توافق محدودیت بدهی همچنان دور از دسترس است زیرا مک کارتی و بایدن قصد دارند دوباره با هم ملاقات کنندCNN

شمارش معکوس در حال انجام است، مخاطرات زیاد است – و هنوز توافقی برای محدودیت بدهی وجود ندارد.

رئیس جمهور جو بایدن و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، قرار است روز دوشنبه دوباره با یکدیگر دیدار کنند، پس از پایان هفته ای که به دلیل عدم پیشرفت در تلاش برای دستیابی به توافقی برای جلوگیری از اولین نکول این کشور در قبال بدهی هایش قابل توجه است.

مذاکرات بین کاخ سفید و حزب جمهوری خواه مجلس به مشکل خورد و در روز جمعه متوقف شد و نمایندگان هر یک از دو طرف بیشتر دو روز آینده را صرف انتقاد از طرف مقابل و دفاع از مواضع خود کردند.

در نشانه ای از گرم شدن احتمالی، بایدن و مک کارتی در حالی که رئیس جمهور در ایر فورس وان بود و پس از یک سفر کوتاه مدت به ژاپن به واشنگتن بازگشته بود، تلفنی صحبت کردند. مک کارتی یکشنبه به خبرنگاران گفت که این تماس “مولد” بود. اما این پس از آن اتفاق افتاد که بایدن در یک کنفرانس خبری در هیروشیما از جمهوری‌خواهان انتقاد کرد، جایی که او گفت نمی‌تواند به رهبران دیگر جهان که برای مذاکرات گروه هفت گردهم آمده‌اند قول بدهد که ایالات متحده نکول نمی‌کند.

بایدن اندکی پیش از خروجش از آمریکا گفت: «من نمی‌توانم تضمین کنم که آنها با انجام کاری ظالمانه مجبور به نکول نخواهند شد».

این غیرمعمول نیست که مذاکرات پرمخاطره در کاپیتول هیل با شکست مواجه شود و بعداً بهبود یابد، اما مشکل آخر هفته بر چالش دستیابی به اجماع بین دو طرف تاکید کرد، زیرا نقاط اصلی باقی مانده است.

وزارت خزانه داری هشدار داده است که زمان برای افزایش سقف استقراض کشور کوتاه است و ایالات متحده ممکن است به محض 1 ژوئن نکول کند، موضعی که جانت یلن وزیر خزانه داری روز یکشنبه تکرار کرد. اگر قانونگذاران و کاخ سفید نتوانند به توافق برسند، احتمالاً یک فاجعه اقتصادی جهانی رخ خواهد داد.

روز یکشنبه، مک کارتی به خبرنگاران در کاپیتول گفت که گارت گریوز، نمایندگان جمهوری‌خواه از لوئیزیانا و پاتریک مک‌هنری از کارولینای شمالی، دوباره گفتگوها را با کارکنان کاخ سفید آغاز خواهند کرد «تا بتوانیم آنها را به معنای واقعی کلمه درباره آنچه در موردش صحبت می‌کردیم عبور دهیم».

اگر و زمانی که توافقی حاصل شود، هنوز چالش های بزرگی برای تصویب موفقیت آمیز آن در مجلس نمایندگان و سنا وجود خواهد داشت.

متن قانونی باید نوشته شود، که می‌تواند کار سخت و پیچیده‌ای باشد، زیرا قانون‌گذاران و کارمندان به جزئیات خط‌مشی دقیق می‌پردازند – و اغلب می‌تواند منجر به مشکلات بیشتر در مورد چاپ شود.

سپس رهبران هر دو حزب برای تصویب یک لایحه، کار کوچکی با اکثریت محدود در هر دو مجلس، نیاز به اختلاف آرا خواهند داشت.

علاوه بر همه اینها، تعداد روزهای پیش از اول ژوئن به طور پیوسته در حال کاهش است.

مک کارتی گفت که مجلس نمایندگان به چهار روز زمان نیاز دارد تا قوانین را تصویب کند. در مجلس سنا، مخالفان یک معامله می توانند از طریق فیلیباستر تاخیری چند روزه ایجاد کنند. اما هر دو اتاق می‌توانند در مواقع لزوم جدول‌های زمانی را تسریع کنند.

جمهوری خواهان مجلس نمایندگان به دنبال کاهش هزینه ها در بودجه فدرال در ازای حمایت آنها برای افزایش سقف بدهی هستند. روز یکشنبه، بایدن به اختلافات «مهم» با جمهوری‌خواهان اذعان کرد و تأکید کرد که در حالی که مایل است هزینه‌ها را کاهش دهد، «درآمد مالیاتی از روی میز خارج نمی‌شود» به عنوان بخشی از توافق.

گریوز، که رهبری مذاکرات جمهوری‌خواهان در مورد سقف بدهی را بر عهده دارد، در اوایل این ماه چهار زمینه را که فکر می‌کرد می‌توان به توافق رسید، بیان کرد: بازنگری در روند صدور مجوز، پس گرفتن وجوه کمک‌رسانی مصرف‌نشده کووید، تقویت الزامات کاری برای برخی از برنامه‌های کمک‌های دولتی و محدود کردن هزینه‌ها.

جمهوری‌خواهان مدت‌ها اصرار داشتند که سقف بدهی را بدون کاهش هزینه‌ها افزایش نخواهند داد، اما دموکرات‌ها زنگ خطر را درباره کاهش‌هایی که جمهوری‌خواهان می‌خواهند به صدا درآورده‌اند.

منابع آشنا با تفکر کاخ سفید اذعان می‌کنند که بخشی از دلیل قطع موقت مذاکرات روز جمعه این است که مذاکره‌کنندگان کاخ سفید میزان کاهش هزینه‌هایی را که جمهوری‌خواهان کاخ برای آن فشار می‌آورند غیرقابل قبول می‌دانند، هرچند کاخ سفید برای کاهش هزینه‌ها ابراز تمایل کرده است. مقداری هزینه

به گفته منبعی که مستقیماً از این موضوع مطلع است، پیشنهاد بودجه ای که مذاکره کنندگان GOP در آخر هفته ارائه کردند، سقف بودجه را برای 6 سال تعیین می کند و ساختار سقف همان لایحه مصوب مجلس نمایندگان در سال مالی 2022 باقی می ماند.

این منبع گفت که این پیشنهاد حداقل دو مورد را شامل می شد که بخشی از لایحه اولیه آنها نبود: مقررات مهاجرت و تغییرات اضافی در الزامات کاری برای کوپن غذا.

بایدن روز یکشنبه گفت که بسیاری از آنچه جمهوریخواهان پیشنهاد کرده اند «به سادگی، کاملاً صریح، غیرقابل قبول است».

تغییرات در الزامات کاری به یک موضوع بحث برانگیز تبدیل شده است. برخی از دموکرات‌ها نسبت به افزایش الزامات کاری پیشنهادی جمهوری‌خواهان برای برنامه‌های شبکه ایمنی اجتماعی ابراز نگرانی کرده‌اند، با برخی از دموکرات‌های پیشرو پیشنهاد می‌کنند که گنجاندن این الزامات خط قرمزی در مذاکرات است. بایدن گفته است که الزامات کاری بعدی را برای مذاکره روی میز نمی گذارد.

دموکرات‌ها همچنین بر تمدید حداقل دو ساله محدودیت بدهی فشار می‌آورند تا مجبور نباشند قبل از انتخابات 2024 دوباره با این موضوع دست و پنجه نرم کنند. به گفته یک منبع آشنا، مدت تمدید – مانند بسیاری از مواردی که بخشی از مذاکرات هستند – نهایی نشده است.