چالش های دادگاههای تردیدآمیز جمهوری خواهان در انتخابات تغییر خواهند کرد ، حتی همانطور که بسیاری از ترامپ دفاع می کنند

چند جمهوری خواه ارشد جمهوری دوشنبه عصر روز دوشنبه به سی ان ان گفتند که ترامپ در دادگاه خود پرونده دارد. اما همه سناتورها یا در مورد احتمال لغو ده ها هزار رای در چندین ایالت مهم ترامپ شک داشتند – یا اگر با رئیس جمهور موافقت می کردند که تقلب در رای گیری گسترده صورت می گیرد ، نمی گویند.

سناتور جان کورنین ، جمهوری خواه تگزاس و عضو رهبری GOP گفت: “او کاملاً حق دارد که مراحل را طی کند.” “برای او مطمئناً به نظر می رسد یک سربالایی باشد. این خیلی زود تمام می شود.”

کرنین در پاسخ به این س whetherال که آیا در صورت کوتاه آمدن پرونده های قضایی ترامپ باید قبول کند ، گفت: “مگر اینکه مدارکی بدست آورد که اعداد را تغییر دهد. اعداد بسیار جذاب هستند. اما فکر نمی کنم ما هنوز آنجا باشیم.”

چاک گراسلی ، سناتور جمهوریخواه سنا ، در پاسخ به سوالی درباره تقلب گسترده در رای گیری که می تواند انتخابات را تغییر دهد ، گفت: “من شخصاً چیزی ندیده ام.” “اما این بدان معنا نیست که مواردی وجود نداشته است. من راهی برای فراتر از آنچه می دانم ندارم و فقط می دانم که هیچ موردی را ندیده ام. اما ممکن است کلاهبرداری شود.”

این پیام در میان تعدادی از جمهوری خواهان ، که نمی خواهند با رهبر حزب خود که بیش از 71 میلیون رای کسب کرده است ، قطع شود ، سازگار بود. اما آنها همچنین این واقعیت را می بینند که جو بایدن ، دموکرات ، در راه رفتن به کاخ سفید است.

حتی در این صورت ، رهبران ارشد جمهوری خواه سنا همچنان به دفاع از ترامپ ادامه می دهند که تاکنون از پذیرش حق امتناع ورزیده و ادعاهای بی اساس تقلب در رای دهندگان و انتخابات تقلبی را مطرح کرده است ، علیرغم این واقعیت که هیچ مدرک معتبری از تقلب گسترده رای دهندگان در این مورد وجود نداشته است. مسابقه سال

میچ مک کانل رهبر اکثریت مجلس سنا روز دوشنبه در کنار ترامپ قرار گرفت و گفت که وی “100٪ از حقوق خود برخوردار است تا به اتهامات بی نظمی رسیدگی کند و گزینه های قانونی خود را بسنجد.”

جان تون ، اکثریت سنا ، شماره 2 جمهوری خواه سنا ، روز دوشنبه پیامی مشابه داشت و در مورد رئیس جمهور گفت: “من فکر می کنم اگر چالش های قانونی وجود داشته باشد ، وی حق قانونی پیدا کرده است و من فکر می کنم همه باید اجازه دهند “، وقتی از او س askedال شد که آیا فکر می کند ترامپ باید انتخابات را واگذار کند یا خیر؟

جمهوری خواهان برتر کنگره هنوز پیروزی بایدن را تصدیق نکرده اند
CNN و دیگر شبکه های خبری مهم جو بایدن را به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 پیش بینی کرده اند ، اما جمهوری خواهان برتر کنگره هنوز پیروزی بایدن را تصدیق نکرده اند.

تاکنون فقط تعداد معدودی از جمهوری خواهان سنا این کار را انجام داده اند ، از جمله سناتور سوزان کالینز از ماین ، که روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: “پیروزی آشکار به بایدن رئیس جمهور منتخب را تبریک می گویم.”

در عوض بسیاری از جمهوری خواهان انتخاب رئیس جمهور را برگزیده اند.

لیندزی گراهام ، رئیس قوه قضاییه سنا در مورد رای گیری از طریق پست گفت: “ما قصد داریم سیستم را موشکافی کنیم.” “ما می خواهیم نتایج تصمیمات دادگاه و جمع آرا را بپذیریم. اما ما متوقف نخواهیم شد.”

گراهام در پاسخ به این س askedال که آیا ترامپ ضرر در دادگاه ها را می پذیرد ، فقط گفت: “قبول می کنم.”

گراهام در پاسخ به این سال که آیا اثبات تقلب در رای دهندگان را دارد یا خیر ، گفت: “شش نفر مرده بودند”. “این قرار نیست نتیجه انتخابات را تغییر دهد. اما اگر شش نفر پس از مرگ و رأی دادن ثبت نام کرده باشند – بله ، این تقلب است.”

گراهام برای پیروزی ترامپ اذعان کرد: “شما مجبورید تعداد زیادی آرا را رد کنید.”

گراهام همچنین گفت که برای ایجاد یک کمیته مشترک برای بررسی رای گیری از طریق پست با مک کانل صحبت کرده است. “ما باید این روش جدید رأی دادن را مورد بررسی دقیق قرار دهیم. .. [McConnell] گفت این چیزی است که باید به آن فکر کرد – اما او بیشتر نگران نگه داشتن سنا است. “

درگیری قانونی رئیس جمهور ، جمهوری خواهان را در موقعیت نامناسبی قرار داده است ، خصوصاً اینکه برخی از اعضای حزب آنها – مانند رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش – از بایدن به عنوان “رئیس جمهور منتخب” یاد می کنند.

سناتور روی بلانت ، جمهوری خواه میسوری ، و از اعضای رهبری حزب جمهوری اسلامی ، در پاسخ به این س ifال که آیا بایدن را “رئیس جمهور منتخب” خواند ، گفت: “من فکر می کنم تمام آنچه را که می خواهم در این باره بگویم گفتم.”

در پاسخ به این س Barال که آیا بایدن را “رئیس جمهور منتخب” می دانید ، سناتور جان باراسو – شماره 3 جمهوری خواه – سوار آسانسور شد و این سوال را نادیده گرفت.

مک کانل ، روز دوشنبه ، در فرصتی عکس با سناتورهای جدید حزب جمهوری خواه ، از پاسخ دادن به سوالات CNN در مورد انتخابات ریاست جمهوری و اینکه آیا هیچ مدرکی از تقلب که می تواند انتخابات را لغو کند ، خودداری کرده است.

این داستان با تحولات اضافی روز دوشنبه به روز شده است.

علی زاسلاو و الکس راجرز از CNN در تهیه این گزارش همکاری کردند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>