مذاکره کنندگان محدودیت بدهی تحت فشار برای دستیابی به توافق هستند زیرا خطر نکول افزایش می یابدCNN

نشانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه مذاکرات بر سر افزایش سقف بدهی کشور در حال افزایش است، اما اختلافات عمده باقی مانده است و مشخص نیست که توافق با چه سرعتی می تواند به هم برسد. زمان کوتاه است زیرا خطر نکول برای اولین بار افزایش می یابد.

بدون هیچ لایحه ای برای رأی گیری، قانونگذاران مجلس نمایندگان واشنگتن را برای تعطیلات آخر هفته روز یادبود ترک کردند و در صورت دستیابی به توافق، 24 ساعت اخطار خواهند داشت تا به آن بازگردند.

در حال حاضر، مذاکره‌کنندگان کاخ سفید و جمهوری‌خواهان کاخ هنوز بر سر مجموعه‌ای از موضوعات مورد مناقشه به اجماع نرسیده‌اند. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که مذاکرات حول آن بوده، کاهش هزینه‌ها است که جمهوری‌خواهان در ازای رای دادن به افزایش سقف بدهی خواستار آن شده‌اند.

نماینده پاتریک مک‌هنری، یکی از مذاکره‌کنندگان اصلی جمهوری‌خواه، به نشانه‌ای از فاصله دو طرف تا روز پنجشنبه، به خبرنگاران گفت: «ما هنوز اختلافات اساسی داریم که باید آنها را حل کنیم. و این پیچیده است.»

مک‌هنری در پاسخ به سوال سی‌ان‌ان که آیا سطح هزینه‌ها حل شده است، گفت: «هیچ چیزی حل نشده است».

از پنجشنبه شب یک سری مسائل برجسته فراتر از سطوح مخارج وجود داشت که هر دو طرف به ویژه در مورد الزامات کاری برای برنامه های شبکه ایمنی اجتماعی از هم فاصله داشتند.

به گفته دو منبع آشنا با مذاکرات، بر اساس توافق احتمالی که توسط مذاکره کنندگان مورد توجه قرار گرفته است، سقف بدهی برای دو سال افزایش می یابد و در عین حال مخارج فدرال – به جز هزینه های دفاعی و کهنه سربازان – را برای همان دوره محدود می کند. یک منبع جداگانه مطلع از مذاکرات گفت که دو طرف هنوز در حال بررسی جزئیات در مورد مدت زمان توافق سقف هزینه هستند، که دموکرات ها اصرار دارند که تنها تا زمانی که سقف بدهی افزایش یابد، ادامه یابد.

اگر و زمانی که یک توافق تضمین شود، متن قانونی همچنان باید نوشته شود و رهبران کنگره باید آراء را قفل کنند و لایحه ای را برای تصویب در هر دو مجلس ارائه کنند. هیچ یک از اینها آسان یا آنی نخواهد بود و هر تعداد از دام ها ممکن است در این مسیر ظاهر شوند.

با نزدیک‌تر شدن ایالات متحده به نکول احتمالی هر روز، ریسک‌ها به طور پیوسته بالاتر می‌روند.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا همچنان به کنگره هشدار می دهد که تنها زمان کمی برای رسیدگی به سقف بدهی ها قبل از اینکه کشور تعهدات خود را انجام ندهد، باقی مانده است.

یلن روز دوشنبه در نامه‌ای به کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: «به احتمال زیاد» آژانس نتواند تمام صورت‌حساب‌های خود را به‌محض اول ژوئن به‌طور کامل و به موقع پرداخت کند.

بر عدم اطمینان این واقعیت افزوده می شود که پیش بینی های مهلت محدودیت بدهی واضح نیستند. به جای یک ضرب الاجل تعیین شده، آنها بیشتر یک بهترین تخمین حدس هستند، که دانستن اینکه کنگره دقیقا چقدر زمان دارد تا برای جلوگیری از فاجعه مالی احتمالی اقدام کند، بسیار سخت تر می کند – و این احتمال را افزایش می دهد که قانونگذاران می توانند ناخواسته باعث ایجاد یک فاجعه مالی شوند. به طور پیش فرض با اقدام نکردن به سرعت کافی.

وزارت خزانه داری بر این عدم قطعیت در ترغیب کنگره به اقدام تاکید کرده است. یلن روز دوشنبه در نامه خود به مک کارتی نوشت: «پیش‌بینی دقیق تاریخ دقیقی که خزانه‌داری قادر به پرداخت تمام صورت‌حساب‌های دولت نخواهد بود، غیرممکن است.

ما از بن‌بست‌های محدودیت بدهی گذشته آموخته‌ایم که انتظار تا آخرین لحظه برای تعلیق یا افزایش سقف بدهی می‌تواند آسیب جدی به اعتماد کسب‌وکار و مصرف‌کننده وارد کند، هزینه‌های استقراض کوتاه‌مدت را برای مالیات دهندگان افزایش دهد و بر رتبه اعتباری ایالات متحده تأثیر منفی بگذارد. یلن هشدار داد.

مطالب پیشنهادی  ردیاب ماشین - خرید ردیاب