DACA: دولت ترامپ باید درخواست های جدید را بپذیرد ، دستورات را قضاوت کند

آخرین حکم قاضی نیکلاس گارافیس بر اساس حکم او در ماه نوامبر است که در آنجا متوجه شد که چاد ولف هنگام امضای قوانینی برای محدود کردن برنامه ها و برنامه های تمدید برنامه معوق برای ورود به دوران کودکی ، به طور قانونی به عنوان سرپرست وزارت امنیت داخلی کار نمی کند.
دولت ترامپ سعی کرد DACA را در سال 2017 خاتمه دهد ، اما دادگاه عالی ایالات متحده مانع تلاش آن در ژوئن شد. با توجه به حکم دادگاه عالی ، ولف در ماه ژوئیه یادداشتی صادر کرد که می گوید درخواست های جدید DACA پذیرفته نمی شوند و در میان بررسی مداوم ، تمدیدها به جای دو سال محدود می شوند. این یادداشت به دنبال خرید وقت بود در حالی که دولت مراحل بعدی خود را تصمیم گرفت.

شاکیان از دستور روز جمعه استقبال کردند.

یوهانا لاریوس گفت: “جوانان مهاجر در برابر حملات مداوم این دولت ظالمانه مقاومت کرده اند و ما بار دیگر پیروز شده ایم.” “اکنون متقاضیان اولین بار مانند من می توانند به برنامه DACA دسترسی داشته باشند و گیرندگان فعلی نیز می توانند کمی راحت تر نفس بکشند زیرا DACA به شکل اولیه خود بازگردد. من اکنون می توانم مشتاقانه منتظر بازگشت به مدرسه باشم. ، و احساس امنیت کنید که از جامعه خود جدا نخواهم شد. “

CNN برای توضیح در این باره با وزارت امنیت داخلی تماس گرفته است.

به نظر می رسد دستور جمعه Garaufis با توجه به نحوه اجرای حکم دادگاه عالی توسط دولت ، خواستار DHS است تا به طور علنی – و به طور برجسته – اعلام کند که برنامه های جدید را می پذیرد و به تجدید دو سال بازگشت.

مطالب پیشنهادی  جعبه کمک های اولیه و جعبه کمک های اولیه

“DHS جهت ارسال اعلان عمومی طی 3 روز تقویمی از این دستور ، جهت نمایش برجسته در وب سایت و وب سایتهای سایر سازمانهای مربوطه ، مبنی بر پذیرش درخواستهای اولین بار برای بررسی اقدامات به تعویق افتاده تحت DACA گاراوفیس نوشت ، “درخواست های تمدید ، و پیش تقاضای آزادی مشروط ، براساس شرایط برنامه DACA قبل از 5 سپتامبر 2017 ، و مطابق با تفاهم نامه و دستور این دادگاه از 14 نوامبر سال 2020”.

Garaufis همچنین انتصاب گرگ را مورد انتقاد قرار داد ، که بارها مورد توجه قرار گرفته است.
وزارت امنیت میهن با استفاده از اینکه پیت گینور ، مدیر آژانس مدیریت اضطراری فدرال تأیید شده توسط سنا ، به طور موقت از اختیارات وزیر امنیت داخلی دفاع می کند تا سعی کند نگرانی ها درباره مشروعیت ولف را به عنوان سرپرست اداره کند ، سعی در اصلاح خط جانشینی خود داشت. بخش.

گاراوفیس در پاورقی نوشت: “نه مدیر Gaynor و نه آقای Wolf در حال حاضر از اختیارات سرپرست وزارت امنیت داخلی برخوردار نیستند و تاکنون نیز از آنها برخوردار نبوده اند.”

Garaufis دستور داد که یادداشت ولف با جزئیات قوانین جدید DACA خالی شود.

این داستان با واکنش به دستور به روز شده است.

ماریا سانتانا خبرنگار CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.