نگهبان سوگند که بخشی از “قوچ ضربتی” بود که در 6 ژانویه کنگره ایالات متحده را نقض کرد، به 3 سال زندان محکوم شد.CNN

نگهبان سوگند که بخشی از تشکیلات بدنامی بود که در 6 ژانویه ساختمان کنگره ایالات متحده را نقض کرد، روز جمعه به دلیل پیوستن به یک توطئه گسترده برای حفظ دونالد ترامپ در قدرت پس از انتخابات ریاست جمهوری 2020 به سه سال زندان محکوم شد.

دادستان ها در جلسه محاکمه وی گفتند که دیوید مورشل، که با نام مستعار “هتسی” شناخته می شد، با سلاح گرم به سبک AR در انبار تسلیحات شبه نظامیان که در خارج از واشنگتن دی سی برگزار شده بود، کمک کرد.

مورشل در 6 ژانویه بخشی از گروهی بود که به گفته دادستان ها به عنوان یک “قوچ کتک زننده” عمل می کرد و از میان اوباش و به ساختمان کنگره می رفت و گفته می شد که بخشی از گروهی بوده است که در طول کنگره به دنبال نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان بوده است. شورش به گفته وکیلش، مورشل در مجموع 11 دقیقه در ساختمان کاپیتول بود.

قاضی آمیت مهتا روز جمعه در جلسه صدور حکم گفت: «درست است که رفتار آقای مورشل بسیار نگران کننده بود. این سلاح به اندازه کافی ترسناک است. و نیازی نیست در مورد آسیبی که این نوع سلاح می تواند ایجاد کند به ما گفته شود.»

مهتا گفت: «جدییت با انگیزه بزرگ‌تر می‌شود، و «چیزی که انگیزه‌های سیاسی دارد درجه‌ای از خطر را بالاتر از سایر جنایات بالقوه اسلحه ارائه می‌کند».

مهتا گفت: «همه آنچه گفته شد، آقای مورشل در آن روز در زمره افراد کم‌مسئولیت یا مقصر نسبت به حافظان سوگند بود. مهتا گفت که مورشل همچنین یک “پدر، شوهر فوق العاده” است و سابقه “نمونه ای” در کمک به مردم قبل از 6 ژانویه داشت و محکومیت خود را “کاملاً سقوط” توصیف کرد.

مورشل در ماه ژانویه توسط هیئت منصفه واشنگتن دی سی به اتهامات متعددی از جمله توطئه فتنه انگیز و توطئه برای جلوگیری از انجام وظایف رسمی یکی از اعضای کنگره محکوم شد.

در این عکس از 6 ژانویه 2021، دیوید مورشل، که در مرکز قرار دارد با کلاهی رو به عقب که می گوید

دادستان تروی ادواردز، مورشل، فیزیولوژیست اعصاب را سرزنش کرد و گفت که مورشل «باید بهتر می دانست» و «قربانی خواندن او برای کسانی است که فریب دروغ های انتخاباتی را خوردند اما در 6 ژانویه اقدامی نکردند».

مورشل موافقت کرد و با گریه به مهتا گفت: «من از این تعریف که من پسر باهوشی هستم قدردانی می کنم، اما این واقعا احمقانه بود. من در مورد کلی مگز، رهبر سوگند نگهبانان فلوریدا، منظور بدی ندارم، اما او یک فروشنده خودروهای دست دوم است، و واقعا احمقانه بود که آن مرد را دنبال کنم.

مورشل گفت: «وقتی روی آن پله‌ها بودم، افتخار شما، احساس می‌کردم خدا به من گفته است «از اینجا برو» و من این کار را نکردم. “من نافرمانی خدا کردم و قوانین را زیر پا گذاشتم.” در حالی که منتظر بود تا مهتا حکم خود را صادر کند، مورشل با دستان بسته، چشمان بسته و سر پایین نشسته بود.

جوزف هکت، نگهبان سوگند فلوریدا روز جمعه به بیش از سه سال زندان محکوم شد.

مهتا به هکت گفت: «به نوعی، هدف شما از پیوستن به سوگند داران از محل درستی بود. خانواده.”

مهتا می‌گوید: «می‌توان دید که چگونه شخصی مثل شما، وقتی وارد یکی از این چت‌ها می‌شوید و آن منبع خبر، منبع تشویق، منبع اجتماع می‌شود، که دور زدن از آن بسیار دشوار است. و این چیزی است که می تواند شما را مانند یک گرداب به درون بمکد. و بیرون رفتن خیلی سخته متأسفانه، این یک داستان غیر معمول نیست.»

هکت یک استخدام‌کننده برای نگهبانان سوگند فلوریدا بود که دادستان‌ها می‌گفتند در پنهان کردن هویت خود با استناد به نام مستعار و نام مستعار هکت، استفاده از حساب‌های ایمیل رمزگذاری‌شده برای ارسال پیام‌ها و هشدارهای مکرر او به دیگران در مورد افشای اطلاعات، استعداد داشت.

در 6 ژانویه، هکت وارد ساختمان کنگره شد و به سمت دفتر نانسی پلوسی، رئیس وقت مجلس نمایندگان آمریکا حرکت کرد. او همچنین به نیروهای واکنش سریع شبه‌نظامی که درست خارج از شهر راه اندازی شده بودند، کمک کرد.

هکت پیش از صدور حکم به قاضی گفت: «ناتوانی من در شناخت موقعیتی که خودم را در آن قرار دادم، به افراد زیادی در زندگی من آسیب رسانده است. هکت در حالی که در مقابل قاضی ایستاده بود، آرام صحبت کرد، در حالی که کاغذی با اظهارات آماده شده اش می لرزید و او آن را بالا می گرفت تا بخواند.

هکت گفت: «من این کار را با خانواده‌ام انجام دادم. من دلیلی هستم که از یک زندگی شاد و عادی لذت نمی بریم. تماشای شکستن دخترم بارها و بارها و بارها و بارها و بارها و بارها و بارها و بارها و بارها و بارها و بارها و بارها با دانستن اینکه او پدرش را به خاطر این موضوع از دست خواهد داد – من زمان زیادی را صرف تنفر از خودم کرده‌ام.

اوایل روز جمعه، مهتا یکی از محکومیت های هکت را به دلیل دستکاری در اسناد پس از شورش کنگره آمریکا کنار گذاشت. مهتا حکم داد که دولت فراتر از یک شک منطقی ثابت نکرده است که هکت پیام‌های تلفن خود را در تلاش برای خنثی کردن تحقیقات جاری دولت در مورد نگهبانان سوگند و حمله 6 ژانویه حذف کرده است.

تبرئه تک اتهامی تنها حکمی است که مهتا برای 9 متهمی که در دادگاه محکوم شده اند، صادر کرده است. او هفته گذشته چندین طرح مشابه را رد کرد.

این داستان با پیشرفت های اضافی به روز شده است.

مطالب پیشنهادی  قاضی مانع از اجرای ممنوعیت کلینیک های سقط جنین در یوتا شد