بایدن رسما لایحه ای را که اصلاحات عدالت دی سی را لغو می کند وتو کردCNN

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه اقدامی تحت رهبری جمهوری‌خواهان را که اصلاحات پلیس را لغو می‌کند، وتو کرد و نوشت: این قانون «اصلاحات عمومی پلیس را باطل می‌کند»، مانند ممنوعیت خفه کردن، استانداردهای استفاده از زور، قوانین مربوط به استفاده از بدن. دوربین ها و برنامه های آموزشی افسر.

من معتقدم که ما موظفیم مطمئن شویم که همه مردم ما در امان هستند و امنیت عمومی به اعتماد عمومی بستگی دارد. بایدن نوشت: این یکی از سیاست‌های اصلی دولت من است که به مجریان قانون منابعی را که برای پلیس جامعه مؤثر و پاسخگو نیاز دارند، ارائه دهد، اما «کنگره باید به حق منطقه کلمبیا برای تصویب اقداماتی که امنیت عمومی و اعتماد عمومی را بهبود می‌بخشد، احترام بگذارد. من همچنان از کنگره می‌خواهم که قانون اصلاحات پلیسی را تصویب کند.»

در اوایل سال جاری، یک مقام دولت به فیل متینگلی بایدن، خبرنگار سی ان ان گفت در صورت تصویب این مصوبه در کنگره، آن را وتو خواهد کرد.

حامیان جمهوری خواه این قطعنامه، که در ماه آوریل در مجلس به تصویب رسید، گفتند که این قانون قدرت افسران مجری قانون را برای واکنش موثر به جرم تضعیف می کند و آن را “قانون ضد پلیس” می نامند.

دموکرات‌ها مدت‌ها استدلال کرده‌اند که کنگره نباید در دولت دی سی مداخله کند و از اصلاحات ذکر شده در قانون دفاع کرده‌اند.

اقدام بایدن برای وتوی طرح مورد حمایت جمهوری‌خواهان در تضاد با لایحه‌ای است که او در ماه مارس امضا کرد و مانع از تصویب لایحه جنایی جنایت‌آمیز جنایی دی سی شد، پس از آن که شورای شهر منطقه وتوی موریل بوسر، شهردار این منطقه را لغو کرد. تصمیم رئیس جمهور برای امضای و به جای وتوی این اقدام، انتقاد جناح مترقی حزب خود را برانگیخت.

بایدن در توییتی در دفاع از تصمیم خود برای حمایت از این لایحه، نوشت که در حالی که از «ایالت و حاکمیت دی سی» حمایت می‌کند، با مفاد لایحه جنایی دی سی، از جمله مجازات‌های کمتر برای دزدی خودرو مخالف است.

این بار، دولت بایدن بیانیه‌ای درباره سیاست‌های دولت منتشر کرد که در آن تأیید کرد که رئیس‌جمهور قصد دارد پیش از تصویب این لایحه در مجلس نمایندگان، اقدام مورد حمایت جمهوری‌خواهان مبنی بر لغو اصلاحات پلیس را وتو کند.

این وتو چهارمین دوره ریاست جمهوری بایدن است و نشان دهنده تغییر در پویایی دولت پس از اینکه جمهوری خواهان با موفقیت کنترل مجلس نمایندگان را در ژانویه به دست گرفتند، است.

پیش از این، بایدن قانونی را وتو کرد که قانون سرمایه گذاری بازنشستگی را که به مدیران اجازه می داد در هنگام انتخاب سرمایه گذاری، عوامل محیطی، اجتماعی و حاکمیتی را در نظر بگیرند، اقدامی که قانون مهم آب دولت را لغو می کرد، و قطعنامه ای که تعلیق موقت تعرفه ها را مسدود می کرد. در مورد واردات پنل خورشیدی

این داستان با اطلاعات تکمیلی به روز شده است.