ترامپ به مردم گفته است حتی اگر راه پیروزی او مسدود شود ، قصد ندارد تن به تسلیم بدهد

دستیاران ارشد ، از جمله رئیس ستاد وی ، مارک میدوز ، سعی نکرده اند با رئیس جمهور درباره واقعیت آنچه اتفاق می افتد کنار بیایند. درعوض ، آنها ادعای بی اساس او مبنی بر دزدیدن انتخابات از زیر او را تغذیه کردند. این امر باعث نارضایتی کارکنان شده است ، زیرا آنها معتقدند میدوز ادعای بی اساس رئیس جمهور مبنی بر نامشروع بودن انتخابات را تغذیه می کند.

معاون رئیس جمهور مایک پنس – که از ساعات اولیه صبح چهارشنبه دیده نشده است – با تقاضای وجوه صندوق دفاع حقوقی خود وظیفه خود را برای جلب رضایت ترامپ انجام می دهد.

قرار نیست ترامپ روز جمعه در انظار عمومی ظاهر شود ، هرچند حضور در برخی موارد منتفی نیست. او صبح را با عصبانیت و ناامیدی سپری کرد و مشغول تماشای تلویزیون شد در حالی که جمع شدن افراد بیشتری از او در امواج دفاع دفاع نمی کرد.

بعد از ظهر جمعه ، ترامپ در بیانیه ای کتبی از اهداف خود برای ادامه نبرد قانونی خبر داد.

وی نوشت: “این دیگر مربوط به هیچ انتخاب واحدی نیست. این مربوط به تمامیت روند انتخابات ما است.” “ما این فرایند را از هر جنبه قانونی پیگیری خواهیم کرد تا اطمینان حاصل شود که مردم آمریکا به دولت ما اعتماد دارند. من هرگز از جنگ برای شما و ملت خود دست بر نخواهم داشت.”

یک منبع مطلع با برخی از بحث های قانونی در پشت صحنه گفت که رئیس جمهور شروع به گفتن به مشاوران می کند که ممکن است نتواند یک پیروزی پشت سر هم داشته باشد.

این منبع به بیانیه تعدیل شده ترامپ اشاره کرد که از عملکرد پنجشنبه شب در اتاق جلسات خالی شد.

اما همانطور که ترامپ به برخی از متحدان اذعان کرده است كه تشخیص می دهد ریاضیات انتخاباتی به نفع او نخواهد بود ، به گفته افراد آشنا با این گفتگوها ، وی اظهار داشت كه جنگ طولانی مدت در دادگاه و سخنان خورنده در مورد تقلب در انتخابات تردید کافی ایجاد می كند تا به او اجازه دهد از قبول نتایج امتناع ورزید.

دو مشاور مبارزات انتخاباتی و یک منبع نزدیک به رئیس جمهور گفتند که ترامپ قبل از هرگونه رسیدگی به پذیرش ، راه های قانونی خود را برای مبارزه با نتایج در چندین ایالت مهم میدان جنگ به پایان خواهد رساند.

یکی از منابع نزدیک به رئیس جمهور گفت: “او در حالت جنگ است.” “او فکر می کند که جنگیدن به نفع اوست.”

در حالی که واقعیت از دست رفتن قریب الوقوع ترامپ برای بسیاری از افراد نزدیک به این کمپین رقم خورده است ، دیگران به رئیس جمهور توصیه می کنند که به مبارزه با نتایج ادامه دهد و ادعاهای کلاهبرداری را بررسی کند.

مبارزات انتخاباتی بایدن نگرانی کمی از احتمال تمایل ترامپ به قدرت داشت.

اندرو بیتس ، سخنگوی ستاد انتخاباتی در بیانیه ای گفت: “همانطور که در 19 ژوئیه گفتیم ، مردم آمریکا در این انتخابات تصمیم خواهند گرفت. و دولت ایالات متحده کاملاً قادر به همراهی متجاوزان از کاخ سفید است.”

ستاد انتخاباتی ترامپ صبح جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از پذیرش انتخابات امتناع خواهد کرد و هرگونه پیش بینی بایدن را به عنوان برنده “نادرست” و رقابت را “دور از نهایی” خواند.

مت مورگان ، مشاور عمومی ستاد انتخاباتی ترامپ در بیانیه ای گفت: “این انتخابات تمام نشده است.”

هنوز هم ، برخی از متحدان رئیس جمهور این نگرانی را پیدا کرده اند که کسی سرانجام مجبور خواهد شد با او حساب کند که احتمالاً دوره کارش به پایان می رسد. این احتمال وجود دارد که رئیس جمهور در طول انتخابات به طور جدی در نظر نگرفته است ، علی رغم نظرسنجی هایی که فقط یک مسیر باریک برای پیروزی نشان می دهد ، معتقد است که نگاه به گذشته انتخابات بدشانسی است.

بایدن در پنسیلوانیا حساس از ترامپ پیش می رود

موضوع ظریف یک باخت – و یک زندگی بالقوه پس از ریاست جمهوری – در میان تیم او به طور گسترده ای مورد بحث قرار نگرفت و اغلب با رئیس جمهور که قاطعانه پیروز خواهد شد ، مطرح نشد.

ترامپ بیشتر مبارزات انتخاباتی را به ادعای بایدن بدترین کاندیدای ریاست جمهوری در طول تاریخ صرف کرد – و اظهار داشت که شکست در برابر او به معنای تحقیر شدید است.

وی در ستاد مبارزات انتخاباتی خود در روز انتخابات گفت: “از دست دادن هرگز آسان نیست.” “نه برای من ، اینطور نیست.”

اکنون ، افراد اطراف ترامپ در تلاشند تا شناسایی کنند که چه کسی می تواند واقعیت آشکار را با او برقرار کند. در مورد بالقوه جارد کوشنر یا ایوانکا ترامپ صحبت شده است ، گرچه تمایل آنها برای انجام یک مداخله دشوار مشخص نبود.

یک ایده مطرح شده ، قاب بندی گفتگوهای احتمالی با ترامپ پیرامون ایده حفظ نام تجاری وی برای زندگی پس از ریاست جمهوری است – و توضیح اینکه کشاندن انتخاباتی که او به وضوح از دست داده است ، تجارت وی را خراب می کند و آینده سیاسی را که امیدوار است از بین ببرد.

قبل از انتخابات ، ترامپ احتمال نامزدی مجدد برای رئیس جمهور در صورت از دست دادن رئیس جمهور را در سال 2024 افزایش داد ، البته فقط به روشی شوخی. حتی در از دست دادن احتمالی ، ترامپ آرا more بیشتری نسبت به سال 2016 به دست آورد و به نظر می رسد نقش آینده او به عنوان پادشاه جمهوری خواه تضمین شده باشد – هرچند برخی می ترسند که یک ضرب و شتم ضعیف و زشت باعث آسیب به جایگاه وی شود.

ترامپ روزها را از شب انتخابات در محوطه کاخ سفید گذراند و با عصبانیت به متحدانش تلفن کرد و خواستار حضور افراد بیشتری برای دفاع از او شد. او شکایت کرده است که طبق گفته یکی از افرادی که با او صحبت کرده ، تیم حقوقی وی برای انجام نبردی م inثر در دادگاه ها آمادگی کافی ندارد.

در همان زمان ، تلاش های تیم حقوقی او تا حدودی ناگهانی به نظر می رسد. برخی در کارزار انتخاباتی ، تصمیم تیم ترامپ را برای اعزام افرادی مانند رودی جولیانی و پسران ترامپ برای ادعای بی اساس تقلب در رای دهندگان زیر سوال بردند و معتقد بودند که احتمالاً ادعاهای رئیس جمهور مبنی بر تخلف را کاهش داده است.

ترامپ روز پنجشنبه در طی بیانیه عصرگاهی کاخ سفید مظلوم به نظر می رسید و بدون پاسخ به ادعاهای دروغ خود در مورد تقلب در رأی دهندگان ، اتاق را ترک کرد.

ترامپ در جلسات با تیم خود در دفتر بیضی شکل و محل اقامت کاخ سفید ، از این س whyال پرسیده است که چرا بیشتر جمهوری خواهان برای ادعای بی نظمی رای دهندگان یا ادعاهایی که وی در مورد شمارش آرا پس از روز انتخابات مطرح کرده بود ، بیرون نمی آیند.

او همچنین آنها را تحت فشار قرار داد تا بیانیه عمومی را تنظیم کنند ، کاری که از روز چهارشنبه می خواست انجام دهد. دستیاران با موفقیت عقب نشینی کردند و معتقد بودند هر آنچه رئیس جمهور می گوید به جایگاه وی آسیب می رساند و اوضاع را بدتر می کند.

اما بعد از اینکه بایدن پنجشنبه بعد از ظهر بایدن از نزدیک خانه اش در ویلمینگتون ، دلاور صحبت کرد ، ترامپ اصرار کرد بیانیه ای برای جزئیات پرونده حقوقی خود اضافه شود.

پس از آن ، چندین مشاور گفتند که این عملکرد دقیقاً همان کاری است که امیدوارند از آن اجتناب کنند.

جیم آكوستا ، جیمی گانگل و جرمی دیاموند از CNN در تهیه این گزارش مشاركت داشته اند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>