تعداد کمی از جمهوری خواهان کنگره به صراحت از اتهامات ترامپ در زمینه تقلب در انتخابات حمایت می کنند

اریک ترامپ در توییتی نوشت: “GOP کجاست؟! رای دهندگان ما هرگز فراموش نخواهند کرد …”

دونالد ترامپ جونیور شکایت کرد: “کمبود عملی تقریباً از همه” امیدواران جمهوری خواه 2024 “بسیار شگفت آور است.

رئیس جمهور روز پنجشنبه از کاخ سفید سخنرانی کرد ، ادعاهای نادرست خود را مبنی بر اینکه شماری از آرا cast قانونی به او نشان می دهد پیروز وی در انتخابات ریاست جمهوری است ، تکرار کرد.

چند ساعت قبل ، سناتور رون جانسون ، جمهوریخواه از ویسکانسین ، پیام ترامپ را طی چند روز گذشته تکرار کرده بود ، و در مورد اینکه آیا شمارش آرا به همان اندازه شفاف است ، سوال کرد و گفت که او نگرانی های رئیس جمهور در مورد برگه های رای گیری را با او در میان می گذارد. هیچ شواهد معتبری از تقلب گسترده رای دهندگان در مسابقه امسال وجود نداشته است.

قبل از آخرین اظهارات رئیس جمهور ، برخی از رهبران جمهوری خواه مجلس نمایندگان و سنا و اعضای ردیف پرونده از جرایم بحث برانگیز دور می زدند ، در عوض خواستار شمارش همه آرا in به روشی قانونی شدند که به طور جداگانه توسط هر یک از 50 ایالت با حمایت دادگستری در صورت وجود مشکلاتی که باید حل شوند.

سناتور مارکو روبیو ، جمهوریخواه فلوریدا که می گوید فکر می کند در سال 2024 برای کاخ سفید کاندید شود ، در توئیتر نوشت: “صرف روزها برای شمارش آرا leg قانونی ، تقلب نیست”.

میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا در یک کنفرانس خبری روز چهارشنبه هنگامی که از نگرانی های ترامپ س askedال شد ، گفت: “دادگاه ها در مورد اختلافات تصمیم خواهند گرفت.” “این روشی است که ما در این کشور انجام می دهیم. برگزاری انتخابات نزاع برانگیز غیر معمول نیست.”

روی بلانت ، سناتور جمهوری خواه از میسوری ، در مورد تماس های ترامپ برای متوقف کردن شمارش آرا ، در پاسخ به واشنگتن پست پنجشنبه گفت که این کار ادامه دارد.

“من فکر می کنم ما باید هر رأی قانونی را بشماریم. من موافق رئیس جمهور هستم ، اگر او فکر می کند دلیلی در برخی از ایالت ها وجود دارد که آراots خارج از آنچه قانون آن کشور مجاز شمرده است ، شمارش می شود ، اما من موافق نیستم که بتوانیم بلانت گفت:

برخی از کسانی که علناً از ترامپ حمایت کرده اند تا حد زیادی اظهار داشتند که شفافیت در شمارش آرا کلیدی است اما از دفاع کامل از ادعاهای ترامپ اجتناب کردند.

جیم بنکس نماینده جمهوری خواه در ایندیانا در توئیتر خود گفت: “ما به شفافیت احتیاج داریم.”

“قانون فدرال باید شفافیت در نحوه شمارش آرا را تضمین کند!” جوش هاولی سناتور جمهوری خواه از میسوری در توییتر خود نوشت.

کوین مک کارتی ، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان در خبری گفت: “آنچه رئیس جمهور می خواهد اطمینان حاصل کند که هر رأی قانونی شمرده می شود. مردم تا روز انتخابات رأی می دهند ، نه روزهای بعد مانند دیگران. کنفرانس چهارشنبه. “ما می خواهیم مطمئن شویم كه قانونی است ، منصفانه است و هر رأی قانونی شمرده می شود ، و این همان چیزی است كه ما در حال تلاش برای رسیدن به آن هستیم. اما به نظر من پس از انتخابات مردم نباید رای دهند.”

اما دیگر جمهوری خواهانی که وارد این موضوع شدند این کار را با اظهارات خشک با هدف اطمینان از شمارش آرا انجام دادند:

“طبق قانون اساسی ما ، قانونگذاران ایالتی قوانین و مقررات را تنظیم می کنند و ایالات متحده انتخابات ما را اداره می کنند. ما باید به این روند احترام بگذاریم و اطمینان حاصل کنیم که همه آرا cast مطابق با قوانین ایالتی شمارش می شود. این به همین سادگی است. امیدوارم بتوانیم به سرعت به یک قطعنامه نهایی برسیم ممکن است ، “سناتور راب پورتمن ، جمهوریخواه از اوهایو گفت.

سناتور لیزا مورکوفسکی ، جمهوریخواه از آلاسکا ، گفت: “همانطور که منتظر همه نتایج انتخابات هستیم ، من از همه می خواهم که صبور باشند. هر ایالت مهلت های مختلفی برای دریافت آرا و روند انجام شمارش آرا را دارد.” “بسیار مهم است که ما به مسئولان انتخابات مهلت بدهیم تا کار خود را به اتمام برسانند ، و اطمینان حاصل کنیم که همه آرا cast قانونی مجاز و شمارش شده اند. وقتی همه آن آرا شمارش شوند نتایج مشخص خواهد شد.”

لورن فاکس در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>