جسیکا واتکینز: عضو Oath Keepers و کهنه سرباز ارتش برای 6 ژانویه به 8.5 سال زندان محکوم شد.CNN

جسیکا واتکینز، کهنه سرباز ارتش و عضو راست افراطی سوگند Keepers، روز جمعه به دلیل شرکت در توطئه ای برای اخلال در صدور گواهینامه انتخابات ریاست جمهوری 2020 که در حمله 6 ژانویه 2021 به ایالات متحده به اوج خود رسید، به 8.5 سال زندان محکوم شد. کاپیتول.

قاضی آمیت مهتا گفت که تلاش‌های واتکینز در کاپیتول “تهاجمی” بود و گفت که او بلافاصله پشیمان نشد، حتی اگر از آن زمان عذرخواهی کرده است.

نقش شما در آن روز تهاجمی‌تر، تهاجمی‌تر و هدفمندتر از نقش دیگران بود. و شما دیگران را برای تحقق اهداف خود هدایت کردید. و بلافاصله پس از آن هیچ احساس شرم یا پشیمانی وجود نداشت، درست برعکس. نظرات شما جشن بود و فاقد احساس واقعی از جاذبه آن روز و نقش شما در آن بود.»

در دادگاه، دادستان ها شواهدی را نشان دادند مبنی بر اینکه واتکینز یک شبه نظامی کوچک را در اوهایو تأسیس و رهبری کرد و گروه خود را در هماهنگی با نگهبانان سوگند به واشنگتن دی سی در 6 ژانویه بسیج کرد. آشوبگران برای هل دادن پلیس به بیرون از مجلس سنا.

واتکینز قبل از صدور حکم در روز جمعه به دادگاه گفت: “من فقط یک احمق دیگر بودم که در راهرو می دوید.” “اما احمق ها مسئول هستند و امروز شما این احمق را مسئول می دانید.”

دو تن از همدستان واتکینز، استوارت رودز و کلی مگز، روز پنجشنبه به دلیل توطئه فتنه انگیز به ترتیب به 18 و 12 سال زندان محکوم شدند.

ویدئویی از جسیکا واتکینز که در دادگاه فدرال در جریان محاکمه اعضای Oath Keepers در سال 2022 نشان داده شد.

برخلاف رودز و مگز، واتکینز از اتهام اصلی توطئه فتنه‌انگیز تبرئه شد، اما به دلیل توطئه برای ممانعت از یک دادرسی رسمی – که حداکثر 20 سال حبس برای توطئه فتنه‌انگیز دارد – و همچنین سایر اتهامات جنایت محکوم شد.

مهتا در روز جمعه به واتکینز گفت: “هیچ کس پیشنهاد نمی کند که شما استوارت رودز باشید، و من فکر نمی کنم که شما کلی مگز باشید.” اما نقش شما در آن رویدادها بیش از یک سرباز پیاده است. فکر می‌کنم می‌توانید از آن قدردانی کنید.»

واتکینز، که تراجنسیتی است، در طول محاکمه در مورد مبارزه با هویت خود در ارتش، در حالی که سیاست «نپرس، نگو» هنوز در حال اجرا بود، و در مورد کشیده شدن به زیر بطن تئوری های توطئه در اطراف، شهادت عاطفی داد. انتخابات ریاست جمهوری 2020

او در روز جمعه با گریه به قاضی تکرار کرد که در آن زمان «بسیار ترسناک و پارانوئید» بود، و در حالی که «مدت طولانی بود که من مقصر بودن خودم را انکار می‌کردم»، او اکنون «می‌تواند اعمال من را به همان اندازه ببیند. – آنها اشتباه کردند و من متاسفم.

واتکینز گفت: «اکنون می‌دانم که حضور من در آن روز و در اطراف ساختمان کنگره احتمالاً تا حدی الهام‌بخش این افراد بوده است. «آن‌ها ما را آنجا دیدند و احتمالاً آنها را از کار انداخت. نگهبانان سوگند اینجا هستند و دستی به پشت ما می زدند.»

او ادامه داد: «چند نفر به خاطر ما وارد شدند؟ ما مسئول آن هستیم.»

دادستان الکساندرا هیوز مخالفت کرد و به مهتا گفت که واتکینز پشیمان نیست.

هیوز از یک تماس تلفنی ژانویه از زندان نقل کرد که در آن واتکینز ظاهراً در مورد افسران کنگره گفت: “بو هو افسران کوچک بیچاره پلیس، کمی دچار PTSD شدم، وااا، مجبور شدم آنجا بایستم و دری را برای مردم باز نگه دارم.”

هیوز می‌گوید: «شاید این یک واقعیت غیرقابل تعجب در طبیعت بشری باشد که کسانی که مورد بی عدالتی قرار می‌گیرند، گهگاه بی‌عدالتی را به دیگران وارد می‌کنند. ما آنچه را که او از سر گذرانده مناقشه نمی کنیم، اما کاری که او در آن روز انجام داد، تأثیرات عمیق و ویرانگر – ویرانگر – بر افرادی دارد که آن روز سر کار حاضر شدند و هرگز کاری به جسیکا واتکینز نکردند.»

قبل از صدور حکم، مهتا مستقیماً به تاریخچه آسیب‌دیدگی واتکینز پرداخت و گفت: «فکر می‌کنم شما انسانی نخواهید داشت که شهادت شما را بشنود و متاثر نشود.»

مهتا گفت: «داستان شما به خودی خود نشان دهنده شجاعت و انعطاف پذیری زیادی است. “شما بر خیلی چیزها غلبه کرده اید، و باید به عنوان کسی که واقعاً می تواند الگوی دیگران در آن سفر باشد، معرفی شوید. و من می گویم که در زمانی که افراد ترنس در کشور ما اغلب مورد توهین قرار می گیرند و برای اهداف سیاسی استفاده می شوند.

قاضی افزود: درک عدم همدلی با کسانی که آن روز رنج کشیدند را برای من سخت‌تر می‌کند.

فیلم های نظارتی کنت هارلسون را در راهرو مسافرخانه کامفورت در آرلینگتون، ویرجینیا، در 7 ژانویه 2021 نشان می دهد.

کنت هارلسون، نگهبان سوگند از فلوریدا که در روز 6 ژانویه در داخل ساختمان کنگره شعار “خیانت” سر داد، روز جمعه نیز به دلیل نقشش در این توطئه گسترده به چهار سال زندان محکوم شد.

دادستان ها ادعا کردند که هارلسون در 6 ژانویه به عنوان “رهبر تیم زمینی” محافظان سوگند منصوب شد، اسلحه ها را در یک نیروی واکنش سریع در خارج از واشنگتن دی سی انبار کرد و با شعار “خیانت” در ساختمان کنگره حرکت کرد.

هارلسون در یک سخنرانی به قاضی قبل از صدور حکم، گفت که او “هیچ ایرادی علیه دولت، آن زمان یا اکنون” ندارد و صرفا “در زمان اشتباه سوار ماشین اشتباه شد و با افراد اشتباه به مکان اشتباه رفت. ”

هارلسون گفت: “من سرنخی نداشتم.” “به این معنی نیست که من علائم یا هشدارهایی نداشتم که باید به آنها توجه می کردم، اما فقط ثبت نشد.”

او در حالی که گاهی گریه می‌کرد و بدنش را با یک منبر داخل چاه دادگاه حمایت می‌کرد، ادامه داد: «نمی‌دانم چرا. من زندگی ام را نابود کرده ام و کاملاً مسئول هستم.»

این داستان با پیشرفت های اضافی به روز شده است.