زنان سیاه پوست در جورجیا برای مبارزه با کنترل سنا برای دموکرات ها بسیار مهم است

رهبری استیسی آبرامز ، کیشا لنس باتومس ، شهردار آتلانتا ، لاتوشا براون ، Nse Ufot و یک نیروی قابل اعتماد از رأی دهندگان زن سیاه پوستی که با اکثریت قاطع به جو بایدن رئیس جمهور منتخب رأی دادند ، همچنان در شانس دموکرات ها برای دستیابی به سنای آمریکا در 5 ژانویه حیاتی خواهد بود. .

رهبران و سازمان دهندگان زن سیاهپوست می گویند سال ها ثبت نام رای دهندگان در کلیساها و رویدادهای جامعه آغاز شده و در محله های سیاه و لاتین درها را کوبیدند که بایدن و معاون انتخاب شده کامالا هریس در جورجیا برنده شدند.

و آنها معتقدند که می توانند دوباره این کار را انجام دهند.

در شش هفته آینده ، زنان سیاهپوست گفتند که علاوه بر دستیابی به رای دهندگانی که در انتخابات عمومی شرکت نکردند ، از همان استراتژی ها برای کمک به وارنوک و اوسوف در رقابت های خود استفاده می کنند.

Ufot ، مدیرعامل پروژه جدید جورجیا ، یک گروه ثبت نام رای دهندگان غیرحزبی که توسط آبرامز در سال 2014 تأسیس شد ، گفت: “ما قبلاً این کار را انجام داده ایم و دوباره این کار را خواهیم کرد”. “هرگز در طول زندگی من رای دهندگان در گرجستان برای دولت این ملت “.

طبق مجمع نمایندگان سیاه قانونگذاری جورجیا ، حدود 5 میلیون گرجی در انتخابات ریاست جمهوری رأی دادند ، از جمله 1.2 میلیون رای دهنده سیاه.

طبق نظرسنجی ها ، 92٪ از زنان سیاه پوست در ایالت هلو به بایدن رأی دادند.

تحلیلگران سیاسی می گویند ، اما وارنوک و اوسوف با توجه به حضور رای دهندگان جمهوریخواه در جورجیا در انتخابات دور دوم ، می توانند نبردی سخت را تجربه كنند. رقبای جمهوری خواه آنها نیز از روز جمعه حدود 109.5 میلیون دلار تا 88.2 میلیون دلار از آنها هزینه می کنند.

آندرا گیلسپی ، دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه اموری ، گفت که دموکرات ها برای ایجاد رأی دهندگان در دور دوم سنا باید از موفقیت خود در انتخابات ریاست جمهوری استفاده کنند. گیلسپی گفت ، بخشی از این استراتژی مستلزم تكیه به رهبران و سازمان دهندگان زن سیاه پوست است كه از رای دهندگان با تمایل كم برای رای دادن تشویق می كنند.

گیلسپی گفت: “این واقعاً ساده است ، فقط اطمینان از این است که شما در واقع از مردم می خواهید رأی دهند.” وی افزود: “آنها فقط باید همان خاكی را كه در دهه گذشته زراعت كرده اند بكارند ، با این امید كه بتوانند روند عملكرد جمهوریخواهان در انتخابات را بسیار خوب كنند.”

سازمان دهندگان زن سیاه پوست با تلاش های مردمی خود در ثبت نام رای دهندگان جدید در جوامع رنگی و مبارزه با سرکوب رای دهندگان با آموزش رای دهندگان ، اعتبار زیادی را برای پیروزی بایدن در گرجستان به طور سنتی قرمز دریافت کردند.

مسیر آبی شدن

آبرامز ، یک دموکرات که به سختی به بریان كمپ فرماندار جورجیا در سال 2018 باخت ، به دلیل ثبت حدود 800000 رأی دهنده جدید در سالهای اخیر و به چالش كشیدن سیستم انتخاباتی ایالتی كه اجازه تصفیه رای دهندگان و صف های طولانی در حوزه های رایج سیاه را می داد ، مورد ستایش قرار گرفت.

آبرامز و سایر زنان سیاه پوست تنوع روزافزون گرجستان را به رسمیت شناخته اند و راهی برای آبی شدن این ایالت دیده اند.

طبق تحقیقات مرکز تحقیقات پیو ، سهم ایالت رای دهندگان سیاه پوست واجد شرایط 5 درصد رشد کرده است. سهم رأی دهندگان واجد شرایط لاتین در همان مدت 3٪ رشد کرد. در همین حال ، این ایالت 10٪ از رای دهندگان واجد شرایط سفید را از دست داد.

روز پنجشنبه ، آبرامز در نبرد موسیقی Verzuz بین خوانندگان رپ Jeezy و Gucci Mane ، که حداقل 1.8 میلیون نفر آن را تماشا می کردند ، ظاهر شد تا بینندگان را به رای گیری در انتخابات دور دوم جورجیا تشویق کند.

“در حال حاضر ، حداقل می توانیم اطمینان حاصل کنیم که همه برای رأی دادن حاضر می شوند ، بنابراین ما دو سناتور (وارنوک و اوسوف) داریم تا مطمئن شویم که پاسخ کووید را داریم و پول محرکی برای بازگشت به جورجیا داریم.”

نقشه: نتایج انتخابات 2020 را ببینید

یوفوت گفت که وی شش سال گذشته را به در زدن ، میزبانی رویدادها و ارسال پیامک های جمعی سپرده است تا جوانان و رنگین پوستان را به ثبت نام و شرکت در انتخابات ترغیب کند. وی گفت که پروژه جورجیا جدید موفق شد 500،000 رأی دهنده جدید را در آن دوره ثبت کند.

Ufot همچنین رای دهندگان را به رای گیری از طریق پست تشویق می کند و آماده است هرگونه تلاش برای سرکوب رای دهندگان را به چالش بکشد.

وی گفت: “ما در حال باز شدن این چشمان هستیم.”

براون ، که بنیانگذار Black Voters Matter مستقر در آتلانتا بود ، سالها نیز به آموزش رای دهندگان سیاه پوست در جورجیا و سایر ایالتهای جنوبی در مورد اهمیت رای دادن پرداخت.

براون گفت که میزان مشارکت رای دهندگان ، به ویژه در میان زنان سیاه پوست ، در انتخابات ریاست جمهوری نتیجه مبارزات متعددی است که توسط زنان سیاه پوست و ائتلاف های چند نژادی رهبری شده است.

براون به CNN گفت: “من فکر می کنم که زنان سیاه پوست بسیار متمرکز و بسیار مصمم بودند.” “ما قصد داشتیم هر آنچه در توانمان است انجام دهیم تا واقعاً بتوانیم جامعه خود را به سمت خود بکشیم. و در واقع ، ما نه تنها به عنوان رای دهنده ، بلکه به عنوان استراتژیست های سیاسی حاضر شدیم.”

اعتبار خیلی دیر شده است

نیكما ویلیامز ، سناتور ایالت دموكرات جورجیا ، كه به جانشینی جان لوئیس ، نماینده فقید آمریكا در منطقه پنجم كنگره انتخاب شد ، گفت اعتباری كه به زنان سیاه پوست برای تحویل انتخابات به دموكرات ها داده شده است بسیار دیر است.

ویلیامز گفت: “زنان سیاه پوست فقط نقش مهمی را در پیروزی دموکرات ها در انتخابات بازی نکردند.” “زنان سیاه پوست همیشه ستون فقرات حزب دموکرات بوده اند اما آنچه که اکنون شاهد آن هستیم این است که افراد در جستجوی داده ها هستند و ما را برای کاری که انجام داده اند می شناسند.”

ویلیامز گفت که انتظار دارد ادامه تلاش های زنان سیاه پوست پیش از انتخابات ریاست جمهوری از جمله رویدادهای ثبت نام رای دهندگان ، سخنرانی در جلسات نامزدی و کالج ها و دانشگاه های سیاه پوستان و صحبت با رای دهندگان در مورد آنچه در انتخابات به وجود آمده است ، مشاهده شود. ویلیامز گفت ، زنان سیاه پوست همچنین باید با رای دهندگانی که در ماه نوامبر رای نیاوردند تماس بگیرند تا آنها را متقاعد كنند كه پیروزی بایدن تعداد آرا their آنها را ثابت می كند.

ویولا هاردی ، یک زن سیاه پوست از ماریتا ، گفت که او از کار زنان سیاه پوست برای جلب رای دهندگان در جورجیا الهام گرفته است.

هاردی گفت که او در حال ارسال پیام به شبکه های اجتماعی ، برقراری تماس تلفنی و ارسال ایمیل برای ترغیب دوستان ، اعضای خانواده و همسایگان خود به رای گیری در دور دوم است.

بدون كنترل سنا ، هاردی گفت كه برای بایدن و هریس پرداختن به موضوعاتی كه زنان سیاه پوست از جمله حقوق سقط جنین و حقوق برابر آنها را تحت تأثیر قرار می دهد ، دشوار خواهد بود.

هاردی ، مسکن 48 ساله ، گفت: “من از مردم می خواهم همان کاری را که در انتخابات عمومی انجام دادند ، یعنی بیرون آمدن و رای دادن ، انجام دهند.” “ما اولین معاون زن سیاه پوست خود را داریم. اگر چیز دیگری نیست ، بیایید به او نشان دهیم که صدا داریم و با صدای بلند و غرور صحبت می کنیم تا بتواند میراث بزرگی از خود به جا بگذارد.”

ارین ماتهسون و دیوید رایت از CNN در تهیه این گزارش همکاری کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *