها ، رافنسپرگر چانه خود را بالا نگه داشته و تأکید کرده است که تعهداتش در برابر مردم او را ملزم می کند حقایق ناراحت کننده ای را با جمهوری خواهان دیگرش بیان کند.

رافنسپرگر روز جمعه به سی ان ان گفت: “من طرفدار رئیس جمهور ترامپ بوده ام ، او یکی از حامیان اولیه منابع مالی ما بوده و همچنین در سال 2016 و سپس در سال 2020 سرسخت است.” “اما در پایان روز ، دفتر ما اطمینان حاصل می کند که انتخابات منصفانه و دقیق برگزار می شود ، و این همان کاری است که ما انجام داده ایم.”

آتش دوستانه جمهوری خواهان

ترامپ داستان بسیار متفاوتی را روایت می کند. از نظر وی ، انتخابات در جورجیا تقلبی بود ، آزارهای از دست رفته و شمارش های مشکوک آزار داد.

هیچ یک از ادعاهای وی در برابر موشکافی مقاومت نکرده است ، اما این مانع ترامپ نشده است که خواستار جمهوری خواهان ، که تقریباً همه اهرم های قدرت در جورجیا را کنترل می کنند ، شود. “سخت بگیر” و مانع “دزدی” دموکرات ها در انتخابات در آنجا شود.

در میان ایالت هایی که مبارزات انتخاباتی ترامپ نتایج را مورد مناقشه قرار می دهد ، جورجیا تنها ایالت است که مقام ارشد انتخابات (رافنسپرگر) جمهوری خواه است.

که باعث ایجاد آتش سوزی دوستانه ای غیرمعمول شده است.

در تاریخ 9 نوامبر ، سناتورهای جمهوری خواه جورجیا در آمریکا ، دیوید پردو و کلی لوفلر خواستار استعفا رافنسپرگر به دلیل اتهامات نامشخص “ناکامی” و س questionsالاتی درباره صحت انتخابات شدند. فرماندار برایان كمپ ، یك جمهوری خواه كه پیش از این به عنوان وزیر امور خارجه خدمت می كرد ، خواستار استعفای جانشین خود را متوقف كرد. اما او تماس های Perdue ، Loeffler و Trump را برای بررسی تقلب احتمالی تکرار کرد.

رافنسپرگر با شلیک علنی ، از عملکرد انتخابات دفاع کرد و گفت که کار خود را ترک نخواهد کرد. با این حال ، او دو روز بعد ، در 11 نوامبر ، از بازشماری دست راضی شد.

به نظر اریک تاننبلات ، یکی از کارمندان باسابقه GOP در آتلانتا که نزدیک لوفلر است ، با توجه به میزان فشاری که به او وارد می شود ، رافنسپرگر تقریباً چاره ای جز جنج زدن به برخی از خواسته های اولیه نداشت.

تاننبلات گفت: “در آن زمان خواهم گفت كه این اتفاق افتاد ، دما بسیار بالا بود.” “افراد زیادی در این ایالت ، جمهوری خواه ، طرفدار ترامپ وجود داشتند که معتقد بودند مشکلات واقعی وجود دارد.”

پردو و لوفلر در انتخابات دور دوم ژانویه شرکت می کنند و جمهوری خواهان در جورجیا نسبت به حفظ وفاداری ترامپ و استفاده از منافع سیاسی پایگاه رای دهندگان او بسیار حساس هستند.

یک پسر پاییزی برای GOP

تمرکز شدید روی رافنسپرگر در یک زمان خطرناک برای جمهوری خواهان جورجیا اتفاق می افتد. اگرچه این حزب در سطح ایالت بر تسلط خود حاکم است ، اما با در دست داشتن هر دفتر کل استان و اکثریت در هر دو مجلس مجمع عمومی ، پیروزی بایدن در آنجا نشانه خطر برای حزب جمهوری خواه جورجیا است. این اولین بار در حدود سه دهه بود که یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات برنده جورجیا می شود و در حالی است که طی چند دوره گذشته حاشیه پیروزی جمهوری خواهان در آنجا کاهش یافته است. اکنون که کنترل سنای آمریکا توسط جمهوری خواهان به نتیجه دو انتخابات دور دوم ماه ژانویه بستگی دارد ، کانون توجه حزب جمهوری خواه در جورجیا سفید است.

بنابراین شاید تعجب آور نباشد که جمهوری خواهان به خودی خود درگیر شوند.

اریک اریکسون ، مجری گفتگوی رادیویی در ایستگاه WSB آتلانتا و فعال محافظه کار قدیمی گفت: “رئیس جمهوری خواه جورجیا یک پسر سقوط می کند و (رافنسپرگر) این کار را می کند.”

تاننبلات ، مسئول GOP در آتلانتا ، گفت که رافنسپرگر قربانی توجه ملی است که از زمان انتخابات به او جلب شده است.

تاننبلات گفت: “هنگامی که شما در یک ایالت وزیر امور خارجه هستید و ناگهان در کشمکش با رئیس جمهور ایالات متحده به یک شخصیت شناخته شده ملی تبدیل می شوید ، این شما را در یک نگاه مثبت قرار نمی دهد.”

رافنسپرگر در دو سال نخست ریاست خود با انتظارات زیاد بلکه مقداری بار نیز به انتخابات 2020 راه یافت. در جریان انتخابات مقدماتی ژوئن ، فعالان دموکرات و لیبرال وی را به خاطر صف های طولانی و ماشین آلات معیوب ، به ویژه در شهرستان ها و حوزه های اکثریت اقلیت ، مقصر دانستند. از طرف دیگر ، برخی از جمهوری خواهان ناراحت بودند که رافنسپرگر برای اولین بار به شهرستانها اجازه داد از جعبه های رها کردن در آرای مقدماتی استفاده کنند.

“مقام مقدماتی حزب جمهوری اسلامی” گفت: “انتخابات مقدماتی ژوئن در روز انتخابات بسیار نامرتب بود ، صف های بسیار طولانی ، مردم بسیار ناراحت بودند.” “مردم از اینكه رای شما را در یك جعبه قرار دهند بسیار ناراحت هستند. مردم احساس می كنند كه این امنیت نیست.”

در روزهای پس از انتخابات مقدماتی ، رافنسپرگر پیشنهاد کرد که مشکلات مربوط به چند مقام انتخاباتی شهرستان است ، نه در دفتر وزیر امور خارجه.

اقدامات رافنسپرگر در رای گیری های پستی همچنین خشم بسیاری از جمهوری خواهان ایالت را به دنبال داشته است. در ماه مارس ، دفتر وی تقریباً 7 میلیون تقاضای رای غایب را برای رأی دهندگان ثبت نام نشده از طریق پست ارسال کرد و بسیاری از رهبران جمهوریخواه این ایالت را از مواضع خود دور نگه داشت.

تصمیم وی برای تغییر قوانین تطبیق امضا برای آرای غیابی نیز برای جمهوری خواهان علوفه شد ، از جمله ترامپ، که می گویند وی پذیرش آرا نامه های پستی را آسان تر کرده است – و این می تواند به دموکرات ها کمک کند.

به گفته مقام سابق حزب جمهوری اسلامی جورجیا ، در حالی که رافنسپرگر سعی داشت در اواسط بیماری همه گیر انتخابات را پیش بینی كند – پیش بینی آراots غیرحضوری از طریق نامه های غیرحضوری – اقدامات او اعتماد بسیاری از جمهوری خواهان ایالتی را برانگیخت.

این مقام سابق به CNN گفت که رافنسپرگر در برقراری ارتباط موثر موفق نبود. این مقام سابق گفت: “شما در محیطی هستید که مردم در لبه قرار دارند.” “این تعداد رای گیری از طریق نامه های پستی وجود دارد و اکنون این قدرت رای گیری است [that Biden wins]”

رافنسپرگر همچنان به دفاع از عملکرد خود ادامه داده و همچنان به این ایده که انتخابات به صورت عادلانه ای انجام شده و به کسانی که بدون هیچ مدرکی در این باره اتهام می زدند هشدار می دهد ، متعهد مانده است.

وی به سی ان ان جمعه گفت: “من فکر می کنم که ما واقعاً باید مراقب آنچه که به مردم می گوییم باشیم ، و در واقع نیازی به چرخش مردم نیستیم.” “ما فقط چیزی در سطح سیستم ، سیستماتیک ، پیدا نکرده ایم که بتواند به حدی برسد که بتواند نتیجه امروز را که بایدن معاون رئیس جمهور ایالت جورجیا داشته باشد ، لغو کند.”

آمارا واکر و جیسون موریس از CNN در این داستان سهیم بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *