نظرسنجی سی ان ان: بایدن نسبت به رقبای اولیه دموکرات برتری دارد، اما در مجموع با باد مخالف مواجه استCNN

تلاش پرزیدنت جو بایدن برای دور دوم ریاست جمهوری با برتری گسترده ای نسبت به مخالفان اعلام شده اش برای نامزدی دموکرات ها آغاز می شود، اما او در میان عموم مردم به دلیل کاهش موافقان و دیدگاه گسترده مبنی بر اینکه انتخاب مجدد او بیشتر منفی است تا مثبت برای کشور، با باد مخالفی روبرو است. بر اساس یک نظرسنجی جدید CNN که توسط SSRS انجام شده است.

فقط یک سوم آمریکایی ها می گویند که پیروزی بایدن در سال 2024 یک گام رو به جلو یا یک پیروزی برای کشور خواهد بود (33 درصد). در عین حال، نظرسنجی نشان می‌دهد که دیدگاه‌های مثبت بایدن در شش ماه گذشته کاهش یافته است، از ۴۲ درصد در دسامبر به ۳۵ درصد در حال حاضر. و نتایج همان نظرسنجی منتشر شده در اوایل این هفته نشان داد که محبوبیت بایدن برای مدیریت ریاست جمهوری 40 درصد است، که یکی از پایین‌ترین رتبه‌ها برای هر رئیس‌جمهوری دوره اول از زمان دوایت آیزنهاور در این مقطع در دوره ریاست‌جمهوری است.

در درون حزب او، 60 درصد از رای دهندگان دموکرات و متمایل به دموکرات می گویند که از بایدن برای صدرنشینی دموکرات ها در سال آینده حمایت می کنند، 20 درصد از رابرت اف کندی جونیور، فعال و وکیل، و 8 درصد از نویسنده ماریان ویلیامسون حمایت می کنند. 8 درصد دیگر می گویند که از «فردی دیگر» بی نام حمایت می کنند.

حامیان اصلی بایدن تا حد زیادی محبوس شده اند: 58 درصد می گویند که قطعا از او حمایت می کنند و 42 درصد می گویند که می توانند نظر خود را تغییر دهند. در مقابل، کسانی که از نامزدهای دیگر حمایت می‌کنند چندان متعهد نیستند، به طوری که تنها 19 درصد از آن گروه گفته‌اند که قطعاً از نامزد انتخاب اول خود حمایت خواهند کرد و 81 درصد نیز گفته‌اند که می‌توانند نظر خود را تغییر دهند.

این نظرسنجی نشان می دهد که بایدن احتمالاً در سال 2024 حمایت اکثریت قریب به اتفاق رأی دهندگان همسو با دموکرات ها را به دست آورد. فقط 14 درصد از این گروه می گویند که از او در انتخابات مقدماتی حمایت نمی کنند. و تنها 7 درصد می گویند که در نوامبر 2024 در صورت پیروزی حزب، قطعا از او حمایت نخواهند کرد.

اما نتایج نشان می‌دهد که بایدن در انتخابات عمومی سال آینده با چالشی روبرو شود که رای‌دهندگان سفیدپوست غیر کالج همسو با دموکرات‌ها را در اردوگاه خود نگه دارد: 16 درصد از این رأی‌دهندگان می‌گویند که قطعاً در نوامبر 2024 از بایدن حمایت نخواهند کرد، در حالی که 1 درصد از این رای دهندگان می‌گویند. رأی دهندگان سفیدپوست همسو با دموکرات ها با مدرک دانشگاهی و 5 درصد از رأی دهندگان رنگین پوست همسو با دموکرات ها.

نقاط ضعف بایدن در رقابت برای نامزدی در میان مستقل‌هایی که به دموکرات‌ها متمایل هستند (40 درصد از بایدن برای حمایت از بایدن حمایت می‌کنند، در مقایسه با 67 درصد در میان دموکرات‌های خودشناس) و رای دهندگان جوان‌تر (49 درصد از افراد جوان‌تر از 45 سال می‌گویند از بایدن حمایت می‌کنند) متمرکز است. در مقایسه با 68 درصد در میان افراد 45 ساله یا بالاتر).

اکثریت رای دهندگان دموکرات و متمایل به دموکرات می گویند که حداقل حمایت از کندی (64٪ از او حمایت می کنند یا او را در نظر می گیرند) یا از ویلیامسون (53٪ از او حمایت می کنند یا او را در نظر می گیرند)، می گویند، اما وقتی از آنها خواسته شد دلایل اصلی را توضیح دهند. اگر هر یک از آنها را در نظر بگیریم، به نظر می رسد تعداد کمی از آنها عمیقاً با هر یک از نامزدها مرتبط هستند.

در میان کسانی که کندی را در نظر می گیرند، 20 درصد ارتباط او با خانواده کندی را دلیل اصلی می دانند. یکی گفت: «من پدرش (RFK) و عمویش (JFK) را خیلی دوست داشتم. امیدوارم او نیز چنین طرز فکری داشته باشد.» بسیاری اظهار داشتند که صرفاً برای یادگیری بیشتر آماده هستند: 17٪ می گویند که آنها به اندازه کافی درباره او نمی دانند تا او را رد کنند و 10٪ می گویند که آنها ذهن باز هستند و هر نامزدی را در نظر می گیرند. یکی از پاسخ دهندگان توضیح داد که او را در نظر خواهند گرفت: «زیرا یک فرد معقول قبل از انتخاب چیزها را در نظر می گیرد. این هیچ ربطی به خود RFK ندارد، فقط به این دلیل است که من به طور خودکار بدون در نظر گرفتن ابتدا “نه” نمی گویم.” برخی می گویند که از هر دموکرات (10%) یا هر کسی که ترامپ نیست (5%) حمایت می کنند. حدود 1 نفر از هر 8 نفر (12%) می گویند که او را در نظر می گیرند زیرا از دیدگاه ها یا سیاست های او حمایت می کنند و 4٪ نظرات او را به طور خاص در مورد مسائل زیست محیطی ذکر می کنند.

تقریباً از هر 10 نفر 3 نفر که می‌گویند ویلیامسون را در نظر می‌گیرند، می‌گویند که به اندازه کافی درباره او نمی‌دانند (28%)، 16٪ می‌گویند که او را به دلیل دموکرات بودنش در نظر می‌گیرند، 8٪ که هر نامزدی را در نظر می‌گیرند یا باز هستند. فکر می کنند و 9 درصد می گویند که او را جایگزینی برای بایدن می دانند. یکی گفت: «او بهتر از جو بایدن است. با این حال من در مورد او چیزی نشنیده ام.» 10 درصد دیگر به تمایل به یک نامزد زن اشاره می کنند و 12 درصد می گویند که از دیدگاه ها یا سیاست های او حمایت می کنند. یکی از پاسخ دهندگان گفت: “او ممکن است رزومه سیاسی خوبی نداشته باشد، اما به مسائل مهم اهمیت می دهد.”

اکثر دموکرات‌ها و رای‌دهندگان مستقل با گرایش دموکرات فکر می‌کنند که احتمال دارد بایدن نامزد حزب شود، با این حال، با 55 درصد از آنها که بسیار یا بسیار محتمل است که بایدن نامزدی شود، 28 درصد که تا حدودی محتمل است، 11 درصد. خیلی محتمل نیست و فقط 5 درصد که اصلا محتمل نیست.

متقاعد کردن عموم مردم مبنی بر اینکه او شایستگی یک دوره دوم ریاست جمهوری را دارد می تواند یک چالش باشد. دو سوم (66 درصد) از کل آمریکایی ها می گویند که پیروزی بایدن یا یک عقب نشینی یا یک فاجعه برای کشور است. رقیب اصلی نامزدی جمهوری خواهان، رئیس جمهور سابق، دونالد ترامپ، وضعیت کمی بهتر از خود نشان می دهد (43٪ می گویند پیروزی ترامپ یک پیروزی یا یک گام به جلو، 56٪ یک فاجعه یا یک شکست است)، اگرچه این دو تقریباً در سهم هستند. کسانی که می گویند پیروزی هر یک از آنها یک فاجعه خواهد بود (44٪ در مورد ترامپ چنین می گویند، در حالی که 41٪ در مورد بایدن همین را می گویند). و در میان مستقل‌ها، 45 درصد معتقدند که پیروزی ترامپ فاجعه‌بار است در حالی که 35 درصد معتقدند که پیروزی بایدن فاجعه‌بار است.

منفی‌گرایی گسترده‌تر نسبت به بایدن ناشی از ارزیابی بدبینانه‌تر طرف‌دارانش نسبت به ترامپ است، در حالی که مخالفت شدید در سراسر راهرو حتی برای هر دوی آنها وجود دارد. بیش از 8 نفر از هر 10 دموکرات می گویند پیروزی ترامپ یک فاجعه است (82٪) در حالی که تقریباً یکسان از جمهوری خواهان می گویند پیروزی بایدن یک فاجعه است (83٪). اما احتمال اینکه جمهوری خواهان پیروزی ترامپ را پیروزی یا گامی رو به جلو بدانند (85 درصد) بیشتر از دموکرات ها درباره بایدن (73 درصد) است.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که یک برتری بایدن نسبت به ترامپ در اولین مسابقه خود در سال 2020 – امتیاز مطلوب‌تر – ممکن است از بین رفته باشد. در میان همه آمریکایی ها، 35 درصد می گویند که دیدگاه مثبتی نسبت به بایدن دارند و 57 درصد دیدگاه نامطلوبی دارند، اعدادی که تقریباً مشابه ترامپ هستند. دیدگاه‌های مثبت بایدن در ماه دسامبر به 42 درصد رسیده بود و در میان مستقل‌ها در آن زمان، میزان مطلوبیت او از 35 درصد به 26 درصد کاهش یافته است.

دیدگاه‌های بایدن به شدت منفی‌تر از دیدگاه‌های هر یک از سه رئیس‌جمهور سابق دموکرات است. باراک اوباما مثبت‌ترین نظرسنجی در بین همه روسای جمهور زنده است که در این نظرسنجی مورد آزمایش قرار گرفته‌اند، 57 درصد نظر مثبت و 35 درصد دیدگاه نامطلوب دارند. برداشت‌های جیمی کارتر 98 ساله که اخیراً وارد بخش مراقبت‌های بهداشتی شده است، مثبت است، 43 درصد مطلوب تا 21 درصد نامطلوب، با 36 درصد نامطمئن یا ناتوان از ارزیابی او. و افکار عمومی بر سر بیل کلینتون اختلاف نظر دارند، به طوری که 41 درصد نظر مثبت و 42 درصد دیدگاه نامطلوب دارند.

نظرسنجی CNN توسط SSRS از 17 تا 20 مه در میان یک نمونه ملی تصادفی متشکل از 1227 بزرگسال که از یک پنل مبتنی بر احتمال انتخاب شده بودند، شامل 432 دموکرات و مستقل با گرایش دموکرات که برای رای دادن ثبت نام کرده بودند، انجام شد. نظرسنجی ها یا به صورت آنلاین یا تلفنی با مصاحبه کننده زنده انجام شد. نتایج در میان نمونه کامل دارای حاشیه خطای نمونه گیری مثبت یا منفی 3.7 امتیاز هستند. در میان رای دهندگان دموکرات و متمایل به دموکرات، حاشیه خطای نمونه 6.2 امتیاز است.