چه نکاتی را باید قبل از استفاده از بالش فرم دهی سر بدانیم؟

برای جلوگیری از این مشکل می توان از بالش فرم دهی سر کودک استفاده کرد. این بالش ها با داشتن سوراخ در وسط سر باعث عدم قرار گیری سر نوزاد در سطح صاف می گردد و همین عامل منجر به شکل گیری مناسب سر کودک می شود. در گذشته از روش هایی مانند جا به جا کردن کودک استفاده می کردند که باعث درگیری فکری والدین می شد و روش مناسبی نبود که این مشکلات با استفاده از بالش فرم دهی از بین خواهند رفت.

در خصوص بالش های فرم دهی سر بیشتر بدانید:

یکی از مشکلاتی که برای نوزادان اتفاق می افتد تخت شدن پشت سر نوزاد به دلیل نرم بودم استخوان جمجمه می باشد . این مشکل امروزه با استفاده از بالش فرم سر نوزاد قابل حل می باشد در ادامه شما را با دلایل ایجاد این مشکل و راه های رفع این مشکل و همچنین مزیت های استفاده از بالشت های فرم دهی سر نوزاد آشنا خواهیم کرد.

یکی از مشکلاتی که در بعضی مواقع برای نوزادن رخ میدهد صاف شدن یا به اصطلاخ پخی پشت سر نوزاد می باشد . این مشکل معمولا به دلیل شرایط نامناسب جای خواب  نوزاد و نرمی استخوان جمجمه در نوزادان میباشد که البته مسئله ای طبیعی است.

البته این صافی در نوزادان گاهی از بدو تولید وجود دارد اما مهم ترین نکته رفع این مشکل است که به راحتی امکان پذیر است. در این بخش رفع این مشکل با استفاده از بالش های فرم دهی سر نوزاد را برای شما تشریح خواهیم کرد

نکات بهداشتی و ایمنی

با توجه به در تماس بودن کودک شما با این محصولات در بیشتر ساعات شبانه روز، بسیار مهم است که این محصول دارای ویژگی های خاصی باشد که در ادامه به بررسی این ویژگی ها می پردازیم.

  • با توجه به استفاده زیاد این محصول در نزدیکی کودک و در تماس بودن آن با بدن کودک می بایست حتما از برند های با کیفیت مناسب انتخاب گردد و همچنین از جنس الیاف آن اطمینان حاصل کنید. استفاده از الیاف پلاستیکی و زبر می تواند به پوست کودک آسیب وارد کند و استفاده از جنس هایی که دارای الیاف مصنوعی بی کیفیت هستند نیز می تواند در دراز مدت باعث ایجاد حساسیت های پوستی و تنفسی کودک گردند.
  • بسیار مهم است که جنس الیاف استفاده شده در تولید این بالش قابلیت تنفس و عبور هوا را داشته باشد تا از عرق کردن پوست کودک و عرق سوز شدن پوست او جلوگیری کند.
  • دقت داشته باشید که پارچه رویی بالش قابل جدا شدن و قابل شستشو باشد و در مدت زمان های کوتاهی به شستن آن با مواد شوینده مخصوص کودکان اقدام نمایید تا باکتری ها و کثیفی های داخل بالش به پوست و بدن کودک انتقال پیدا نکند.
  • جنس فوم استفاده شده در ساخت این محصول می بایست حالت ارتجاعی مناسبی داشته باشد و نه زیاد سفت و نه زیاد نرم باشد تا آسیبی به بدن کودک وارد نکند.
  • بسیار مهم است که در هنگام خرید بالش فرم دهی سر کودک به اندازه و سایز آن توجه کنید و حتما سایزی را خریداری نمایید که متناسب با سن و سال و جثه کودک خودتان است. چرا که بدن کودک ضعیف و حساس است و در صورت تهیه مدل های کوچک تر یا بزرگتر ممکن است به ستون فقرات یا گردن کودک آسیب های جبران ناپذیری وارد شود.

منبع:

https://baamardom.ir/182960/%d8%a8%d8%b1%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%a7%d9%84%d8%b4-%d9%81%d8%b1%d9%85-%d8%af%d9%87%db%8c-%d8%b3%d8%b1/

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>