مقامات می گویند مارک اسپر: وزیر دفاع آمادگی دارد که ترامپ بتواند او را برکنار کند

چندین مقام دفاعی تأیید می کنند که اسپر مدتهاست که یک نامه استعفا تهیه کرده و پس از تصمیم گیری در مورد انتخابات ، رئیس جمهور ممکن است توجه خود را به سرنوشت اسپر معطوف کند ، به این معنی که ممکن است ظرف چند روز از بین برود.

یکی از مقامات تأکید کرد که این نامه از زمان انتخابات روز سه شنبه به روز نشده است.

این مقامات می گویند که برنامه های اسپر در پنتاگون مخفی نیست و او دوست دارد تا جایی که می تواند در این شغل بماند ، اما رابطه او با ترامپ به حدی خراب شده است که وی می داند این امکان وجود ندارد.
مقامات آگاه با تفکر او می گویند اسپر کاملاً آگاه است که رئیس جمهور می تواند هر زمان با توئیت او را اخراج کند ، حتی اگر جو بایدن ، رقیب دموکرات ترامپ نیز پیروز شود.
اولین بار NBC گزارش داد که اسپر نامه استعفا را تهیه کرده است.

سخنگوی ارشد پنتاگون ، جاناتان هافمن روز چهارشنبه در توئیتی نوشت: “وزیر دفاع اسپر قصد استعفا ندارد و همچنین از او خواسته نشده است كه استعفا ارسال كند.”

هافمن افزود: “وی با رضایت رئیس جمهور همچنان به عنوان وزیر دفاع به ملت خدمت می كند و در حال كار بر روی اجرای برگشت ناپذیر استراتژی دفاع ملی است.”

مقامات ارشد معمولاً نامه های استعفا را آماده می کنند تا به رئیس جمهوری که آنها را منصوب کرده است ، گزینه جایگزینی آنها را در صورت انتخاب مجدد به آنها بدهند.

چندین مقام می گویند که در پشت صحنه پنتاگون ، برخی اقدامات اداری بسیار مقدماتی برای آماده سازی عزیمت و انتقال در حال انجام است – بازتاب ارزیابی گسترده ای که ترامپ از آخرین وزیر دفاع خود که او را به طعنه گفته است “خسته” کرده است. بله

اگر اسپر شغل را ترک کند و ترامپ ترجیح دهد جایگزینی موقت نصب نکند ، معاون وزیر دفاع دیوید نورکوئیست در سمت بازیگری در این سمت فعالیت می کند تا زمانی که هر کسی که در انتخابات پیروز شود ، جانشین وی معرفی شود.

مقامات می گویند اسپر می خواهد از آخرین مقام طیف طولانی از مقامات عالی دولت جلوگیری کند که پس از قطع رابطه خصوصی یا علنی با ترامپ ، بسیاری از آنها توسط رئیس جمهور با یک توئیت یا تحقیر عمومی برکنار شد.

اسپر ماه هاست که در زمین متزلزل است

CNN پیش از این گزارش داده بود که اسپر ماه ها با کاخ سفید در زمین متزلزل بوده است ، شکافی که پس از آنکه وزیر دفاع در ماه ژوئن گفت که وی از استفاده از نیروهای فعال برای سرکوب اعتراضات گسترده در سراسر ایالات متحده پشتیبانی نمی کند ، عمیق تر شد) منجر به مرگ جورج فلوید به دست پلیس شد. اسپر همچنین گفت که نیروهای نظامی باید فقط به عنوان آخرین چاره در نقش اجرای قانون مورد استفاده قرار گیرند.

بسیاری از اظهارات وی از اتاق توجیهی پنتاگون به عنوان تلاش برای فاصله گرفتن از تهدیدهای ترامپ برای استقرار ارتش برای اجرای نظم در خیابان های شهرهای آمریکا یاد کردند.

از آنجا که ترامپ از تعهد به انتقال مسالمت آمیز خودداری می کند ، پنتاگون تأکید می کند که نقشی در انتخابات نخواهد داشت

آن خبر توجیهی توسط اسپر در کاخ سفید بسیار ضعیف بود ، افراد مختلفی که با این موضوع آشنا بودند گفتند ، اما یک منبع ارشد جمهوری خواه به CNN گفت که تنش بین ترامپ و اسپر پیش از اختلاف در استفاده از ارتش است.

به گفته مقامات دولت متعدد ، کاخ سفید از تابستان به تدریج احساسات کاخ سفید را درگیر کرده بود ، هر دو ترامپ و رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی ، اسپر را کاملاً متعهد به چشم انداز رئیس جمهور در مورد ارتش نمی دانستند.

مقامات دولت گفتند ، ماه ها است که ترامپ و اوبراین ایمان خود را به توانایی اسپر در هدایت ارتش از دست داده اند و از تمایل او برای جلوگیری از ارائه دفاع کامل از رئیس جمهور یا سیاست های او ناامید شده اند.

یکی از منابع دولت به CNN گفت که ترامپ هیچ احترامی برای اسپر قائل نبوده و وزیر دفاع را با نفوذ اندك و انتخاب كمتری به عهده گرفته است ، مگر اینکه رهبری خود را از مایك پمپئو وزیر امور خارجه بگیرد.

ترامپ تا آنجا پیش رفت که در کنفرانس خبری ماه آگوست نام مستعار مسخره آمیز رئیس دفاع خود از “یسپر” را مسخره کرد ، لقبی که مقامات دفاعی به او اعطا کردند و معتقد بودند که او در ایستادن در برابر تصمیمات بحث برانگیز رئیس جمهور خیلی دور نیست.

ترامپ حمله ای بی سابقه به رهبری نظامی را که منصوب کرد آغاز کرد

ترامپ گفت: “بعضی ها او را Yesper صدا می کنند.” “نه ، من با او کنار می آیم. من با او خوب کنار می آیم. او خوب است. بله ، مشکلی نیست.”

ترامپ در پاسخ به این س ifال که آیا فکرش را برای اخراج اسپر در نظر گرفته بود یا خیر ، پاسخ داد: “من اخراج همه را در نظر می گیرم. در برهه ای ، این اتفاق می افتد.”

ترامپ ماه هاست که به طور خصوصی ناامیدی از اسپر را ابراز کرده است. به گفته منابع متعدد ، رئیس جمهور در اوایل سال جاری در سفر به کمپ دیوید به طور طولانی در مورد او تخلیه کرد.

پایین نگه داشتن مشخصات

به نظر می رسد اسپر مشتاق است تا جایی که ممکن است چهره خود را پایین نگه دارد ، در ماه های اخیر س fewالات بسیار کمی از مطبوعات گرفته و دیدارهای رسمی خود را به خارج انجام داده است.

ترامپ رهبری پنتاگون را در ماه سپتامبر با انتقاد از رهبران ارتش متهم کرد که به دنبال جنگ برای افزایش سود پیمانکاران دفاعی است.

اتهامات رئیس جمهور خشم اسپر را به همراه داشت ، به گفته مقامات دفاعی ، رئیس دفتر کاخ سفید مارک میدوز را به شکایت فراخواند. میدوز پس از مدت کوتاهی در تلویزیون ظاهر شد و سعی کرد عقاید ترامپ را عقب بکشد و گفت که جنبه او علیه رهبران پنتاگون به خصوص به کسی معطوف نشده است.

یکی از پر دردسرترین چالش های اسپر نتیجه مستقیم اختلاف نظر با کاخ سفید بود: امتناع رئیس جمهور از قبول تمایل پنتاگون برای تغییر نام نام پایگاه های نظامی که به ژنرال های کنفدراسیون احترام می گذارند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>