جراحی کاهش اندازه سینه

جراحی کاهش اندازه سینه چیست؟

جراحی کاهش اندازه سینه عملی برای حذف چربی، بافت و پوست اضافی از سینه‌ها است. اگر سینه‌های بزرگی دارید که با بقیه بدن شما متناسب نیستند و دچار گردن درد‌، کمر درد یا علائم دیگر هستید‌، این جراحی را به عنوان یک گزینه در نظر داشته باشید.
اکثر زنانی که سینههای خود را کوچک می‌کنند، از نتایج آن بسیار راضی هستند. مردان مبتلا به بیماری‌هایی مانند ژنیکوماستی (که در آن سینه مردان به طور غیرطبیعی بزرگ می‌شود) نیز ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند.
از آنجا که این عمل، یک جراحی بزرگ است، باید مزایا، عوارض احتمالی و آنچه در روند بهبودی پس از عمل مؤثر است را بدانید.

مشاوره جراحی کاهش اندازه سینه

شما باید قبل از عمل، با جراح خود ملاقات کنید تا در مورد سابقه پزشکیتان به او اطلاع دهید، از جمله اینکه آیا تاکنون توده‌ای از سینه خود برداشته‌اید یا درگیر هرگونه بیماری دیگری که بر سینه شما تأثیر می‌گذارد بوده‌اید؟ هزینه عمل کوچک کردن سینه همچنین جراح شما در مورد سابقه پزشکی خانواده شما سؤالاتی خواهد پرسید.
در مورد سابقه پزشکی خود و اینکه چرا می خواهید سینهتان را کوچک کنید، کاملاً صادقانه با جراح مدنظر صحبت کنید. آمادگی آن را داشته باشید تا با پزشک در مورد مسائل و مشکلات روانی و عاطفی پیش‌آمده مربوط به سینه‌هایتان و احساسی که به وضع جسمانی خود دارید مکالمه داشته باشید.

ممکن است جراح از سینه‌های شما عکس بگیرد، آن‌ها را اندازه‌گیری کند تا در مورد میزان مورد نیاز در برداشت بافت سینه برای رسیدن به هدف به نتیجه برسد. همچنین اطلاعاتی بمنظور آمادگی برای جراحی و برنامه‌ریزی برای بهبودی در اختیارتان قرار خواهد داد. بخاطر داشته باشید که ممکن است قبل از عمل، به ماموگرافی و معاینه پستان هم نیاز باشد.

در طول مشاوره، جراح در مورد عادات شما‌، از جمله اینکه آیا سیگار می‌کشید و چه داروهایی مصرف می‌کنید، سؤالاتی خواهد پرسید. ممکن است مجبور شوید سیگار را برای یک دوره قبل و بعد از عمل ترک کنید تا از حداکثر ظرفیت بدن برای بهبودی باکیفیت اطمینان حاصل شود. همچنین ممکن است مجبور شوید مصرف برخی از داروها از جمله آسپرین یا سایر داروهای ضد‌التهابی مانند Motrin یا Aleve را متوقف کنید. در نهایت جراح دستورالعمل هایی را در مورد آنچه باید انجام دهید در اختیار شما قرار می‌دهد.

نحوه آماده شدن برای جراحی کاهش سینه

به گفته هنر نیوز شما باید از نظر بدنی در وضعیت خوبی باشید تا بهبود بصورت مطلوبی صورت بگیرد، بنابراین دستورالعمل‌های جراح خود را در بازه قبل و بعد از جراحی سینه دنبال و اجرا کنید.
قبل از عمل‌، خانه خود را برای دوره نقاهت آماده کنید. این موارد را برای بعد از جراحی در دسترس داشته باشید:

• مقدار زیادی یخ
• گاز، دستمال و حوله‌های تمیز
• پیراهن‌های گشاد و راحت
• پماد یا کرم‌های مخصوصی که توسط جراح برای محل‌های برش توصیه می‌شود
همچنین شما باید یک برنامه‌ریزی داشته باشید که اگر نمی‌خواهید در بیمارستان بستری شوید، شخصی شما را به خانه برساند و حداقل شب اول پس از عمل را با شما بماند.

روش عمل کوچک کردن سینه

بسته به مورد خاص شما، ممکن است جراحی کاهش سینهتان در یک مرکز سرپایی انجام شود یا حداقل یک شب در بیمارستان بمانید. در هر صورت، جراحی با بیهوشی عمومی انجام می‌شود، به این معنی که در طول عمل بیدار و هشیار نخواهید بود.
جراحی کوچک کردن سینه حدود ۲ تا ۵ ساعت و گاهی اوقات بیشتر طول می‌کشد.

جراح شما بسته به شکل و اندازه سینه‌ها‌، میزان بافت مورد نیاز برای برداشتن و ظاهر مطلوب شما بعد از جراحی، می تواند یکی از چند روش جراحی زیر را انتخاب کند:

–    تزریق چربی:

در این روش، جراح برش‌های کوچکی در پوستتان ایجاد می‌کند و یک لوله نازک متصل به دستگاه مکش چربی و مایعات را به سینه شما وارد می‌نماید. این گزینه برای کاهش‌های کم و افرادی که پوست آن‌ها به حالت اولیه خود باز می‌گردد، بهترین است.

• برش عمودی (lollipop):

این روش برای کاهش‌های متوسط سینه و افتادگی رواج دارد. جراح در اطراف آرئول شما تا چین زیر سینه برشی ایجاد می‌کند، سپس بافت و چربی اضافی را برداشته، سینه را تغییر شکل می‌دهد و در نهایت آن را بالا (Breast Lift) می‌برد.

• روش لنگر یا تی برعکس:

طی این روش جراح در اطراف لبه آرئول، از آرئول تا چین پستان و در امتداد چین زیر سینه برش‌هایی ایجاد می‌کند. این نوع جراحی برای کاهش‌های شدید و افرادی که دچار افتادگی یا ناهمواری زیادی هستند، بهترین گزینه است.

ممکن است جراح شما از لوله‌های تخلیه برای این روش استفاده کند و در مرحله بعد سینه‌های شما را بخیه کند و آن‌ها را با یک گاز مخصوص بپیچد. همچنین ممکن است به شما بستن سوتینهای جراحی را توصیه کند.

دوره نقاهت پس از جراحی کاهش سینه

انتظار این را داشته باشید که نیاز باشد حداقل یک هفته از محل کار یا مدرسه خود مرخصی بگیرید. در برخی موارد، افراد به چند هفته زمان برای بهبودی کامل نیاز دارند. این زمان در هر وضعیت و شخص متفاوت خواهد بود. جراح شما قرار ملاقات‌های بعدی برای برداشتن بانداژ و بخیه را با شما هماهنگ می‌کند.
در حین بهبودی، باید حداقل تا یک ماه پس از عمل فعالیتهای بدنی را متوقف کنید.

پس از جراحی، احساس خستگی و درد در ناحیه سینه انتظار می‌رود. برای حل این مشکل، جراح به شما مسکن خوراکی می‌دهد تا در چند روز، این اول درد تسکین پیدا کند. همچنین بلند کردن اجسام سنگین بشدت برای بهبود شما مضر و ممنوع است.

برخی از افراد پس از جراحی واکنش احساسی مانند حالات افسردگی را تجربه می‌کنند. این اتفاق طبیعی تلقی می‌شود، اما حتماً این موراد و نگرانی‌های خود را با پزشک در میان بگذارید.

خطرات و عوارض جراحی کاهش سینه

باقی ماندن جای زخم در محل برش‌ها، یکی از عارضه‌های جانبی جراحی کوچک کردن سینه است. البته این زخم‌ها با گذشت زمان کم‌رنگ می‌شوند اما هیچگاه به طور کامل از بین نمی‌روند. اگر خیلی زود بعد از عمل اقدام به بلند کردن اجسام سنگین کنید، ممکن است این آثار پوستی تشدید شوند.
سایر مشکلات احتمالی عبارتند از:
• عفونت
• از دست دادن احساس در کل یا نوک سینه‌ها، که می‌تواند کوتاه‌مدت یا طولانی‌مدت باشد
• عوارض جانبی داروهای بیهوشی
• خون ریزی
• لختگی خون
• تورم و کبودی
• آسیب به اعصاب، عروق خونی و سایر قسمت‌های بدن شما
• نیاز به جراحی‌های بیشتر
قابل ذکر است که به ندرت عوارض خاصی مانند عدم بهبود کامل ناحیه نوک سینه اتفاق می‌افتد که ممکن است به پیوند پوست بی‌انجامد.

بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید اگر…

• علائم اولیه عفونت، از جمله قرمزی، حساسیت یا تورم غیر‌معمول در محل جراحی، یا تب دیده شد.
• ترشحات غیر‌معمول از محل برش (از جمله چرک) مشاهده شد.
• بخیه ها قبل از زمان تعیین شده برای کشیدن، بیرون آمده بنظر برسند.

دکتر نجف بیگی، دکتر نداف کرمانی، دکتر سلیمانزاده، دکتر نفیسی، دکتر فرهاد موسی زاده، دکتر علی حجت، دکتر جمیلی،

هزینه عمل كوچك كردن سينه با بيمه
فیلم عمل جراحي كوچك كردن سينه اپارات
فیلم عمل كوچك كردن سينه با ليزر
هزینه عمل كوچك كردن سينه
دوران نقاهت بعد از عمل كوچك كردن سينه
فیلم عمل كوچك كردن سينه نی نی سایت
هزينه عمل كوچك كردن سينه در مشهد
ورزش كوچك كردن سينه در يك هفته