بایدن پس از اجتناب از نکول فاجعه بار ملت را خطاب می کند: “مخاطرات نمی توانست بالاتر باشد”


واشنگتن
CNN

پرزیدنت جو بایدن در اولین سخنرانی خود در دفتر بیضی خود در روز جمعه، دو حزب را زنده و سالم اعلام کرد و با اشاره به مصالحه ای که سقف استقراض فدرال را افزایش می دهد و از نکول فاجعه آمیز جلوگیری می کند، به عنوان شاهدی است که دیدگاه های گاه مسخره شده او درباره واشنگتن متعلق به گذشته نیست. .

بایدن با خطاب به ملت از پشت میز قاطعیت، تلاش کرد تا از محیط قدیمی ریاست جمهوری استفاده کند تا سبک حکومتی که او اصرار داشت نه تنها همچنان مرتبط است، بلکه برای جلوگیری از فاجعه ضروری است، مطرح کند.

او با تشویق آمریکایی‌ها به «با وقار و احترام با یکدیگر رفتار کنند» و «فریاد نکشند»، گفت بسته‌ای که او با جمهوری‌خواهان به میانجی‌گری کرده است، پیشرفت اقتصادی را در آینده تضمین می‌کند و به‌عنوان «جلوگیری از بحران» است – حتی اگر خشم برخی را در او برانگیخت. حزب خود

و او در پیامی ضمنی برای انتخاب مجدد متعهد شد که به کار در جهت اولویت‌هایی که کنار گذاشته شده‌اند – از جمله افزایش مالیات بر ثروتمندان – ادامه دهد.

«تصویب این توافقنامه بودجه بسیار مهم بود. خطرات نمی توانست بیشتر از این باشد.»

چندین سال از زمانی که آمریکایی ها شاهد نوع سخنرانی بایدن نشسته و مستقیم در مقابل دوربین بودند، می گذرد. روسای جمهور گذشته از دفتر بیضی شکل برای ارائه بیانیه در مواقع بحرانی استفاده می کردند، مانند پس از حملات تروریستی در 11 سپتامبر یا زمانی که شاتل فضایی چلنجر منفجر شد.

بایدن در بحبوحه یک بحران صحبت نمی کرد، بلکه در حال اجتناب از آن بود. با این حال، به نظر می‌رسید که او با برانگیختن سبکی از گفتار که برای دهه‌ها توسط روسای جمهور استفاده می‌شد، به دوران حکومتی که تلاش‌ها برای سازش را به دیده تحقیر نمی‌نگریست.

می‌دانم که دو حزب‌گرایی سخت است و اتحاد سخت است، اما ما هرگز نمی‌توانیم از تلاش دست بکشیم، زیرا در لحظاتی مانند این، لحظه‌هایی که تازه با آن روبرو شدیم، جایی که اقتصاد آمریکا و اقتصاد جهانی در خطر فروپاشی است، راهی جز این وجود ندارد. وی در سخنرانی خود گفت.

تصمیم برای صحبت در رسمی ترین محیط های ریاست جمهوری پس از هفته ها مذاکرات پرتنش بر سر حد وام گرفته شد. توافقی که در نهایت بین بایدن و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان منعقد شد، سقف بدهی را به مدت دو سال افزایش داد، هزینه‌های داخلی را متوقف کرد، برخی الزامات کاری جدید را بر کوپن‌های غذایی تحمیل کرد و برخی قوانین مجوز انرژی را تغییر داد.

بایدن عمداً از اعلام پیروزی پس از میانجیگری در توافق اجتناب کرده بود، تا حدی به امید کسب آرای لازم جمهوری خواهان برای تصویب این لایحه.

به نظر می رسید که این تاکتیک کارساز بود. این اقدام مجلس و سنا را به شیوه ای دو حزبی پاکسازی کرد. بایدن گفت که قصد دارد روز شنبه این لایحه را امضا کند و تعامل با همکارهای جمهوری خواه خود را “محترمانه” خواند.

او سخنرانی عصر خود را با تأکید بر تلاش های خود برای کار در سراسر راهرو برای حصول نتیجه مثبت آغاز کرد – هدفی که او اشاره کرد با شک و تردید شدید روبرو شده است.

زمانی که برای ریاست جمهوری نامزد شدم، به من گفتند که دوران دو حزبی به پایان رسیده است و دموکرات ها و جمهوری خواهان دیگر نمی توانند با هم کار کنند. بایدن گفت: من این را باور نمی کنم. تنها راهی که دموکراسی آمریکایی می تواند کار کند، مصالحه و اجماع است.

رئیس‌جمهور گفت نه جمهوری‌خواهان و نه دموکرات‌ها «به هر چیزی که می‌خواستند رسیدند، اما مردم آمریکا به آنچه نیاز داشتند رسیدند».

او گفت: «ما از یک بحران اقتصادی و یک فروپاشی اقتصادی جلوگیری کردیم.

وزارت خزانه داری گفته است که پول نقد برای پرداخت کامل و به موقع صورت حساب های خود در روز دوشنبه تمام می شود. اقتصاددانان نسبت به عواقب شدید نکول ملی هشدار داده بودند.

علیرغم تصویب این لایحه، قانونی که به عنوان موافقتنامه بودجه دو حزبی شناخته می شود، مخالفانی هم در چپ و هم در راست داشت. بسیاری از لیبرال‌ها و محافظه‌کاران به آن رای منفی دادند، و اکثر قانون‌گذاران جناح راست، تلاش برای برکناری مک‌کارتی از نقش رهبری‌اش را به دلیل آنچه به گفته آنها کاهش ناکافی هزینه‌ها بود، مطرح کردند.

در سمت چپ، دموکرات‌های مترقی از برخی از الزامات کاری جدید اضافه شده به این لایحه مخالفت کردند، اگرچه تجزیه و تحلیل دفتر بودجه کنگره غیرحزبی نشان داد که این اقدام احتمالاً تعداد آمریکایی‌هایی را که کوپن‌های غذایی دریافت می‌کنند تقریباً در همان سطوح نگه می‌دارد. این لایحه الزامات کار را برای جانبازان و کسانی که بی خانمان را تجربه می کنند، لغو کرد.

منتقدان دموکرات همچنین از تصویب لایحه خط لوله گاز طبیعی از طریق ویرجینیای غربی و ویرجینیا ابراز خشم کرده اند.

بایدن و دستیارانش استدلال کرده اند که با موفقیت توانسته اند از افراطی ترین مواضع جمهوری خواهان جلوگیری کنند تا به لایحه ای برسند که در نهایت از فاجعه اقتصادی جلوگیری کند.

با تمام این اوصاف، برخی از دموکرات‌ها از رویکرد رئیس‌جمهور در قبال این وضعیت گلایه کرده‌اند. در حالی که بایدن در ابتدا گفت که بر سر افزایش سقف بدهی مذاکره نخواهد کرد و فقط خواستار «افزایش خالص» بود، در نهایت با مک کارتی وارد گفت‌وگو شد که محدودیت وام را به کاهش بودجه گره زد.

برخی دیگر بایدن را تشویق کردند تا از اصلاحیه 14 استفاده کند، که بیان می کند بدهی ایالات متحده “نباید زیر سوال رفت” تا سقف بدهی را به طور یکجانبه افزایش دهد. بایدن گفت که بررسی این گزینه در آینده امکان پذیر است، اما با تهدید قریب الوقوع نکول، به کارگیری آن بسیار خطرناک است.

بایدن در اظهارات خود گفت: «هیچ چیز فاجعه‌بارتر از پیش‌فرض نبود».

این عنوان و داستان با پیشرفت های اضافی به روز شده است.