چرا هر معامله بدهی می تواند تنها آغاز راه خائنانه برای جلوگیری از نکول باشدCNN

تنها شش روز باقی مانده است تا آمریکا بتواند در فاجعه ای که می تواند باعث رکود اقتصادی و آشفتگی اقتصادی جهانی شود، پول خود را برای پرداخت صورت حساب های خود تمام کند. اختلافات عمیق بین کاخ سفید و جمهوری خواهان مجلس بر سر توافق احتمالی که بر اساس آن کنگره به افزایش سقف استقراض دولت در ازای محدود کردن هزینه ها رای می دهد، همچنان باقی است.

حتی زمانی که مذاکره‌کنندگان از هر دو طرف در روز پنجشنبه برای کاهش شکاف‌ها تلاش می‌کردند، اولین نشانه‌های آسیب احتمالی به اقتصاد – مانند نوارهای اولیه باران قبل از یک طوفان بزرگ – به واشنگتن رسید.

آژانس رتبه‌بندی اعتباری فیچ، اعتبار برتر ایالات متحده را در معرض دید منفی قرار داد و عملاً هشدار داد که اگر قانون‌گذاران نتوانند لایحه‌ای را تصویب کنند، می‌تواند بدهی ایالات متحده را کاهش دهد – اقدامی که می‌تواند برای همیشه هزینه استقراض فدرال را افزایش دهد و در اقتصاد بازتاب پیدا کند. و نرخ ثابت 30 ساله وام مسکن به دلیل عدم اطمینان در مورد بحران قرض الحسنه به 6.57 درصد افزایش یافت. این واقعیت همچنین در حال آشکار شدن است که اگر ایالات متحده نتواند پول بیشتری را در تاریخ 1 ژوئن یا حدود آن قرض کند، پرداخت های تامین اجتماعی برای میلیون ها سالمند ممکن است به سرعت مختل شود.

با افزایش علائم هشدار دهنده اولیه، همچنین مشخص شد که دستیابی به توافق بایدن و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از طریق کنگره، تا چه حد پیچیده است – چه رسد به اینکه در زمان مناسب از یک فاجعه اقتصادی جلوگیری شود. در یک پیچیدگی جدید، جمهوری خواهان راست افراطی هشدار دادند که به هیچ توافقی که لیست خواسته های آنها را که قبلاً توسط مجلس تصویب شده است، رای نخواهند داد و برای بایدن و دموکرات هایی که سنا را کنترل می کنند، قابل قبول نیست. این یک تهدید مهم است زیرا مک کارتی با توجه به اکثریت محدود حزب جمهوری خواه در مجلس، تنها می تواند چهار رای را برای تصویب یک لایحه از دست بدهد.

در نامه ای به رئیس مجلس، بلوکی متشکل از 35 تن از تندروها خواسته های جدیدی صادر کردند – از جمله مقرراتی برای تقویت امنیت مرزی و توقف طرحی برای مقر جدید FBI، که محافظه کاران طرفدار دونالد ترامپ متهم به آزار و اذیت رئیس جمهور سابق به دلیل سیاسی کردند. دلایل

بایرون دونالدز، نماینده جمهوری خواه از فلوریدا هشدار داد که اگر توافق نهایی با خواسته های قبلی جمهوری خواهان مطابقت نداشته باشد، ممکن است رای او سخت باشد. «آنچه که من واقعاً می‌خواهم بر آن تأکید کنم این است که در یک مقطع زمانی، مردم آمریکا باید دقیقاً بفهمند که در این اتاق چه اتفاقی می‌افتد، زیرا اگر توافقی صرفاً برای حفظ چهره در هر دو طرف راهرو انجام شود، تاریخ به ما می‌گوید که دونالدز گفت، یک چیز وحشتناک است.

در همین حال، برخی از دموکرات‌های مجلس با ابراز نگرانی از استراتژی کاخ سفید، تصریح می‌کنند که معتقدند بایدن پس از اینکه قبلاً از مذاکره با جمهوری‌خواهانی که او به گروگان گرفتن رفاه اقتصادی میلیون‌ها آمریکایی متهم کرده بود، خودداری کرده بود، در مذاکرات شرکت خواهد کرد. مخالفت دموکرات ها قابل توجه است زیرا اگر مک کارتی نتواند کل کنفرانس خود را در پشت یک توافق متحد کند، ممکن است برای تصویب یک لایحه به حمایت دموکرات های میانه رو نیاز داشته باشد – اگرچه چنین اقدامی ممکن است تلاش جمهوری خواهان تندرو برای سرنگونی او را به خطر بیندازد.

دموکرات ها اکنون هشدار می دهند که حمایت آنها از یک توافق تضمین شده نیست. آنی گریر، مانو راجو و ملانی زانونا از سی‌ان‌ان گزارش دادند، در یک جلسه پشت درهای بسته در روز پنجشنبه، سوزان وایلد، نماینده پنسیلوانیا به اعضای هیأت خود گفت که کاخ سفید رای دموکرات‌های مجلس نمایندگان را مسلم می‌داند. او در مورد اعضای آسیب پذیری مانند خودش که توسط برخی از معامله گران کاخ سفید در موقعیتی نامطمئن سیاسی قرار گرفته اند، ابراز نگرانی کرد.

امانوئل کلیور، نماینده دموکرات، یکی از بسیاری از اعضای حزب خود است که با تلاش‌های جمهوری‌خواهان برای افزایش الزامات کاری برای برنامه‌های شبکه ایمنی اجتماعی مخالف است، که می‌تواند دریافت مزایا را برای آمریکایی‌های نیازمند سخت‌تر کند. قانونگذار میسوری به راجو گفت که چنین اقداماتی شروع کننده نخواهد بود، “زیرا بیشتر افرادی که در مورد آنها صحبت می کنیم، افراد مسن و کودک هستند.”

یکی از چیزهایی که من امروز از بسیاری از همکارانم می گیرم، و متعجب اما خوشحالم، بسیاری از این افراد می گویند، می دانید، تسلیم وجود نخواهد داشت. ما تسلیم نمی‌شویم.» کلیور گفت.

اظهارات او بر این واقعیت تأکید می کند که هر چه جمهوری خواهان تندرو بیشتر خواستار امتیازاتی باشند که توسط مک کارتی مورد احترام قرار می گیرد، در صورت نیاز برای جلوگیری از نکول بدهی، دریافت آرای دموکرات ها برای رئیس مجلس دشوارتر خواهد بود.

دو منبع آگاه از مذاکرات پنجشنبه شب به سی‌ان‌ان گفتند که طبق یک توافق احتمالی، سقف بدهی برای دو سال افزایش می‌یابد و در عین حال مخارج فدرال را – به جز مخارج دفاعی و سربازان – برای همان دوره محدود می‌کند. یک منبع جداگانه مطلع از مذاکرات گفت که مدت سقف هزینه ها هنوز در حال بررسی است.

در همین حال، به نظر می‌رسید که بایدن در حال آماده کردن زمینه سیاسی برای هرگونه معامله با مک کارتی است که ممکن است برای برخی از دموکرات‌های درجه یک نامحبوب شود. او تلاش کرد تا با این تصور مقابله کند که دموکرات‌ها در ازای اجرای وظیفه قانونی خود که به دولت اجازه می‌دهد پول بیشتری برای پرداخت هزینه‌هایی که قبلاً تصویب کرده است، وام بگیرد، هیچ نتیجه‌ای نخواهند داشت.

من می خواهم واضح بگویم که مذاکراتی که با رئیس مجلس مک کارتی انجام می دهیم (در مورد طرح کلی بودجه است، نه در مورد پیش فرض. این در مورد دیدگاه‌های رقابتی برای آمریکا است.

رئیس‌جمهور متعهد شد که آنچه را که به گفته وی «کاهش‌های بزرگ» درخواستی جمهوری‌خواهان در برنامه‌های مهم از جمله تعداد معلمان و افسران پلیس است، مسدود کند. به این ترتیب، اگر به نظر می‌رسد که بایدن از برخی اولویت‌های جمهوری‌خواه صرف نظر کرده باشد، همچنان می‌تواند ادعا کند که به عنوان یک قهرمان آمریکایی‌های معمولی در زمان تلاش برای انتخاب مجدد خدمت کرده است.

اما جمهوری خواهان بایدن را – که به عنوان رئیس جمهور، به جای انگیزه های حزبی صرفاً به حمایت از همه آمریکایی ها بر عهده دارد – در موقعیتی غیرقابل رشک دارند. اگر او مذاکرات با مک کارتی را به لبه پرتگاه سوق دهد و از ارائه امتیازات خودداری کند، اقتصاد ممکن است بر فراز یک صخره سقوط کند و میلیون‌ها شغل را از بین ببرد و در رکود بزرگ فرو رود. در حالی که ممکن است جمهوری خواهان مقصر شناخته شوند، تلفات انسانی برای کشور بسیار دردناک خواهد بود. با توجه به موقعیت ضعیف سیاسی خود – امتیاز مطلوب بایدن در نظرسنجی جدید CNN/SSRS که روز پنجشنبه منتشر شد 35 درصد بود – همچنین واضح است که او نمی تواند طنین سیاسی ناشی از نکول بدهی را تحمل کند.

یک منبع آگاه از مذاکرات به سی ان ان گفت که دولت و جمهوری خواهان مجلس نمایندگان در حال مذاکره بر سر توافقی هستند که سقف بدهی را تا سال 2024 برداشته و در عین حال سقف 12 لایحه مخارج سالانه را که کنگره باید تا پایان سال تصویب کند، تعیین می کند. چنین چارچوبی حداقل بایدن را از یک رقابت مخرب دیگر با جمهوری خواهان بر سر محدودیت بدهی در سال انتخاب مجدد خود مصون می دارد. و مک کارتی می‌تواند استدلال کند که در هزینه‌های غیرمسئولانه رئیس‌جمهور مهار شده است.

اما تردیدها وجود دارد که آیا چنین مصالحه ای هر یک از طرفین مجلس را راضی می کند یا خیر، به این معنی که ممکن است یک دوره عصبی برای بایدن، مک کارتی، بازارهای جهانی و دیگر قدرت های جهانی که عمیقاً به اقتصاد ایالات متحده گره خورده اند، در پیش باشد.

با این حال، یک ناظر کهنه کار کنگره، روهیت کومار – معاون سابق دفتر میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواهان سنا – گفت که افزایش انتقادات از سوی قانونگذاران ممکن است لزوماً نشانه بدی نباشد.

«این واقعیت که شما ۳۵ جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، از نوع آزادی مجلس، نامه‌ای می‌نویسید که ما قصد نداریم به این موضوع رأی دهیم، در واقع نشانه خوبی است. آنها هرگز ائتلافی از مایل به لایحه ای نیستند که قرار است از طریق سنای دموکرات و با امضای رئیس جمهور بایدن به قانون تبدیل شود.»

“بنابراین شکاف در افراط‌ها در واقع نشانه‌ای از دستیابی به یک توافق است.”

با این حال، ست هریس، معاون سابق شورای اقتصاد ملی در زمان بایدن، هشدار داد که جمهوری خواهان در حال انجام ریسک “غول آسا” با رفاه اقتصادی میلیون ها آمریکایی هستند.

این نشان می دهد که برخی از افراط گرایان در حزب بیشتر به سیاست علاقه دارند تا اطمینان حاصل کنند که زندگی آمریکایی ها خوب پیش می رود.