بایدن اولین نامزد انتخابات ریاست جمهوری است که بیش از 80 میلیون رای کسب کرده است

تا عصر سه شنبه ، بایدن بیش از 80،011،000 رأی کسب کرده بود ، در حالی که رئیس جمهور دونالد ترامپ بیش از 73،800،000 رأی داشت. آرا The رئیس جمهور وی را به عنوان کاندیدای کسب دومین بالاترین رأی مردم در تاریخ آمریکا تبدیل می کند.

بایدن 306 رأی انتخاباتی به دست آورده است ، در حالی که ترامپ 232 رأی دارد. برای ریاست جمهوری دو صد و هفتاد رأی انتخاباتی لازم است.

آمریکایی ها امسال برای محافظت از خود در برابر ویروس کرونا در اواسط بیماری همه گیر از طریق پست رای دادند و کارشناسان ماه ها هشدار داده بودند که شمارش آرا طولانی است که می تواند برای روزهای بعد از روز انتخابات ادامه یابد.

رکورد جدیدی که بایدن به ثمر رساند پیروزی قاطع وی در برابر ترامپ را تقویت می کند ، وی هنوز نتوانسته است انتخابات را قبول کند حتی پس از آنکه دولت خدمات عمومی روز دوشنبه پیروزی را تصدیق کرد ، دولت وی روند رسمی انتقال ریاست جمهوری را آغاز کرده است.
تعدادی از ایالت ها تایید نتایج انتخابات خود را آغاز کرده اند ، از جمله پنسیلوانیا و نوادا ، هر دو روز سه شنبه گواهینامه خود را به پایان رساندند.

گواهینامه های روز سه شنبه پس از جلسه چشمگیر هیئت انتخابات ایالتی میشیگان ، که همچنین پس از تصمیم گیری رای ممتنع از یکی از دو عضو جمهوری خواه هیئت رئیسه ، به تصویب نتایج انتخابات براین رأی داد.