چاپ مقاله isi

توسعه روزافزون علوم و فناوری های جدید توجه به معیارهای ارزیابی تحقیقات ، مطالعات و مجلات را ضروری می سازد. منبع بی طرف ارزیابی که نیازهای مصرف کننده را به خوبی مشخص می کند و از سوی دیگر نقاط قوت و ضعف مجلات علمی و پژوهشی در زمینه های مختلف را بررسی می کند می تواند راه حل مناسبی برای جویندگان علم باشد.

در این رابطه ، موسسات باید اعتبار محصولات مختلف علمی را ارزیابی کرده و چاپ مقاله isi در این زمینه مشاوره تخصصی ارائه دهند. به طور طبیعی ، اعتماد به این موسسات به طور همزمان اعتبار محتوای مورد تایید آنها را افزایش می دهد و دسترسی مخاطبان را افزایش می دهد. زیرا محتوای علوم تولید شده باید در موسساتی که می توانند با خیال راحت به آنها استناد شود ، تأیید شود و کار علمی خود را بر اساس نتایج تحقیقات قبلی انجام دهد. ISI یکی از نهادهایی است که با ارائه چارچوبی قابل قبول این مشکل را تا حدودی حل کرده است.

ISI و تاریخچه آن چیست

موسسه اطلاعات علمی (ISI) یک موسسه خصوصی است که توسط یوجین گارفیلد در سال 1960 تأسیس شد و در سال 1992 توسط Thomson Scientific & Healthcare خریداری شد و به Thomson ISI معروف است. تامسون در سال 2008 با گروه رویترز ادغام شد و تامسون ISI اکنون بخشی از بخش بهداشت و علوم تامسون رویترز است.

این موسسه مجلات منتشر شده در سراسر جهان را مرور می کند و چاپ مقاله isi مقالاتی از مجلات را که معتبر می داند فهرست می کند تا بتواند در مراکز علمی و تحقیقاتی جستجو کند. این گزینه جستجو با پرداخت هزینه در دسترس کاربران است.

ISI خدمات پایگاه داده را برای فهرست کتاب و مقاله ارائه می دهد. به طور خاص ، این خدمات نمایه سازی و نقل قول است که توسط خود گارفیلد انجام شده است. این خدمات شامل ذخیره استناد به مقالات در هزاران مجله دانشگاهی است. این خدمات از طریق سرویس پایگاه داده ISI Web of Knowledge در دسترس است. این پایگاه داده به محققان این امکان را می دهد که بدانند کدام مقاله بیشتر مقاله isi مورد استناد قرار می گیرد و کدام مقاله از این مقاله استناد می شود.

ISAI با استناد به گزارش استنادی مجله ، گزارش سالانه ای با عنوان Journal Citation Reports ارائه می دهد که در آن مجلات فهرست بندی شده در پایگاه داده آن بر اساس نمایه ای به نام Impact Factor رتبه بندی می شوند. در حال حاضر ، ضریب تأثیر یکی از شاخص های اصلی اعتبار علمی مجلات علمی است. (چاپ مقاله isi) به نقل از گودریدر ، طبق گزارشات ، دولت یونان مالیات بر ارزش افزوده فروش کتاب های الکترونیکی و کتاب های صوتی را به 6 درصد کاهش داده است. پیش از این دولت 24 درصد مالیات اعلام کرده بود.
ایران و ISI

ایران یک سیستم داخلی برای ارزیابی تحقیقات ندارد ، بنابراین آنها ارزیابی را به یک سیستم خارجی واگذار کرده اند. سیستم ISI سیستمی است که ما در حال حاضر از آن استفاده می کنیم. با توجه به بخش نامه های وزارت علوم ، نتایج فعالیت های تحقیقاتی منتشر شده به عنوان مقاله علمی دارای مزایای خاصی بر اساس WOS (JCR) یا ISI Listed یا ISC است. به عنوان مثال ، اگر هزینه یک پروژه تحقیقاتی بیش از 5 میلیون تن باشد. مجری باید دو پیش نویس مقاله در مجله (WCR) منتشر کند. اگر بیش از 10 میلیون جلد ، 3 مقاله باشد و اگر مقاله را منتشر نکند ، جریمه می شود.

این مuteسسه در ایران به دلیل قدردانی از ارتقاء اساتید و دانشجویان دکترا بسیار مشهور شد. این موسسه ادعا می کند که در نمایه سازی نشریات با رعایت اصول اعتماد و حفظ استقلال بی طرفانه عمل می کند. هر نشریه واجد شرایط در لیست موسسه قرار دارد. فهرست بیش از 12000 مجله توسط ISI به روز می شود. این فهرست شامل 1100 مجله برای هنر و منابع انسانی به همراه مجلات علمی دیگر است. در حقیقت ، ISI مبنایی برای فهرست بندی و پوشش جامع مهمترین مجلات علمی منتشر شده در جهان است تا اطلاعات بین محققان مختلف تبادل شود. تعداد مجلات ISI ثابت نیست. یک مجله را می توان همزمان مجله ISI در نظر گرفت ، اما بعداً به دلیل کاهش حجم کار علمی از لیست مجلات ISI حذف می شود.

مقاله در مورد ISI

دانشگاه های مختلف دارای امتیاز ویژه ای برای چاپ مقاله پایان نامه هستند ، در یکی از این دانشگاه ها ، انتشار مقاله تحقیقی نصف امتیاز است. چاپ مقالات ISI یک نقطه ای ، چاپ مقالات WOS با ضریب تاثیر کمتر از یک ، یک و نیم امتیاز و چاپ مقالات در مجلات WOS با ضریب تاثیر بیشتر از 1.2 امتیاز. اگر دانشجویی نمره 18 را از پایان نامه و مقاله ای در مجله WOS با ضریب تاثیر بیشتر از یک مقاله isi دریافت کند ، نمره وی برای پایان نامه 20 خواهد بود البته این قانون در دانشگاه های مختلف متفاوت است.

همچنین (چاپ مقاله isi) ، برای تأیید مدرک تحصیلی خود در وزارت علوم ، دانشجویان خارج از کشور باید مقاله ای استخراج شده از پایان نامه دکتری را در مجلات WOS منتشر کنند (به آخرین بخشنامه در وب سایت وزارت علوم مراجعه کنید)
در اکتبر 2012 برای انتخاب بهترین رتبه های زیر داده شد:

مجله WOS (JCR: Seven Points)
منتشر شده در مجله ISI: شش نکته
مجله ISC: پنج نکته
مقالات داغ یا مورد استناد: بدون رتبه بندی
تحقیق (مجلات داخلی): چهار نکته
تحقیق در دائرclالمعارفهای معتبر داخلی و خارجی: چهار نکته
علوم پیشرفته: سه نکته
کنفرانس های علمی ملی: دو نکته
توجه: مقالات ISI نقش بسیار مهمی در تحقیقات محققان کشور دارند.

چارچوب و قوانین ISI برای نوشتن مقاله

تحقیق از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به جرات می توان گفت که همه دستاوردهای علمی ، صنعتی ، فناوری ، تحقیقاتی و جامعه شناسی بر اساس تحقیقات علمی است. اصلی ترین و مهمترین راه ارائه نتایج تحقیق و پژوهش ، تهیه مقاله علمی است و محقق در زمینه تولید و انتشارات علمی موفق می شود نتایج تحقیقات خود را در مجلات معتبر علمی منتشر کند. از آنجا که نوشتن صحیح مقاله isi و مناسب یک مقاله یک عنصر اساسی برای چاپ مقالات علمی است ، در اینجا سعی می کنیم روش های صحیح نوشتن مقالات علمی را بررسی کنیم.

سه دسته رایج در ISI

ISI با طبقه بندی علوم در سه دسته کلی علوم چاپ شده را ارزیابی می کند: SCI ، SSCI ، هنر و علوم انسانی.

دسته اول (SCI) شامل موضوعات علوم کشاورزی ، محیط زیست ، مهندسی ، فناوری و علوم کاربردی ، علوم پزشکی و بیولوژیکی ، علوم فیزیکی و شیمیایی است.
دسته دوم (SSCI) شامل علوم اجتماعی ، جامعه شناسی ، ارتباطات ، علوم تربیتی ، روانشناسی و مدیریت است.
دسته سوم (هنرها و علوم انسانی) شامل هنر ، ادبیات ، تئاتر و هنرهای نمایشی ، دین مقاله isi، ​​تاریخ معماری ، رادیو و تلویزیون و موسیقی است.
به طور کلی ، هر مقاله تحقیق شامل اجزای اصلی زیر است:

عنوان
نام نویسنده یا نویسندگان
مخاطب
خلاصه
کلید واژه ها
معرفی
مبانی نظری پژوهش
روش تحقیق
نتایج تحقیق
نتیجه