معاون وزیر خزانه داری امکان استفاده از اصلاحیه چهاردهم برای افزایش سقف بدهی را رد کرد


واشنگتن
CNN

والی آدیمو، معاون وزیر خزانه داری روز جمعه به سی ان ان گفت که استناد به اصلاحیه چهاردهم برای برداشتن سقف وام در سقف بدهی ایالات متحده به عنوان راهی برای دور زدن مذاکرات آهسته یک گزینه نیست. برخی از مترقیان

سوال این بود که آیا ایالات متحده از اصلاحیه چهاردهم استفاده خواهد کرد یا خیر و من فکر می‌کنم رئیس‌جمهور و (وزیر خزانه‌داری جانت یلن) کاملاً واضح بوده‌اند که اکنون مشکلات ما حل نخواهد شد. بنابراین، بله، این یک نه است.

برخی از ترقی خواهان از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواسته اند تا اصلاحیه را مورد استناد قرار دهد – که تا حدی می گوید که “اعتبار بدهی عمومی ایالات متحده … نباید زیر سوال رود” – اما چنین اقدامی با خطر یک بحران قانون اساسی و سریع مواجه خواهد شد. اقدام قانونی. رئیس جمهور قبلاً گفته بود که معتقد است دولت فدرال “اقتدار” برای انجام این کار را دارد اما او استناد به اصلاحیه چهاردهم را به عنوان یک راه حل قریب الوقوع در نظر نمی گیرد.

Adeyemo گفت که راه حل در نهایت بر عهده کنگره برای افزایش سقف بدهی است.

او روز جمعه گفت: «کنگره توانایی انجام این کار را دارد و رئیس جمهور از آنها می‌خواهد که در سریع‌ترین زمان ممکن در این زمینه اقدام کنند».

نشانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه مذاکرات بر سر افزایش سقف بدهی کشور در حال افزایش است، اما اختلافات عمده باقی مانده است و مشخص نیست که توافق با چه سرعتی می تواند به هم برسد. زمان کوتاه است زیرا خطر اولین نکول در تاریخ افزایش می یابد و مقامات به اول ژوئن به عنوان اولین روزی اشاره می کنند که در آن وزارت خزانه داری نمی تواند تمام صورت حساب خود را به طور کامل و به موقع پرداخت کند.

مطالب پیشنهادی  Medicaid: در صورت از دست دادن پوشش، کارهایی که می توانید انجام دهید در اینجا آمده است

جمهوری خواهان خواستار کاهش هزینه ها و تشدید الزامات کاری برای برنامه های شبکه ایمنی اجتماعی شده اند که دموکرات ها عمدتاً از آن خودداری کرده اند.

در حالی که اصلاحیه چهاردهم یک راه حل نظری در نظر گرفته می شود، دولت های قبلی چنین اقدامی را غیرقابل اجرا می دانستند.

هفته گذشته، اتاق بازرگانی ایالات متحده به شدت از تلاش‌های سناتور برنی سندرز، الیزابت وارن و دیگر مترقیان برای ترغیب کاخ سفید برای استفاده از اصلاحیه چهاردهم برای جلوگیری از نکول فاجعه‌بار عقب‌نشینی کرد.

نیل برادلی، مدیر ارشد سیاست اتاق اتاق، گفت: «نظر اتاق این است که تلاش برای استناد به اصطلاح «اختیارات» تحت اصلاحیه چهاردهم، از نظر اقتصادی به همان اندازه فاجعه‌بار است که به دلیل عدم برداشتن به‌موقع سقف بدهی‌ها. و یکی از دستیاران ارشد سابق کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، در نامه نوشت.

یلن همچنین ایده استناد به اصلاحیه چهاردهم را آب سردی کرده و گفته است: «هیچ راهی برای محافظت از سیستم مالی و اقتصاد ما وجود ندارد جز اینکه کنگره وظیفه خود را انجام دهد و سقف بدهی را افزایش دهد.»