Sharpies در AZ: شایعات دروغین دست به دست هم داد و موجب خشم و شکایت شد

این شایعات موجب عصبانیت معترضان چهارشنبه شب شد و باعث ایجاد یک دادخواست شد – با پیوستن به مبارزات انتخاباتی ترامپ و کمیته ملی جمهوری خواهان – که علیه مقامات انتخاباتی شهرستان ماریکوپا تشکیل شد.

شایعات روز چهارشنبه در شبکه های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه رای دهندگان در ایالت آریزونا در میدان جنگ که از قلم های شارپی در برگه های رای خود استفاده می کردند ، شمارش آرا نخواهند داشت. این سردرگمی مقامات ایالتی ، ناظران انتخابات و یک مقام ارشد دولت ترامپ را بر آن داشت تا شایعات “# شارپی گیت” را پس بزنند.

سرزنش ادعاهای آنلاین پس از یک ویدیو انجام می شود – بیش از یک میلیون بار مشاهده شده است توییتر و به طور گسترده در فیس بوک و اینستاگرام به اشتراک گذاشته شد – در آن یک زن ناشناس ادعا کرد بدون اثبات اینکه کارگران نظرسنجی سعی کردند او را مجبور به استفاده از شارپی کنند و او اصرار داشت از قلم جوهر استفاده کند ، تا مطمئن شود که رأی او شمرده خواهد شد.

این ویدئو در خارج از دانشگاه در سایت رأی گیری Queen Creek در Maricopa County توسط Marko Trickovic گرفته شده است ، که می توان از او س askingال کرد: “بنابراین آنچه آنها انجام می دهند این است که آنها به مردم می گویند از Sharpies استفاده کنند – به این ترتیب این آرا انجام نمی شود” شمردی؟ ” او پاسخ می دهد ، “بله”.

یک شبه ، در حالی که معترضین ، برخی از آنها مسلح ، فریاد زدند: “دزدی را متوقف کنید” ، یک اعتراض بزرگ در خارج از اداره انتخابات شهرستان Maricopa آغاز شد. و نگرانی در مورد استفاده از Sharpies را مطرح کرد. در همین حال ، كیونگ لاه از CNN گزارش داد ، كارگران انتخابات – كه ناظران دموكرات و جمهوری خواه آنها را تماشا می كنند – با ایستادن بخش كلانتری در بیرون از در ، با كوشش زیاد آرا را شمردند. صبح روز بعد ، اداره انتخابات شهرستان ماريكوپا پاركينگ جلوی خود را مجدداً پيكر بندي كرد تا اعتراضات مورد انتظار را انجام دهد.

“کتی هابز” وزیر امور خارجه آریزونا درباره معترضانی که در یکی از مناطق ماریکوپا تجمع کرده بودند گفت: “من هدف این معترضان را نمی فهمم. البته ما در حال شمردن همه آرا هستیم. ما از نظر قانونی ملزم به انجام این کار هستیم.” چهارشنبه شب مرکز شمارش آرا – بعضی از آنها مسلح بودند – و خواستار شمارش آرا ball شد.

هر دو طرف در دادخواست مداخله می کنند

روز چهارشنبه ، دو رأی دهنده به دلیل استفاده از قلم های شارپی برای پر کردن برگه های رای گیری ، علیه آدریان فونتس و عضو هیئت نظارت Maricopa ، مسئولان انتخابات پرجمعیت ترین شهرستان آریزونا ، شکایت کردند.

در جلسه دادرسی روز پنجشنبه ، قاضی دادخواست از طرف مبارزات انتخاباتی ترامپ و RNC برای مداخله و همچنین طرح پیشنهادی از حزب دموکرات آریزونا را پذیرفت.

این دادخواست به دنبال وضعیت طبقاتی از طرف رأی دهندگان است و ادعا می کند که استفاده از Sharpies منجر به “شمارش آرا یا عدم ارزیابی صحیح داوری انسان” شده است که ممکن است منجر به عدم ثبت دقیق آرا شود. این سازمان می خواهد که هر نوع آرا “بهبود یافته” یا به درستی ثبت شود. همچنین از مقامات انتخابات خواسته می شود كه رأی دهندگانی كه رأی خود را با قلم های شارپی پر كرده اند ، در هنگام اجرای كوچك برای مشاهده شمارش آرا حضور داشته باشند و بتوانند درمورد آرای خود كه توسط دستگاه های رأی خوانده نمی شود ، قضاوت كنند.

این شامل اظهارنامه ای از یک کارگر نظرسنجی است که می گوید در روز آرا از طریق دستگاه های جدول بندی با مشکلی روبرو شده است: “آرا رد شده توسط یک دستگاه در دستگاه جدول بندی دیگر و در جهت های مختلف امتحان می شد ، همیشه بدون موفقیت. به همین دلایل من بر این باورند که این مسئله به دلیل استفاده از تیز در محل رای گیری ایجاد شده است. “

مقامات انتخابات ایالتی این ایده را لغو می کنند که آرای پر شده توسط شارپی ها لغو شده اند.

الكساندر كولودین ، ​​وكیل اصلی دادخواست ، یك كاندیدای حزب جمهوری خواه سناتور ایالت در آریزونا بود كه در انتخابات مقدماتی اوت باخت. بنابر اعلامیه مرکز دادگستری برنان ، یک موسسه قانون و سیاست غیر حزبی ، بنیاد حقوقی منافع عمومی مستقر در ایندیاناپولیس ، که همچنین در این پرونده دخیل است ، بارها از مقامات انتخاباتی شکایت کرده است که رأی دهندگان را به اندازه کافی پرخاشگرانه پاک نکرده اند.

کلودین به سی ان ان گفت: “این مورد توجه ملی زیادی قرار گرفته است.”

وزیر خارجه آریزونا ، AG لب به لب Sharpies

روز چهارشنبه ، دادستان کل آریزونا ، مارک برنوویچ ، یک جمهوریخواه ، توییت کرد: “ما صدها شکایت از رای دهندگان در مورد Sharpies در مکان های رای گیری دریافت کرده ایم. بر این اساس ، ما این نامه را برای مقامات انتخابات شهرستان Maricopa ارسال کردیم. بیایید پاسخ هایی بگیریم.” یک نسخه از نامه نیز به وزیر امور خارجه آریزونا ارسال شد.

روز پنجشنبه ، کتی کانر ، سخنگوی برنوویچ به CNN گفت که “ما بیش از هزار شکایت دریافت کرده ایم” بصورت آنلاین در مورد مسئله شارپی.

تظاهرکنندگان در میان تنش های انتخاباتی در شهرها و خارج از دفاتر انتخابات جمع می شوند

وکیل دادگستری شهرستان ماریکوپا روز پنجشنبه با نامه ای مفصل از برنوویچ دعوت کرد تا نمایش روند آراing و جدول بندی آرا را مشاهده کند ، و گفت که همه رای دهندگان در شهرستان به استفاده از Sharpies تشویق می شوند و اظهار داشتند “هیچ رای در مراکز رأی گیری رد نشد”.

بو دول ، مدیر انتخابات ایالت ، روز پنجشنبه در نامه ای به نمایندگی از وزیر امور خارجه آریزونا پاسخ داد و ابراز امیدواری کرد دادستان کل “ادامه تئوری توطئه را متوقف کند که کار سخت مدیران انتخابات آریزونا ، کارگران نظرسنجی و رای دهندگان را تضعیف می کند”. و رد “این تصور غلط که استفاده از Sharpies در یک رأی باعث رد ، خراب شدن یا لغو رأی می شود. این درست نیست”.

اواخر پنجشنبه ، برنوویچ توییت کرد، “بر اساس مکاتبات و گفتگوها با مقامات شهرستان Maricopa ، اکنون اطمینان داریم که استفاده از نشانگرهای Sharpie منجر به محرومیت از حق رای دهندگان آریزونا نشد. ما از بصیرت سریع شهرستان و اطمینان برای رفع نگرانی های عمومی. “

در نامه ای که روز پنجشنبه برای مقامات شهرستان ارسال شد ، برنوویچ گفت که “لازم و مناسب است” که دفتر وی “انجام تحقیقات را انجام دهد ، نه اینکه صدها رای دهنده در آریزونا را از بین ببرد.”

کربس ، منصوب ارشد ترامپ و مقام ارشد سایبری ، همخوانی مقامات انتخاباتی را در تلاش برای جلوگیری از گسترش اطلاعات نادرست و ترس از استفاده از شارپی تکرار کرد.

وی همچنین به “مشارکت تمامیت انتخابات” ، ائتلافی از نهادهای تحقیقاتی متمرکز بر کاهش تلاش برای مشروعیت بخشیدن به نتایج انتخابات ، که “هیچ مدرکی در مورد طرح حق رای دادن از طریق رد کردن رایانه ها در مراکز رای دهی وجود ندارد” متصل شد. مقامات انتخابات رای دهندگان را مجاز می دانند ابزار نوشتن “

مطابق با مشارکت انتخابات یکپارچگی ، بسته به نوع سیستم جدول بندی استفاده شده ، Sharpies می تواند “بدون مشکل” در بسیاری از ایالت ها استفاده شود ، که اضافه کرد “# SharpieGate” علیرغم تلاش مقامات انتخابات و سیستم عامل ها برای کاهش سرعت انتشار | پخش شدن.

مقامات تأکید می کنند که همه آرا شمرده می شوند

آژانس امنیت سایبری و زیرساخت امنیت در وب سایت کنترل شایعات خود به مردم هشدار داد که اینکه کارگران نظرسنجی ابزارهای نوشتاری خاصی مانند Sharpies را فقط به برخی از رای دهندگان داده اند تا باعث شود رأی آنها رد شود ، نادرست است.

در واقع ، “هشدار گفت:” مقامات انتخابات ابزارهای نوشتاری تأیید شده برای علامت گذاری آرا را به همه رأی دهندگان حضوری با استفاده از رأی های کاغذی با دست مشخص می کنند.

این شایعات همچنین وزارت امور خارجه میشیگان را وادار به صدور چك واقعیت كرد ، یادآوری رای دهندگان که استفاده از Sharpie برای علامت گذاری یک رأی “باطل یا لغو یک رأی یا رأی نخواهد بود.”

هابز تلاش کرد تا به رای دهندگان اطمینان دهد که آرا their آنها شمارش خواهد شد.

هابز روز چهارشنبه به سی ان ان گفت: “هیچ نگرانی در مورد شمارش آرا وجود ندارد زیرا قلم استفاده شده برای علامت گذاری آرا است.” “همه آن آرا در حال شمارش هستند و حتی اگر ماشین آلات به دلایلی نتوانند آنها را بخوانند ، یک نشانگر به طرف دیگر خون ریزی کرده است ، ما راه هایی برای شمارش آنها داریم. آنها قرار است شمارش شوند.”

وی افزود: “هیچ شایستگی ندارد که بگوییم این برخی از توطئه ها برای بطلان آرا Republican جمهوری خواهان بوده است.”

مقامات انتخابات گفتند که جوهر با سرعت کمتری از قلم های توپ می تواند باعث ایجاد لکه در فیلم mylar در تجهیزات پردازش ماشین های جدول بندی شود.

مگان گیلبرتسون ، سخنگوی اداره انتخابات شهرستان ماریکوپا ، گفت: “ما Sharpies را تهیه می کنیم. کارگران نظرسنجی به رای دهندگان می گویند که از Sharpies استفاده کنند. ما نمی خواستیم که رای دهندگان از قلم های گلوله ای استفاده کنند.” هر استفاده

گیلبرتسون گفت كه كارگران نظرسنجی به طور مكرر از زنی كه در این فیلم ویروسی نشان داده شده است خواستند از دادن قلم های رای دهنده به رای دهندگان و گفتن آنها “رای گیری با Sharpies بی اعتبار شود”.

گیلبرتسون گفت: “او موافقت نمی کند ، بنابراین ما از معاون کلانتر لباس شخصی خواستیم که با آن شهروند صحبت کند و اطلاعات مورد نیاز وی را برای جلوگیری از به اشتراک گذاشتن اطلاعات غلط به او ارائه دهیم.”

این داستان با جزئیات جدید روز پنجشنبه از دادستان کل آریزونا به روز شده است.

کارا اسکنل ، خبرنگار CNN ، در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>