پنتاگون پس از افشای اسناد طبقه بندی شده، بررسی های امنیتی را افزایش می دهدCNN

به گفته سخنگوی وزارت دفاع، پنتاگون پس از افشای گسترده اسناد طبقه بندی شده توسط یکی از اعضای گارد ملی هوایی ماساچوست که اطلاعات حساس را به صورت آنلاین افشا می کرد، بررسی های امنیتی خود را افزایش داده است.

آژانس حفاظت از نیروی پنتاگون (PFPA) غربالگری‌های معمولی را از کارکنانی که برای اطلاعات طبقه‌بندی شده وارد یا از پنتاگون خارج می‌شوند، انجام می‌دهد، اما تعداد و دفعات این غربال‌گری‌ها پس از دستور وزیر دفاع لوید آستین برای بازنگری رویه‌های مربوط به رسیدگی به موارد حساس و حساس افزایش یافته است. مطالب طبقه بندی شده در ماه گذشته

سو گوگ، سخنگوی پنتاگون در بیانیه ای گفت: «آژانس حفاظت از نیروی پنتاگون به طور معمول کارمندانی را که وارد و خارج از پنتاگون می شوند از نظر اقلام ممنوعه بررسی می کند و اطمینان حاصل می کند که اطلاعات طبقه بندی شده مطابق با الزامات امنیتی کنونی محافظت می شود و مورد رسیدگی قرار می گیرد. “PFPA این غربالگری‌ها و اقدامات امنیتی را در پاسخ به بررسی فوری رویه‌های امنیت اطلاعات که توسط وزیر دفاع آستین در 17 آوریل 2023 هدایت شد، افزایش داده است.”

در آن یادداشت ماه گذشته، آستین نوشت: «بنابراین بررسی دقیق کفایت و انطباق با همه سیاست‌ها و رویه‌های امنیتی ضروری است.»

NBC News اولین بار در مورد افزایش نمایشگرها گزارش داد.

آستین همچنین به معاون وزیر دفاع در امور اطلاعات و امنیت دستور داد تا با افسر ارشد اطلاعات و مدیر اداره و مدیریت این وزارتخانه برای بررسی 45 روزه برنامه‌ها، سیاست‌ها و رویه‌های امنیتی وزارت دفاع همکاری کند. این بررسی باید در روزهای آینده به نتیجه برسد.

این بررسی پس از افشای گسترده اسناد طبقه بندی شده صورت گرفت. جک تکسیرا، یکی از اعضای گارد ملی هوایی ماساچوست که به اطلاعات بسیار حساس دسترسی داشت، متهم به ارسال گنجینه اسناد شده است.

Teixeira، یک نگهبان جوان، در ماه آوریل پس از انتشار اطلاعات طبقه بندی شده در Discord، یک پلت فرم رسانه اجتماعی محبوب بین گیمرها، دستگیر شد. وی بر اساس قانون جاسوسی به حذف غیرمجاز اطلاعات طبقه بندی شده و مواد دفاعی و انتقال غیرمجاز اطلاعات دفاع ملی متهم شد.

یک قاضی در این ماه تصمیم گرفت که او تا زمان محاکمه پشت میله های زندان بماند. او هنوز وارد یک درخواست رسمی نشده است.

Teixeira در زمان افشای اطلاعات به‌عنوان کارمند سیستم‌های سایبری با گارد ملی هوایی ماساچوست خدمت می‌کرد. اسنادی که در این ماه منتشر شد نشان داد که رهبران سربازگیری تکسیرا در واحد او از سه موقعیت جداگانه مطلع بودند که او در حال مشاهده اطلاعات طبقه بندی شده غیرمرتبط با شغلش بود. مشخص نیست که چه اقداماتی علیه او انجام شده است.

مطالب پیشنهادی  دیوان عالی توئیتر را در برابر مسئولیت محتوای مرتبط با ترور مصون می‌دارد و بخش 230 را دست نخورده باقی می‌گذارد.