تام کارپر، سناتور قدیمی دلاور، می گوید که به دنبال انتخاب مجدد نخواهد بودCNN

سناتور دموکرات تام کارپر از دلاور روز دوشنبه گفت که به دنبال انتخاب مجدد در سال 2024 نخواهد بود.

او در یک کنفرانس خبری در ویلمینگتون، دلاور گفت: «اگر زمان مناسبی برای کنار رفتن و انتقال مشعل به نسل بعدی وجود داشته باشد، در راه است، و در ظهر 3 ژانویه 2025 اینجا خواهد بود.

این دموکرات ۷۶ ساله بیش از ۲۰ سال در سنای آمریکا خدمت کرده است. قبل از انتخاب شدن به مجلس سنا، کارپر به عنوان فرماندار دلاور خدمت می کرد و به مدت پنج دوره تنها نماینده دلاور در مجلس نمایندگان آمریکا بود. کارپر برای اولین بار در دلاور در سن 29 سالگی به عنوان خزانه دار ایالت انتخاب شد.

کارپر چهارمین سناتور دموکرات است که اعلام کرد در این دوره به دنبال انتخاب مجدد نخواهد بود.

او در مورد رابطه خود با جو بایدن، رئیس جمهور سابق سناتور دلاور و اینکه چگونه بایدن او را تشویق به نامزدی در مجلس سنا کرد، صحبت کرد.

کارپر گفت: «این افتخار من بود که بارها از انتخاب مجدد جو بایدن برای مجلس سنا و همچنین انتخاب او به معاونت و ریاست جمهوری حمایت کنم و در عین حال او در هر مرحله من را تشویق کرده است».

کارپر رئیس کمیته محیط زیست و کارهای عمومی سنا است و پیش از این ریاست کمیته امنیت داخلی و امور دولتی سنا را بر عهده داشت.

او در حال حاضر آخرین کهنه سرباز جنگ ویتنام در سنا است.

این احتمالاً یک انتخابات مقدماتی پرجمعیت دموکرات ها برای یک کرسی امن دموکرات ها خواهد بود. بایدن در انتخابات ریاست جمهوری گذشته با 20 امتیاز بر دلاور پیروز شد و این ایالت از اوایل دهه 1990 فرمانداران دموکرات داشته است.

کارپر گفت که با نماینده لیزا بلانت روچستر از دلاور صحبت کرده و گفته است که اگر برای صندلی او دوید، از او حمایت خواهد کرد.

“ما لیزا را دوست داریم، و من امروز صبح با او صحبت کردم و گفتم که شما صبورانه منتظر بودید تا من از راه خارج شوم، و من از سر راه بروم، و امیدوارم شما بدوید، و امیدوارم که شما کارپر به خبرنگاران گفت: به من اجازه می دهد از شما حمایت کنم و در آن ماموریت از شما حمایت کنم، و او گفت “بله، من به شما اجازه می دهم از من حمایت کنید.”

این داستان با پیشرفت های اضافی به روز شده است.