یادآوری بومی آمریکایی که اولین فرد رنگین پوستی بود که به عنوان معاون رئیس جمهور آمریکا خدمت می کرد

در سال 1928 ، چارلز كورتیس – قانونگذار بومی آمریكا و عضو كاو ملت – به عنوان معاون رئیس جمهور هربرت هوور انتخاب شد.

کورتیس در شمال توپکا ، کانزاس بزرگ شد و در آنجا از پدری سفیدپوست و مادر یک چهارم هندی کاو به دنیا آمد. به گفته سنای ایالات متحده ، وی نوه بزرگ White Plume بود ، رئیس كاو معروف به ارائه پیشنهاد كمك به لوییس و كلارك در سال 1804.

او بیشتر دوران کودکی خود را با مادربزرگ و مادربزرگ مادری خود در رزرو کاو در شورای گروو ، کانزاس زندگی کرد. کورتیس حتی قبل از اینکه انگلیسی یاد بگیرد ، با کانسان ، زبان سیوایی دشتهای بزرگ صحبت می کرد.

طبق وب سایت سنای ایالات متحده ، توانایی وی در صحبت با كانزا به او اجازه می داد تا در این قبیله راحت جای بگیرد. او همچنین سوارکاری را آموخت و سرانجام به یک جوکی برنده تبدیل شد.

در حالی که کورتیس امیدوار بود که با رزرو نزد مادربزرگ خود به زندگی ادامه دهد ، وی این نوجوان جوان را تشویق کرد تا برای ادامه تحصیل به توپکا بازگشت.

کورتیس گفت: “من به او توصیه عالی کردم و صبح روز بعد که واگن ها به سمت جنوب حرکت می کردند و به سمت سرزمین هند حرکت می کردند ، اسب خود را سوار کردم و با وسایلم در یک گونی آرد به Topeka و مدرسه برگشتم.” “هیچ مرد و پسری مشاوره بهتری دریافت نکرده اند ، این نقطه عطف زندگی من بود.”

بازگشت به Topeka ، كورتیس وكیل شد و بعداً توجه خود را به سیاست معطوف كرد. در سال 1892 ، كورتیس به كنگره آمریكا انتخاب شد و در آنجا در مجلس نمایندگان و سنا خدمت كرد. او به عنوان یک سناتور شلاق جمهوری خواه بود و در کمک به جلوگیری از پیوستن وودرو ویلسون از ایالات متحده به لیگ ملل نقش مهمی داشت. در سال 1928 ، وی پیشنهاد خود را برای نامزدی ریاست جمهوری به هربرت هوور ، که او را به عنوان رقیب خود انتخاب کرد ، از دست داد.

در زمان حضور خود به عنوان عضو کنگره ، کورتیس به دلیل حمایت مالی از “قانونی برای حمایت از مردم سرزمین هند و برای اهداف دیگر” مشهور شد ، همچنین به عنوان قانون کورتیس در سال 1898 شناخته شد ، که در محافظت از سرزمین هند کم کار بود.

در حالی که این قانون به اعضای قبایل اجازه رأی می داد و مدارس دولتی را در سرزمین های قبیله ای تأسیس می کرد ، طبق انجمن انجمن اوکلاهما این قانون به تجزیه ملت های هند نیز کمک کرد.

به گفته سنای ایالات متحده ، برخی از دولت ها و سرزمین های قبیله ای هند در نتیجه این عمل متلاشی شدند ، که با تخصیص زمین های فدرال ، لغو دادگاه های قبیله ای و کنترل وزارت اجاره مواد معدنی در زمین های هند ، حقوق معاهدات متعدد را لغو کرد. سایت اینترنتی.

یک نقطه عطف دیگر برای رنگین پوستان

در حالی که کورتیس به عنوان اولین شخص رنگی که معاون رئیس جمهور شد تاریخ را ثبت کرد ، هریس موانع خود را می شکند.

زنان در سراسر ایالات متحده قرن ها برای دستیابی به حقوق برابر و نمایندگی در زندگی آمریکا جنگیده اند. با انتخاب هریس ، اکنون یک زن به دومین دفتر سیاسی در کشور رسیده است.

شنبه شب ، در جریان اولین سخنرانی خود به عنوان معاون رئیس جمهور منتخب ، هریس به آن لحظه تاریخی اشاره کرد.

وی در ویلمینگتون ، دلاور گفت: “در حالی که من ممکن است اولین زن در این دفتر باشم ، اما آخرین نفر نخواهم بود.”

“از آنجا كه هر دختر كوچكی كه امشب تماشا می كند می بیند كه این كشور ممكن است ، و به فرزندان كشور ما ، صرف نظر از جنسیت شما ، كشور ما برای شما پیام روشنی ارسال كرده است: راهی که ممکن است دیگران نباشد ، به این دلیل که آنها قبلاً هرگز آن را ندیده اند. اما بدانید که ما در هر مرحله از راه شما را تحسین خواهیم کرد. “

تصحیح: نسخه قبلی این داستان سال نامزدی چارلز کورتیس برای ریاست جمهوری را نادرست عنوان کرد. سال 1928 بود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>