فرماندار آیووا لایحه ای را امضا کرد که حمایت از کار کودکان را به قانون تبدیل می کندCNN

کیم رینولدز، فرماندار جمهوری‌خواه آیووا، روز جمعه لایحه‌ای را امضا کرد که به موجب آن حمایت از کار کودکان با افزایش ساعات کار نوجوانان و موسساتی که می‌توانند در آن‌ها مشغول به کار شوند، لغو می‌شود.

قانونگذار ایالتی لایحه تحت رهبری حزب جمهوریخواه را در اوایل ماه جاری میلادی پس از هفته ها بحث شدید، عمدتاً در راستای خطوط حزبی تصویب کرد. دموکرات‌ها استدلال می‌کردند که کاهش حمایت‌ها کودکان را به خطر می‌اندازد و حواس آنها را از مدرسه و فعالیت‌های فوق‌درسی منحرف می‌کند، در حالی که حامیان لایحه معتقد بودند که این طرح فرصت‌های شغلی بیشتری را فراهم می‌کند. آیووا به چندین ایالت ملحق می شود که قوانینی را با هدف کاهش حمایت از کار کودکان معرفی یا تصویب کرده اند.

رینولدز در بیانیه ای گفت: “با این قانون آیووا به 20 ایالت دیگر در ارائه مقررات کاری متناسب با عقل سلیم می پیوندد که به جوانان اجازه می دهد مهارت های خود را در نیروی کار توسعه دهند.”

“در آیووا، ما درک می کنیم که در کار وقار وجود دارد و به اخلاق کاری قوی خود افتخار می کنیم. القای این ارزش‌ها در نسل آینده و ایجاد فرصت‌هایی برای جوانان جوان برای کسب درآمد و پس‌انداز برای ساختن زندگی بهتر باید در دسترس باشد.»

انتظار می رفت رینولدز این لایحه را امضا کند و از طرفداران گسترش فرصت های شغلی جوانان بوده است. سال گذشته، او لایحه‌ای را امضا کرد که حداقل شرط سنی را برای ارائه مراقبت از کودکان بدون نظارت به کودکان سن مدرسه در مراکز نگهداری از کودکان به 16 سال کاهش داد.

بر اساس قانون جدید امضا شده، افراد ۱۴ و ۱۵ ساله مجاز به کار روزانه دو ساعت اضافی از چهار تا شش ساعت در مدرسه هستند. آنها همچنین می توانند تا ساعت 9 شب در بیشتر ایام سال و تا ساعت 11 شب از اول ژوئن تا روز کارگر، دو ساعت دیرتر از زمان مقرر کار کنند. اکنون افراد 16 و 17 ساله مجاز به کار در همان ساعات کار بزرگسالان هستند.

این قانون همچنین به نوجوانان 16 ساله اجازه می‌دهد در ساعاتی که غذا سرو می‌شود در رستوران‌ها مشروب سرو کنند، در صورتی که کارفرمای آن‌ها اجازه کتبی از والدین یا قیم آنها داشته باشد. همچنین مستلزم آن است که دو بزرگسال در حین سرو الکل در نوجوان حضور داشته باشند و نوجوان «آموزش پیشگیری و واکنش به آزار جنسی» را تکمیل کند.

در میان فرصت‌های شغلی گسترده‌ای که طبق قانون جدید مشخص شده است، افراد 14 و 15 ساله می‌توانند انواع خاصی از کار را در خدمات خشک‌شویی صنعتی و در فریزرها و یخچال‌های گوشت – مناطقی که قبلاً ممنوع بودند، انجام دهند.

این قانون همچنین به مدیران دپارتمان‌های آموزش و توسعه نیروی کار این اختیار را می‌دهد تا برای نوجوانان 16 سال و بالاتر که در یک برنامه یادگیری مبتنی بر کار واجد شرایط ثبت‌نام شده‌اند، استثنایی از ساعات کار و برخی از فعالیت‌های کاری ممنوع ایجاد کنند.

از آنجایی که این لایحه از طریق قانونگذار ایالتی راه یافت، مخالفان این اقدام استدلال کردند که نه تنها می تواند ایمنی کودکان را به خطر بیندازد، بلکه نوجوانان کم درآمد و پس زمینه های اقلیت را نیز هدف قرار خواهد داد.

با این حال، موافقان این لایحه استدلال کردند که هیچ کودکی را ملزم به کار نمی کند و به ماده ای اشاره کردند که معافیت هایی را که قبلاً به کودکان زیر 14 سال اجازه کار می داد، از جمله فروش روزنامه و سایر اقلام خانه به خانه، حذف می کند.

این قانون بخشی از تلاش گسترده‌تر ایالت‌ها برای لغو قوانین کار کودکان است. فرماندار آرکانزاس در ماه مارس لایحه‌ای را امضا کرد که به جوانان زیر 16 سال اجازه می‌دهد بدون گواهی کار مشغول به کار شوند و نیوجرسی و نیوهمپشایر قوانینی را برای افزایش ساعات کار وضع کرده‌اند. به گفته موسسه سیاست اقتصادی، چندین ایالت از جمله مینه سوتا و میسوری نیز اخیراً لوایح مشابهی را ارائه کرده اند.