با عصبانیت بیشتر اقدامات براندازی ترامپ ، حاشیه پیروزی بایدن بیشتر می شود

تلاش های ترامپ برای انکار بایدن کاخ سفید روز جمعه با استقبال شخصی ترامپ از قانونگذاران جمهوری خواه از میشیگان از دادگاه ها به مجلس قانونگذاری ایالت رفت – و همتایان آنها در پنسیلوانیا ممکن است در لیست بعدی باشند.

اما نشانه هایی حتی در میان جمهوری خواهان وجود داشت که نشان می دهد تلاش های ترامپ به برخی شواهد نیاز دارد.

مهمتر از همه ، آنها اذعان کردند که هیچ مدرک واقعی خلاف وجود ندارد ، ضربه ای به رئیس جمهور و متحدانش که ادعاهای بی اساس در مورد کلاهبرداری را دست و پا می زدند.

مرتبط: نتایج زنده CNN از انتخابات ریاست جمهوری

“ادعاهای مربوط به رفتارهای متقلبانه باید جدی گرفته شود ، به طور كامل مورد بررسی قرار گیرد و در صورت اثبات ، در حد كامل قانون مورد پیگرد قانونی قرار گیرد. و نامزدهایی كه بیشترین آرا را به دست آورند ، در انتخابات و آرای انتخاباتی میشیگان پیروز می شوند. این حقایق ساده ای هستند كه باید اعتماد انتخابات ما ، “قانونگذاران میشیگان گفتند.

ضربه دیگری برای ترامپ جمعه در جورجیا وارد شد ، جایی که برایان کمپ ، فرماندار جمهوری خواه ، کاغذهای اداری را امضا کرد که به طور رسمی 16 رای انتخاباتی ایالت را به بایدن اعطا می کند. یک قاضی فدرال روز پنجشنبه دادخواست آخرین پرونده را که سعی در جلوگیری از صدور گواهینامه داشت رد کرده بود و پیروزی بایدن بعدازظهر جمعه توسط وزیر امور خارجه جورجیا ، برد رافنسپرگر ، جمهوریخواه ، تأیید شد.
ناکامی های دیگر در نوادا رخ داد ، جایی که یک قاضی منطقه روز جمعه درخواستی را که یک فعال محافظه کار برای متوقف کردن صدور گواهینامه از نتایج انتخابات ایالت – که نشان می دهد بایدن با بیش از 33،000 رأی نشان می دهد – رد کرد و در ویسکانسین ، جایی که انتخابات مقامات سنگر حزب دموکرات در شهرستان دان در روز جمعه با آغاز شمارش مجدد بخشی از انتخابات ریاست جمهوری ، درخواست های مبارزات انتخاباتی ترامپ برای بیرون انداختن ده هزار هزار برگ رای غایب را رد کردند.

آزمایش روزنه ها

برای موفقیت ، ترامپ باید سیستم کالج انتخاباتی را بولدوزر کند. اما با وجود تمام عصبانیت هایی که او نسبت به کودتا ایجاد کرده است ، به نظر نمی رسد رئیس جمهور برنامه ای به اندازه احساس بی شرمانه استحقاق کاخ سفید داشته باشد. کاری که او انجام می دهد بهره برداری از روزنه ها و کنجکاوی در مورد مشخصات فنی است تا ببیند آیا هر یک از آنها نتیجه می دهد.

او به وضوح در تلاش برای تولید گرما و سر و صدایی است که هوس می کند. اما او همچنین در تلاش برای افتتاحیه غیر منتظره است ، همانطور که قبلاً بارها این کار را کرده است.

ترامپ روز جمعه در کاخ سفید در مورد آنچه که به دروغ “کنفرانس مطبوعاتی” اعلام کرده بود ، جایی که او در مورد قیمت داروهای تجویز شده بحث کرد و روشی معمول برای براندازی دموکراتیک که او از دفتر بیضی شکل و خشمگین برگزار می کرد ، را رد کرد. همه گیری که به نظر می رسد او تا حد زیادی نادیده گرفته است. این وضعیت درست در شرایطی رخ داد که بستری شدن در Covid و موارد جدید روزانه دوباره به یک رکورد رسید و اخباری مبنی بر مثبت بودن آزمایش پسر ارشد وی ، دونالد ترامپ جونیور ظاهر شد. موارد ادامه صعود در کنگره نیز ، با تبدیل شدن سناتور جمهوری خواه ریک اسکات از فلوریدا – متحد سرسخت ترامپ – به آخرین مورد مثبت تبدیل شد.
ترامپ روز شنبه در جریان اجلاس گروه 20 از کنفرانس کناری ویژه ای که با موضوع همه گیری ویروس کرونا تشکیل شد ، صرف نظر کرد ، جلسه افتتاحیه آن را قبل از بازی در گلف در باشگاه ویرجینیا خود ، توییت کرد.

به نظر می رسد در یک لحظه کوتاه از واقعیت روز جمعه ، ترامپ خروج قریب الوقوع خود از کاخ سفید را تصدیق می کند ، دلالت بر این دارد که حفظ قوانین قیمت گذاری دارو که وی اعلام کرده است ، به عهده دولت جدید است. اما او در همان دروغ به سرعت تکرار کرد که علی رغم نتایج در انتخابات پیروز شد و قول داد: “ما این موضوع را خواهیم فهمید.”

مقصود او این بود: اگر وی بتواند صدور گواهینامه را به تعویق بیندازد ، خواه در میشیگان یا پنسیلوانیا یا ایالت دیگری که برنده بایدن است و مجلس مقننه ای در آن از سوی جمهوریخواهان اداره می شود ، شاید بتواند به نمایندگان مجلس تکیه بزند تا تابلوهای منتخب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری را تعیین کند.
به همین دلیل ترامپ روز جمعه با نمایندگان GOP میشیگان دیدار کرد. اگر تلاش او برای موفقیت باشد ، لازم است که آنها و اکثریت ایالت میشیگان را به همدستان تبدیل کند ، پس از این که تلاش های قانونی قبلی به نتیجه نرسید. پس از مثبت شدن نتیجه آزمایش پسر جولیانی ، که در کاخ سفید کار می کند ، وکلای ارشد ستاد انتخاباتی ترامپ – رودی جولیانی و جنا الیس – در جلسه شرکت نکردند. همچنین شرکت کننده نیست: رونا مک دانیل ، رئیس کمیته ملی جمهوری خواه ، که اهل میشیگان است.

اما میشیگان فقط اولین قسمت از معمای ترامپ است. بایدن 306 رای از 538 رای انتخابی موجود را به خود اختصاص داده است ، این بدان معناست که ترامپ باید راهی پیدا کند تا 37 عقب را برگرداند تا بایدن را زیر 270 مورد معمول برای پیروزی قرار دهد. بنابراین وی باید حداقل در سه ایالت رای گیری کند که اکثریت رای دهندگان گفتند بایدن باید رئیس جمهور باشد.

تمرکز واضح کاخ سفید بر میشیگان (16 رأی انتخاباتی) ، ویسکانسین (10 رأی انتخاباتی) و پنسیلوانیا (20 رأی انتخاباتی) است.

واژگون کردن نتایج انتخابات یک ایالت به اندازه کافی گستاخانه و وحشتناک خواهد بود. واژگون شدن سه نفر یک لیندی سه گانه کلان است.

این بدان معنا نیست که ترامپ تلاش نخواهد کرد. دو منبع به CNN می گویند که در حال حاضر با رئیس جمهور در مورد دعوت قانونگذاران ایالت جمهوری خواه از پنسیلوانیا به کاخ سفید بحث هایی در جریان است. هنوز مشخص نیست که این دعوت نامه ها تمدید شده اند یا خیر ، اما ترامپ ابراز علاقه کرده است که این کار را انجام دهد و خودش را وارد مراحل تأیید آرا کند.

آخرین مهلت صدور گواهینامه انتخابات برای میشیگان و پنسیلوانیا دوشنبه است ، بنابراین اگر این چیزی بیش از یک نمایش جنبشی خیالی باشد ، نقشه باید به بیش از حد رانده شود.
پس از آنکه وزیر خارجه جمهوری خواه وی واقعیت پیروزی بایدن را بسیار محدود اعلام کرد ، یک ایالت از نقشه خارج شده است. هر مرحله کوچک رویه ای معمولاً در این زمان عجیب مورد بررسی قرار می گیرد و این جمهوری خواهان به نتیجه دموکراتیک صادق بودند.

کارشناسان حقوقی تصریح کرده اند که هک کردن مسیری از کسری فعلی خود تا دوره دوم برای ترامپ بسیار دشوار خواهد بود.

برای مبتدیان ، آنها اشاره کرده اند که اگر ترامپ بتواند آرا elect انتخاباتی را رد کند یا به رقابت بپردازد تا در کنگره تأیید نشود ، این آستانه 270 را تغییر می دهد و لزوماً جایگاه ترامپ را بدست نمی آورد.

همانطور که مایکل مورلی ، استاد قانون انتخابات در دانشگاه ایالتی فلوریدا و عضو گروه ویژه ملی بحران های انتخابات ، گفت: “به طور خلاصه ، تحت هر سناریوی قابل قبول از راه دور ، انتخابات در کالج انتخاباتی بدون ایجاد یک انتخابات احتمالی حل و فصل خواهد شد. در خانه.”

چاپ خوب را بخوانید

با عصبانیت تر شدن تلاش وی برای ماندن در کاخ سفید ، ترامپ به درخواست پول بیشتر ادامه می دهد.

اما همانطور که فردکا شووتن از CNN خاطرنشان می کند ، اهدا کنندگان باید چاپ خوب درخواست را بخوانند که در آن تیم سیاسی ترامپ اعلام کرده است که این مبلغ 75٪ از سهم پولی را که برای PAC رهبری ترامپ ، نجات امریکا می رود ، افزایش داده است. هفته گذشته 60٪ کاهش یافته بود.

این پول در اصل به تلاش های قانونی ترامپ اختصاص ندارد ، بلکه می تواند هزینه های سیاسی ترامپ پس از ریاست جمهوری را تأمین کند.

اینکه مشاور و دستیاران ترامپ به طور ضمنی به آنچه در آینده می رسد چشم دوخته اند ، خبری نیست ، اما میزان تلاش وی برای آدامس زدن و دشوارتر کردن شرایط برای بایدن همچنان مشخص است.

به عنوان مثال ، وزیر خزانه داری ، استیون منوچین ، در حال دفاع از تصمیمی است برای بازپس گیری میلیاردی که دولت به فدرال رزرو برای کمک به مشاغل کوچک آمریکایی داده بود. این یک برنامه راحت تر از پشتیبان گیری چرخشی است. و گرچه این اقدام مطمئناً برای بیدن سردردهای سیاسی ایجاد می کند ، اما تأثیر منفی بر آمریکایی های روزمره که هنوز در یک بیماری همه گیر زندگی می کنند ، خواهد داشت.

بایدن با کابینه خود جلو می رود

حتی اگر ترامپ به جلوگیری از انتقال رسمی ادامه دهد ، بایدن آماده سازی های خود را برای تصدی مسئولیت ادامه می دهد. روز جمعه ، هفتاد و هشتمین سالگرد تولد وی ، در ویلمینگتون ، دلاور ، با نانسی پلوسی رئیس مجلس و چاک شومر رهبر دموکرات ها در مجلس سنا دیدار کرد.

آنچه که آنها می توانند در کپیتول هیل به دست آورند و اینکه بایدن چه کسی را می تواند در کابینه خود قرار دهد بستگی زیادی به این دارد که چه کسی در 5 ژانویه در دور دوم دور سنا در جورجیا پیروز شود ، یک روز قبل از شمارش آرا College کالج انتخابات در کپیتول هیل.

بایدن گفت که او قبلاً وزیر خزانه داری خود را انتخاب کرده است ، اما در هفته آینده اعلام خواهد کرد.

در حالی که تحریک و ترغیب ترامپ وی را به مکان های تاریک و خطرناک سوق می دهد ، اختیار معاون رئیس جمهور سابق تنها افزایش یافته است. وی از عصر جمعه نزدیک به 80 میلیون رای کسب کرده بود که با اختلاف قابل توجهی آرا than بیشتر از هر نامزد ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ است. ترامپ نزدیک به 74 میلیون رأی آورده است.

در حالی که بیشتر رهبران حزب GOP همچنان از تلاش های ترامپ برای اعتراض به این نتایج پشتیبانی می كنند ، تعداد فزاینده ای از جمهوری خواهان باسابقه از تاكتیك های ترامپ عقب نشینی كرده و نسبت به انتقال متوقف شده ابراز ناامیدی می كنند.

سناتور ماین سوزان کالینز ، که در اوایل این ماه موفق به کسب یک رقابت مجدد شد ، گفت: “رئیس جمهور منتخب باید جلسات توجیهی ، فضای اداری و دسترسی به منابع دولتی را که لازم است برای آماده سازی برای اداره امور تحلیلی دریافت کند ، دریافت کند.” جمعه ، افزود که ایالت ها باید نتایج خود را طبق برنامه تایید کنند.

وی گفت: “یک راه درست و یک راه غلط برای رئیس جمهور فعلی وجود دارد که حقوق خود را برای رقابت با آنچه که او به عنوان بی نظمی در انتخابات تصور می کند دنبال کند.” وی افزود: “تلاش برای تحت فشار قرار دادن مقامات انتخابات ایالتی ،” اعتقاد عموم مردم به نتایج انتخابات ما را بدون مدارک و احکام دادگاه برای حمایت از این ادعاها تضعیف می کند. ”

سناتور لامار الكساندر از تنسی ، كه در پایان سال جاری بازنشسته می شود ، نیز خواستار انتقال به جلو است.

“اگر شانس وجود دارد كه جو بایدن رئیس جمهور بعدی باشد ، و به نظر می رسد كه او شانس بسیار خوبی دارد ، دولت ترامپ باید تمام مواد انتقال ، منابع و جلسات لازم برای اطمینان از انتقال روان را به تیم بایدن ارائه دهد. به طوری که هر دو طرف در روز اول آماده باشند. ”

رئیس بهداشت ، آموزش ، کار و حقوق بازنشستگی افزود: “این به ویژه باید در مورد توزیع واکسن صادق باشد.”

کی گرنجر نماینده 12 دوره ای از تگزاس روز جمعه وقتی از وی در مورد تلاش های ترامپ برای لغو نتایج انتخابات س askedال شد ، گفت: “من فکر می کنم زمان آن رسیده است که حرکت کنیم.” “من فکر می کنم وقت آن رسیده است که او واقعاً بفهمد و درباره آنچه اتفاق می افتد کاملاً واضح و شفاف باشد.”

نماینده لیز چنی از وایومینگ ، عضو رده سوم رهبری GOP مجلس نمایندگان ، روز شنبه در بیانیه ای گفت که اگر ترامپ و وکلای وی “شواهد واقعی” درباره کلاهبرداری گسترده دارند ، آنها موظف هستند آن را فوراً در دادگاه ارائه دهند و مردم آمریکا. “

وی افزود: “اگر رئیس جمهور نتواند این ادعاها را اثبات كند یا نشان دهد كه آنها نتیجه انتخابات را تغییر می دهند ، باید سوگند خود را در حفظ ، محافظت و دفاع از قانون اساسی ایالات متحده با رعایت حرمت روند انتخابات ما ادا كند.”

این داستان با پیشرفتهای اضافی به روز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *