ترامپ و دیسانتیس روز شنبه در آیووا با شدت گرفتن نبرد آنها در سال 2024 برخورد کردند.CNN

جاه طلبی های رقابتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق و ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا روز شنبه در آیووا با هم برخورد می کنند، نزدیک ترین چیزی که این دو در جاده به یکدیگر نزدیک شده اند، زیرا آنها به سمت رویارویی سال 2024 حرکت می کنند.

دیسانتیس روز شنبه قبل از سخنرانی در جمع آوری کمک های مالی محلی جمهوری خواهان در Cedar Rapids، همبرگرها را برگرداند و با بینندگان احتمالی انجمن در شمال غربی آیووا گفتگو کند. در همین حال، ترامپ در همان شب در دموین با هزاران نفر از پیروان خود در یک گردهمایی امضا صحبت خواهد کرد، این اولین رویداد کمپین انتخاباتی او پس از تالار شهر CNN در روز چهارشنبه و اولین بار در یک محیط کنترل شده از زمانی که هیئت منصفه او را متهم به آزار و اذیت جنسی تشخیص داد. بدنام کردن نویسنده E. Jean Carroll.

یکی از مشاوران ترامپ با کم اهمیت جلوه دادن رویدادهای دوئل گفت: «ما به آیووا می رویم زیرا به آیووا می رویم. ما 100 درصد روی برگزاری این سفر و اطلاع رسانی به رای دهندگان بالقوه متمرکز هستیم.»

حتی در شرایطی که ترامپ تسلط زودهنگام خود را بر حوزه مقدماتی حزب جمهوری‌خواه نشان می‌دهد، تصمیم برای محدود کردن دیدار دیسانتیس و حملات مکرر به رقیب او، نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور سابق همچنان فرماندار فلوریدا را جدی‌ترین رقیب بالقوه خود برای نامزدی حزب می‌داند.

دسانتیس، به نوبه خود، با احتیاط به نامزد پیشتاز حزب جمهوری خواه در سال 2024 در حالی که به سمت کمپین ریاست جمهوری خود مانور می دهد، نزدیک شده است. فرماندار بخش اعظم ماه گذشته را صرف دوری از ترامپ کرده است – طفره رفتن از اظهارات مستمر رئیس جمهور سابق و انحراف سوالات در مورد مشکلات حقوقی فزاینده رقیب بالقوه خود – و نشانه کمی وجود دارد که وی قصد دارد قبل از اینکه رسماً در رقابت های انتخاباتی در هفته های آینده شرکت کند، استراتژی ها را تغییر دهد. .

دیسانتیس روز چهارشنبه، یک روز پس از صدور حکم E. Jean Carroll گفت: “می دانید، اخبار مختلفی در اخبار وجود دارد، اما ما مشغول بودیم.”

با این حال، متحدان DeSantis آزمایش ضد حملات احتمالی را آغاز کرده اند. در CNN که به تالار شهر ترامپ در نیوهمپشایر منتهی می شود، هرگز عقب نشینی نکن، یک ابر PAC همسو با دیسانتیس، رئیس جمهور سابق را “نامزدی که درخشش خود را از دست داده” نامید و گفت که او در شبکه کابل ظاهر می شود تا “به فرسایش خود بچسبد”. وضعیت “طرفدار” در جریان رویداد چهارشنبه، سوپر PAC میزبان کیتلان کالینز در حالی که ترامپ را به دیوار ناتمام در مرز ایالات متحده و مکزیک سوق داد، تشویق کرد و او را متهم کرد که به عنوان رئیس‌جمهور صاحبان اسلحه را با ممنوع کردن سهام بی‌سابقه متهم کرده است.

هنگامی که ترامپ صحنه را ترک کرد، این گروه فهرستی از جنجال‌هایی را که ترامپ ساعتی را در مورد آن صحبت کرده بود منتشر کرد، از جمله پرونده سوء استفاده جنسی، تحقیقات در مورد “ذخیره اسناد طبقه بندی شده متعلق به مالیات دهندگان در Mar-a-Lago”، تلاش های او برای لغو انتخابات ریاست جمهوری 2020 جورجیا و نقش او در قیام 6 ژانویه 2021 در ساختمان کنگره ایالات متحده و اینکه آیا او آشوبگران را عفو خواهد کرد یا خیر.

“این چگونه آمریکا را دوباره بزرگ می کند؟” توییت اعلام کرد

این موشک به دلیل تمایلش برای هدف قرار دادن ترامپ بر سر موضوعاتی که خود دیسانتیس از پرداختن به آنها بیزار بود، متمایز بود. دیسانتیس بارها از پاسخگویی به سوالات در مورد نتایج انتخابات 2020 و دروغ های انتخاباتی ترامپ خودداری کرده است. و زمانی که دیسانتیس این بحث ها را مطرح کرد، تا حد زیادی در کنار ترامپ ایستاده است.

اگرچه او ابتدا گفت که حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا “غیرقابل قبول” بود، دیسانتیس، در یک سالگرد شورش خونین، این پوشش را “تهوع‌آور” و “کریسمس” برای رسانه‌ها خواند تا “هر کسی را که از دونالد حمایت می‌کند لکه‌دار کنند. ترامپ.” هنگامی که FBI در تابستان گذشته برای توقیف اسناد طبقه بندی شده به املاک ترامپ در مار-آ-لاگو رفت، دیسانتیس آن را “افزایش دیگری در تسلیح سازی آژانس های فدرال” خواند.

در همین حال، تیم سیاسی او – که یک حساب توییتر “پاسخ سریع” برای مقابله سریع با پوشش منفی و انتقادات دشمنان سیاسی دارد – به هیچ وجه در مورد تالار شهر CNN توییت نکرد، حتی زمانی که ترامپ پیشنهاد کرد که فرماندار تا این حد در حال بازگشت است. نظرسنجی‌ها «او باید راحت باشد و راحت باشد و به آینده فکر کند».

ترامپ فرماندار فلوریدا را در کانون حملات اولیه خود قرار داده است و از سابقه رای دهی دیسانتیس به عنوان نماینده کنگره در مورد موضوعاتی مانند بازنگری حقوق و دستیابی به وی وفادار خواندن او به دلیل در نظر گرفتن نامزدی ریاست جمهوری پس از دریافت تاییدیه ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2018، انتقاد کرده است. رئیس جمهور سابق بار دیگر روز جمعه در رسانه های اجتماعی پیش از سفر آیووا مطرح کرد. ترامپ همچنین به نظر می رسد که دیسانتیس را به دلیل بررسی اعلام پیشنهاد برای سال 2024 تهدید کرده است.

من چیزهایی در مورد او به شما می گویم که چندان چاپلوس کننده نخواهد بود. ترامپ در پاییز گذشته در مصاحبه ای با فاکس نیوز دیجیتال گفت: من بیش از هر کس دیگری درباره او می دانم – شاید به غیر از همسرش.

اگرچه غیرعادی نیست که PAC های فوق العاده درگیر کارهای کثیف کاندیداهایی که از آنها حمایت می کنند، برخی از سرسخت ترین متحدان آنلاین دیسانتیس از این پیام رسانی ناراحت باشند – حتی در مواجهه با حملات بسیار تهاجمی تر ترامپ. این آخرین نشانه از کار دشواری است که جمهوری خواهان به دنبال سبقت گرفتن از کسی هستند که برای بسیاری از اعضای حزب نماد باقی می ماند.

جان کاردیلو، یک تأثیرگذار محافظه کار که به عملیات سیاسی دسانتیس دسترسی دارد، در یک توییت رویکرد هرگز عقب نشینی نکنید “بازخوانی مجدد نکات صحبت کردن”.

“من قسم خوردم که یک دموکرات این را نوشته است.” توییت کرد برندون لزلی، مدیر صدای فلوریدا، وب سایتی که در این ایالت به دلیل پوشش درخشانش از DeSantis شناخته می شود.

هرگز عقب نشینی نکنید، روی این رویکرد ایستاده بود.

ارین پرین، سخنگوی سوپر PAC، در بیانیه‌ای گفت: «ما نمی‌ترسیم که رکورد را ثابت کنیم و حملات نادرست مخالفان بالقوه را که از رویارویی با فرماندار می‌ترسند در صورت پریدن وی در مسابقه، عقب برانیم. CNN. “آمریکایی ها می دانند که ران دیسانتیس آینده است.”

شنبه دومین سفر ترامپ به آیووا از زمان اعلام نامزدی ریاست جمهوری خود در نوامبر است و مشاوران به سی ان ان گفتند که تمرکز بر آموزش رای دهندگان در مورد تشکیل گروه و مشارکت با رای دهندگان است. ترامپ حداقل یک ویدیو ضبط کرده است که در طول تجمع پخش خواهد شد و در آن روند تشکیل اتحادیه را توضیح می دهد و مردم آیو را تشویق می کند تا در مورد آن بیاموزند. تیم او قبلاً داده‌های جمع‌آوری‌شده از ده‌ها رویدادی را که ترامپ از زمان ورود به رقابت‌های ریاست‌جمهوری در سال 2015 در این ایالت برگزار کرده است، بررسی کرده و قصد دارد اطمینان حاصل کند که این حامیان ترامپ برای رای دادن ثبت نام کرده‌اند و همچنان پشت سر رئیس‌جمهور سابق هستند.

اگرچه دسانتیس در همان ایالت ظاهر می شود، اما احتمالاً از ترامپ دوری خواهد کرد و به افزایش پیروزی های سیاست محافظه کارانه ای که او در جلسه قانونگذاری اخیر فلوریدا به پایان رساند، ادامه خواهد داد.

سفر او به ایالت Hawkeye همچنین فرصتی برای آیوانی ها برای دیدن سمت دیگری از DeSantis است. در اوایل سال جاری در یک جفت حضور در آیووا، دسانتیس سخنانی را از یک صحنه ایراد کرد و پشت یک طناب ماند تا عکس بگیرد و کتاب جدید خود را برای شرکت کنندگان امضا کند.

روز شنبه، دیسانتیس سیاست خرده فروشی خود در غرب میانه را در پیک نیک خانوادگی سالانه نماینده جمهوریخواه رندی فینسترا در شهر شمال غربی سیو سنتر، محافظه کارترین گوشه ایالت، آزمایش خواهد کرد. پس از صحبت DeSantis، انتظار می رود که او و Feenstra و همسرانشان با هم مخلوط شوند و برای جمعیت غذا کباب کنند.

بعداً، DeSantis یک گردآوری کمک مالی GOP را در Cedar Rapids که دوازدهمین رویداد او از ماه مارس است، برگزار خواهد کرد. تیم سیاسی او به CNN گفت که 10 نفر اول بیش از 4.3 میلیون دلار برای جمهوری خواهان محلی جمع آوری کردند.

پیش از این سفر، هرگز عقب ننشینید اعلام کرد که 37 قانونگذار ایالت آیووا از DeSantis، نمایش قدرتی که شامل چندین نفر در رهبری حزب بود، حمایت می کنند. در میان کسانی که از دیسانتیس حمایت می کنند، ایمی سینکلر، رئیس سنای ایالتی و مت ویندشیتل، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان ایالتی هستند که به عنوان رهبران جوان محافظه کار از روستاهای آیووا دیده می شوند.

اندکی پس از اعلام سوپر PAC، یک منبع آگاه با برنامه های کمپین ترامپ گفت که تیم ترامپ از حمایت نزدیک به 150 رهبر ایالت آیووا و فعالان مردمی برای رئیس جمهور سابق رونمایی خواهد کرد.

Feenstra در اوایل این هفته گفت که به برنامه‌های خود برای دور ماندن از دور مقدماتی در این زمان پایبند است و DeSantis را در رویداد روز شنبه تایید نخواهد کرد.

نماینده کنگره گفت: «ما در حال حاضر نامزدهای خوبی داریم و من فقط مشتاق دیدار با همه آنها هستم. ما چیزهای بسیار خوبی در آیووا داریم و من فقط به آنها نشان می دهم.»