جیم مارچانت برای مجلس سنا در نوادا اعلام نامزدی کردCNN

جیم مارچانت، جمهوری‌خواه نوادا، روز سه‌شنبه از کمپین انتخاباتی برای مجلس سنای ایالات متحده خبر داد و وارد رقابتی حساس در نبرد برای کنترل مجلس فوقانی در سال 2024 شد.

مارچانت از حامیان پر سر و صدای دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا است و تلاش های او برای لغو انتخابات ریاست جمهوری 2020 را تبلیغ می کند. او همچنین دو کمپین متوالی شکست خورده در نوادا را پشت سر می گذارد: یک پیشنهاد ناموفق برای مجلس نمایندگان ایالات متحده در سال 2020 و یک پیشنهاد ناموفق وزیر امور خارجه در سال 2022.

مارچانت در توییتی در تبلیغ راه‌اندازی کمپین خود نوشت: «ایالت متولد نبرد، دستور کار «اول آمریکا» را در واشنگتن دی‌سی می‌خواهد.

مارچانت به دنبال به چالش کشیدن سناتور فعلی دموکرات جکی روزن است که برای دومین دوره نامزد شده است. روزن در مبارزات انتخاباتی 2018، سناتور دین هلر، رئیس جمهور فعلی را کنار زد و در سالی مطلوب برای دموکرات ها، با 5 امتیاز برنده شد.

روزن در بیانیه‌ای به بیانیه مارچانت واکنش نشان داد و گفت: «نوادایی‌ها سزاوار سناتوری هستند که برای آنها مبارزه کند، نه یک منکر انتخابات MAGA که با حقوق سقط جنین حتی در موارد تجاوز جنسی و زنای با محارم مخالف است.»

مارچانت که برای مدت کوتاهی در مجلس نوادا خدمت کرد، اولین جمهوری خواه برجسته ای است که وارد رقابت برای به چالش کشیدن روزن شد. یکی دیگر از نامزدهای بالقوه سم براون، کهنه سرباز ارتش و دریافت کننده قلب بنفش است که در انتخابات مقدماتی مجلس سنای جمهوریخواهان در سال 2022 شکست خورد.

انتظار می رود که نوادا بار دیگر در میان رقابتی ترین رقابت های سنا در سال 2024 قرار گیرد، پس از اینکه نبرد سال 2022 بین سناتور دموکرات کاترین کورتز ماستو و آدام لاکسالت جمهوری خواه یکی از آخرین رقابت هایی بود که فراخوانده شد. کورتز ماستو در نهایت با کمتر از 10000 رای از حدود 1 میلیون رای برنده شد.