یلن دوباره به کنگره هشدار می دهد که ممکن است چند روز دیگر به طور پیش فرض پیش بینی شود، اما دیگران زمان بیشتری را پیش بینی می کنندCNN

جانت یلن، وزیر خزانه داری، هشدار خود را به کنگره تقویت کرد مبنی بر اینکه تنها زمان کمی برای رسیدگی به سقف بدهی قبل از اینکه کشور تعهدات خود را انجام ندهد، باقی مانده است.

یلن روز دوشنبه در نامه‌ای به کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: «به احتمال زیاد» آژانس نتواند تمام صورت‌حساب‌های خود را به‌محض اول ژوئن به‌طور کامل و به موقع پرداخت کند.

«با یک هفته اطلاعات اضافی که اکنون در دسترس است، می‌نویسم تا یادآوری کنم که ما تخمین می‌زنیم که اگر کنگره برای افزایش یا تعلیق سقف بدهی‌ها اقدامی نکرده باشد، به احتمال زیاد وزارت خزانه‌داری دیگر قادر به انجام تمام تعهدات دولت نخواهد بود. اوایل ژوئن، و احتمالاً در اوایل 1 ژوئن، “او نوشت.

آخرین نامه یلن به کنگره در حالی است که مذاکره کنندگان کاخ سفید و حزب جمهوری خواه مجلس نمایندگان به تلاش خود برای دستیابی به توافقی قبل از به اصطلاح تاریخ X، زمانی که کشور نکول می کند، ادامه می دهد.

مک کارتی که قرار است روز دوشنبه با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا دیدار کند، گفت: «هیچ چیزی توافق نشده است»، هرچند بحث های خوبی صورت گرفته است. از جمله نکات مهم، عمق کاهش هزینه ها است.

رئیس مجلس گفت که این بسته باید این هفته جمع شود تا مجلس آن را تصویب کند و به سنا منتقل کند.

یلن بخش زیادی از ماه می را صرف بیان جدی بودن یک نکول بالقوه کرده است، که برای ایالات متحده برای اولین بار خواهد بود. او گفته است که این امر می‌تواند باعث ایجاد رکود اقتصادی جهانی و تحولات مالی شود و همچنین به میلیون‌ها آمریکایی که به پرداخت‌های دولت فدرال متکی هستند، از جمله دریافت‌کنندگان تامین اجتماعی، کارگران فدرال و ارائه‌دهندگان مدیکر آسیب می‌زند.

چندین تحلیل دیگر پیش‌بینی یلن مبنی بر اینکه تاریخ X می‌تواند در اوایل ژوئن فرا برسد را تأیید می‌کند، اگرچه آنها لزوماً فکر نمی‌کنند که این تاریخ به اول ژوئن برسد.

نانسی واندن هوتن، اقتصاددان ارشد آمریکایی برای Oxford Economics، در گزارشی در روز دوشنبه نوشت: «پیش‌بینی‌های ما نشان می‌دهد که خزانه‌داری می‌تواند قبل از اتمام پول نقد خود به ۱۴ ژوئن برسد، اما جایی برای اشتباه وجود ندارد و این تاریخ می‌تواند تغییر کند».

در همین حال، گلدمن ساکس روز جمعه گفت این آژانس با “خطر آشکار عدم پرداخت” در 8 یا 9 ژوئن مواجه است.

تحلیلگران ولز فارگو گفتند که نسبت به یلن نسبت به اینکه خزانه داری می تواند به 15 ژوئن برسد خوشبین تر هستند. وزیر گفته است که شانس “بسیار کم” است.

اما آنها افزودند که اعتماد آنها به دلیل عدم پیش بینی قبلی که نیاز به تامین مالی و اندازه کسری بودجه را دست کم گرفته بود، متزلزل شده است. آنها خاطرنشان کردند که حتی در بهترین سناریو، خزانه داری در نیمه اول ماه آینده بودجه زیادی در اختیار نخواهد داشت.

آنها در یادداشتی نوشتند: “به عبارت دیگر، پنجاه و پنجاه شانس نکول در اوایل ژوئن در صورت عدم افزایش سقف بدهی هنوز بسیار نگران کننده است و خطر آشکار رسیدن به تاریخ X در اوایل ژوئن را برجسته می کند.”

اگر خزانه داری بتواند به پرداخت صورت حساب ها تا اواسط ماه آینده ادامه دهد، احتمالاً دولت تا اواخر تابستان نکول نخواهد کرد. آژانس از پرداخت‌های مالیاتی تخمینی سه ماهه دوم، که سررسید آن در 15 ژوئن است، و از 145 میلیارد دلار در یک «اقدام فوق‌العاده» که در پایان آن ماه در دسترس قرار می‌گیرد، سرمایه دیگری دریافت خواهد کرد.

بر اساس داده های فدرال، خزانه داری تا روز جمعه 60.7 میلیارد دلار پول نقد در اختیار داشت. با دریافت درآمد و پرداخت های آژانس، این مبلغ افزایش می یابد، اما موجودی از 238.5 میلیارد دلار در ابتدای ماه، زمانی که خزانه نسبتاً از جمع آوری مالیات در آوریل خالی بود، کاهش یافته است.

از زمانی که ایالات متحده به سقف وام خود در ژانویه رسید، خزانه داری مجبور شد تا زمانی که کنگره به سقف بدهی رسیدگی نکند، به پول نقد و اقدامات فوق العاده برای پرداخت صورت حساب ها تکیه کند. این آژانس تا روز چهارشنبه حدود 92 میلیارد دلار باقی مانده بود که از حدود 220 میلیارد دلار در پایان ژانویه کمتر بود.

این عنوان و خبر با اطلاعات تکمیلی به روز شده است.

مطالب پیشنهادی  دو روزی که می تواند دسترسی به سقط جنین و آینده مراقبت های بهداشتی آمریکا را شکل دهد