مقامات جمهوری خواه جورجیا درخواست های ترامپ برای لغو نتایج انتخابات را رد می کنند

اظهارات این دو مقام به معنای عدم پذیرش عمومی غیرمعمول ترامپ است ، که همچنان به شدت در حزب اعمال می شود و سایه او در انتخابات دور دوم ژانویه ، که در آن دو سناتور حزب جمهوری خواه متحد ترامپ امیدوار به حفظ کرسی های خود هستند ، وجود دارد.

هفته هاست که ترامپ یک سری ادعاهای بی اساس درباره کلاهبرداری در این ایالت را مطرح کرده است که هیچ مدرکی در این باره وجود ندارد. بایدن با بیش از 12000 رأی ، ایالت را به دست آورد و هر دو كمپ و رافنسپرگر متعهد شدند كه به این قانون پایبند خواهند بود.

كدی هال ، مدیر ارتباطات كمپ ، در بیانیه ای گفت: “قانون جورجیا فرماندار را از دخالت در انتخابات منع می كند. وزیر امور خارجه كه یك مأمور قانون اساسی منتخب است ، نظارتی بر انتخاباتی دارد كه با دستور اجرایی قابل كنترل نیست.” “همانطور که فرماندار به طور مكرر گفته است ، وی همچنان به پیروی از قانون ادامه خواهد داد و وزیر امور خارجه را ترغیب می كند تا اقدامات معقول – از جمله نمونه ممیزی امضاها – را برای بازگرداندن اعتماد و رسیدگی به موارد جدی مطرح شده انجام دهد.”

با این حال مقامات انتخابات گفته اند كه انجام “ممیزی امضاها” از برگه های رای گیری از نظر جسمی غیرممكن است. ترامپ و کمپ قبلاً خواستار “ممیزی امضا” از برگه های رای گیری از طریق نامه های پستی شده بودند ، اما مقامات انتخاباتی بارها گفته اند که در این مرحله از روند کار به معنای واقعی کلمه غیرممکن است. مقامات انتخابات قبلاً دو بار امضای رای دهندگان را تأیید کردند و سپس برگه های رای برای همیشه از پاکت نامه ها جدا شدند.

همچنین روز دوشنبه ، رافنسپرگر طی یک کنفرانس مطبوعاتی اصرار داشت که “حقیقت مهم است” و در برابر “انبوه” اطلاعات نادرست انتخابات که توسط ترامپ و متحدان جمهوری خواه منتشر می شود ، عقب نشینی کرد.

وی گفت: “کسانی هستند که از احساسات بسیاری از طرفداران ترامپ با ادعاهای خارق العاده ، نیمه حقیقت ، اطلاعات غلط سو explo استفاده می کنند ، و صریحاً ، آنها ظاهراً رئیس جمهور را نیز گمراه می کنند.”

وی همچنین گفت که حسابرسی پس از انتخابات ، همراه با بازشماری آرا ongoing دائمی ، عادلانه بودن انتخابات را ثابت می کند.

وی گفت: “پس از اتمام این بازشماری مجدد ، همه در جورجیا می توانند به نتایج انتخابات ما اعتماد بیشتری داشته باشند.”

وزیر امور خارجه گفت دفتر وی به تحقیق در مورد هرگونه ادعای معتبر رأی گیری غیرقانونی و هرگونه نقض قانون انتخابات ایالتی ادامه خواهد داد. به گفته رافنسپرگر ، در حال حاضر بیش از 250 پرونده علنی تخلفات انتخاباتی از سال 2020 همچنان در دست بررسی است. تقریباً 5 میلیون رأی در سراسر کشور به دست آمد.

رئیس جمهور بارها از هر دو مرد انتقاد کرده است. وی روز دوشنبه كمپ را “ناخوشایند” خواند و از فرماندار خواست كه از قدرت اضطراری خود برای “كنار زدن” رافنسپرگر استفاده كند ، یك روز پس از آنكه وی در فاكس نیوز گفت “شرمسار است” وی از فرماندار حمایت كرد. رئیس جمهور همچنین هفته گذشته رافنسپرگر را “دشمن مردم” خواند.

ترامپ اعلام کرده است که این هفته به ایالت هلو سفر خواهد کرد تا برای عضویت در جمهوری خواهان مبارزات انتخاباتی انجام دهد.لی لوفلر و دیوید پردو ، که در ژانویه با دو دوره انتخابات دور دوم سنا روبرو می شوند و تعیین می کند کدام حزب اتاق را کنترل می کند. این دو سناتور با ادعای تخلف ، اما بدون ارائه مدرک مشخص برای تأیید ادعاهای خود ، رافنسپرگر را به استعفا فراخوانده اند.

کریستن هولمز و مارشال کوهن از CNN در تهیه این گزارش همکاری کردند.