نظرسنجی سی ان ان: اکثر آمریکایی ها خواهان کنترل شدیدتر اسلحه هستند، اما آنها در مورد اینکه آیا اسلحه مکان های عمومی را ایمن تر می کند یا خیر اختلاف نظر دارند.CNN

بر اساس نظرسنجی جدید CNN که توسط SSRS انجام شد، اکثر آمریکایی ها همچنان می گویند که قوانین کنترل اسلحه باید به طور کلی سختگیرانه تر باشد. در عین حال، کشور در مورد اینکه چگونه در دسترس بودن اسلحه بر امنیت عمومی تأثیر می‌گذارد، با تفاوت‌های شدید در دیدگاه‌ها در میان خطوط حزبی و جمعیتی، به شدت اختلاف نظر دارد.

به طور کلی، 64 درصد می گویند که طرفدار قوانین سختگیرانه تر کنترل اسلحه هستند، 36 درصد مخالف هستند، از نظرسنجی که تابستان گذشته در پی تیراندازی دسته جمعی در مدرسه ابتدایی در Uvalde، تگزاس انجام شد، کمی تغییر کرده است.

حدود یک سوم آمریکایی ها، 36 درصد می گویند که وجود اسلحه باعث می شود اماکن عمومی امنیت کمتری داشته باشد، در حالی که 32 درصد می گویند که اجازه دادن به صاحبان اسلحه برای حمل اسلحه خود در ملاء عام آن مکان ها را ایمن تر می کند و مابقی هیچ تفاوتی برای ایمنی ندارد. .

بیش از نیمی از مردم، 54 درصد، معتقدند که داشتن قوانین سختگیرانه تر برای کنترل اسلحه، تعداد مرگ و میر ناشی از اسلحه را در کشور کاهش می دهد.

اشتهای عمومی برای قوانین سخت‌گیرانه‌تر اسلحه اغلب پس از تیراندازی‌های دسته جمعی بالا می‌رود – اما با فراوانی چنین حوادثی، این حمایت بالا ممکن است تا حدودی بادوام‌تر شده باشد. نظرسنجی سی ان ان حاکی از آن است که از سال 2016 اکثریت ثابتی از قوانین سختگیرانه اسلحه حمایت می کنند و 60 درصد یا بیشتر از محدودیت های شدیدتر در هر نظرسنجی برای پرسیدن این سوال از زمان تیراندازی دسته جمعی در دبیرستانی در پارکلند فلوریدا در سال 2018 حمایت می کنند.

همچنین در دهه گذشته تغییر مداومی در شدت نظرات وجود داشته است که اکنون به طور مداوم و اساسی طرفداران کنترل اسلحه را حمایت می کنند. در نظرسنجی‌های CNN که بین سال‌های 2013 و 2017 انجام شد، حمایت قوی از قوانین سخت‌گیرانه‌تر اسلحه با اختلاف متوسط ​​تنها 5 درصد از مخالفان قوی پیشی گرفت. در سال های پس از تیراندازی پارکلند، این حاشیه به طور متوسط ​​به 30 امتیاز افزایش یافته است.

در آخرین نظرسنجی، حمایت قوی از قوانین کنترل اسلحه در میان عموم مردم 46 درصد است، در حالی که مخالفان قوی 20 درصد است. دموکرات‌ها بیشتر از جمهوری‌خواهان دیدگاه‌های قوی‌تری دارند: 80 درصد می‌گویند که قویاً از قوانین سخت‌گیرانه‌تر حمایت می‌کنند، که تقریباً دو برابر 42 درصد مخالفان قوی در میان جمهوری‌خواهان است.

دیدگاه ها در مورد وضع قوانین سختگیرانه تر برای کنترل اسلحه نیز به طور کلی به شدت دو قطبی شده است. اکثریت دموکرات ها (92 درصد) و مستقل ها (65 درصد) از محدودیت های جدید در مقایسه با 36 درصد جمهوری خواهان حمایت می کنند. در مقابل، اختلاف سنی نسبتا کمی وجود دارد، به طوری که 67 درصد از بزرگسالان کمتر از 45 سال و 62 درصد از افراد مسن موافق هستند.

مالکیت اسلحه همچنین دیدگاه‌ها را از هم جدا می‌کند، به طوری که 76 درصد از کسانی که در خانواده‌های بدون اسلحه زندگی می‌کنند می‌گویند که از قوانین قوی‌تری حمایت می‌کنند، در مقایسه با 45 درصد در میان کسانی که در خانواده‌ای صاحب سلاح زندگی می‌کنند. آمریکایی‌هایی که در خانه‌های دارای اسلحه زندگی می‌کنند بیش از دو برابر بیشتر از خانواده‌های غیر صاحب سلاح می‌گویند که اجازه دادن به مالکان برای حمل اسلحه در مکان‌های عمومی امنیت عمومی را ۴۷ تا ۲۲ درصد افزایش می‌دهد.

مردان جمهوری خواه نیز به خاطر دیدگاه های خود برجسته می شوند. تقریباً سه چهارم، 72 درصد می‌گویند که معتقدند اسلحه مکان‌های عمومی را ایمن‌تر می‌کند، دیدگاهی که کمتر از نیمی از زنان جمهوری‌خواه (48 درصد) و یک سوم یا کمتر از دموکرات‌ها یا افراد مستقل از هر دو جنس مشترک است. و 73 درصد از مردان جمهوری خواه با قوانین سختگیرانه اسلحه مخالفند، در مقایسه با 55 درصد از زنان جمهوری خواه و کمتر از نیمی از هر گروه دیگری.

اکثر آمریکایی ها، 58 درصد، می گویند که دولت می تواند اقداماتی را انجام دهد که در جلوگیری از تیراندازی های دسته جمعی موثر باشد، در مقایسه با 42 درصد که می گویند تیراندازی بدون توجه به اقدامی که دولت انجام می دهد، اتفاق می افتد. نظرات در مورد این سوال در دو خط حزبی و سنی تقسیم می شود: 66 درصد از جمهوری خواهان و 51 درصد از بزرگسالان 45 ساله و بالاتر تیراندازی دسته جمعی را اجتناب ناپذیر می دانند، در حالی که کمتر از یک سوم دموکرات ها یا افراد جوان تر از 45 سال همین را می گویند. هم جمهوری‌خواهان و هم مستقل‌های جوان‌تر از 45 سال نسبت به همتایان مسن‌تر خود نسبت به پتانسیل اقدام دولت خوش‌بین‌تر هستند، در حالی که عملاً بین دموکرات‌های مسن و جوان‌تر تفاوتی وجود ندارد.

کاخ سفید برای رویکرد خود در قبال سیاست اسلحه نمرات پایینی دریافت می کند. تنها 30 درصد از آمریکایی‌ها مدیریت جو بایدن رئیس‌جمهور این کشور را تأیید می‌کنند که 7 درصد نسبت به ماه مارس کاهش یافته و به میزان قابل توجهی پایین‌تر از 40 درصد محبوبیت شغلی فعلی وی است.

این نظرسنجی حاکی از آن است که حمایت عمومی تقریباً جهانی، 94 درصد، از پیشنهادی برای جلوگیری از داشتن اسلحه توسط افراد خاص، مانند مجرمان مجرم یا افراد دارای مشکلات روانی، 7 امتیاز نسبت به سال 2018 افزایش یافته است. حمایت از پیشنهادی برای جلوگیری از افراد جوان تر از 21 خرید هر نوع اسلحه، 80 درصد، 9 امتیاز نسبت به پنج سال پیش افزایش یافته است. اکثریت کوچکتر 59 درصد از آمریکایی ها موافق ممنوعیت ساخت، فروش و داشتن تفنگ هایی با قابلیت شلیک نیمه خودکار مانند AR-15 هستند، عددی که نسبت به سال 2018 نسبتاً بدون تغییر است – اما نسبت به سال قبل 10 امتیاز افزایش یافته است.

اکثر جمهوری خواهان با ممنوعیت تفنگ هایی با قابلیت شلیک نیمه خودکار مخالف هستند، در حالی که اکثر دموکرات ها از آن حمایت می کنند. حمایت از دو پیشنهاد دیگر از خطوط حزبی عبور می کند، به طوری که 94 درصد دموکرات ها، 80 درصد مستقل ها و 66 درصد جمهوری خواهان همگی طرفدار ممنوعیت فروش اسلحه به افراد زیر 21 سال هستند. ممنوعیت مالکیت اسلحه برای مجرمان و افراد دارای مشکلات سلامت روان.

نظرسنجی CNN توسط SSRS از 17 تا 20 مه در میان یک نمونه ملی تصادفی از 1227 بزرگسال که از یک پانل مبتنی بر احتمال انتخاب شده بودند، انجام شد. نظرسنجی ها یا به صورت آنلاین یا تلفنی با مصاحبه کننده زنده انجام شد. نتایج در میان نمونه کامل دارای حاشیه خطای نمونه گیری مثبت یا منفی 3.7 امتیاز هستند. برای زیر گروه ها بزرگتر است.

مطالب پیشنهادی  آموزش طراحی سایت در تبریز