مارک کلی دموکرات که به عنوان سناتور آمریکایی سوگند یاد می کند ، صندلی آریزونا را از قرمز به آبی تغییر می دهد

در حالی که سایر سناتورهای منتخب باید تا ژانویه منتظر بمانند تا در کنگره جدید سوگند یاد کنند ، کلی از زمان پیروزی در انتخابات ویژه می تواند بلافاصله سوگند یاد کند. قرار است این سوگند بعد از ظهر چهارشنبه انجام شود.

هنوز کنترل احزاب در سنا مشخص نشده است و اکنون به دو مرحله دور دوم جورجیا برای ژانویه بستگی دارد. با این حال تأمین صندلی از آریزونا یک پیروزی بزرگ برای دموکرات ها است ، که به عنوان یکی از فرصت های برتر وانت در سال 2020 ، هدف خود را تعیین کرده بودند.

پیروزی ویژه انتخابات لحظه ای از پیروزی برای کلی ، کاپیتان بازنشسته نیروی دریایی و فضانورد ناسا است که پس از فاجعه رخ می دهد.

در سال 2011 هنگامی که همسرش گابی گیفوردس نماینده وقت آریزونا در ایالات متحده در آریزونا مورد اصابت گلوله قرار گرفت و تقریبا کشته شد ، کلی مورد توجه ملی قرار گرفت ، اتفاقی که موجهای شوکی را به سراسر کشور تحمیل کرد.

وی بعداً به یک فعال سیاسی تبدیل شد و گروهی را به نام آمریکایی ها برای راه حل های مسئولانه در کنار همسرش راه اندازی کرد و برای سیاست های کنترل اسلحه مانند بررسی های جهانی پیش زمینه و به اصطلاح قوانین پرچم قرمز مبارزه کرد.

کلی در فیلم اعلامیه تبلیغات خود گفت: “من از فضانوردی چیزهای زیادی آموختم. از خلبان بودن در نیروی دریایی چیزهای زیادی آموختم.” “اما آنچه از همسرم آموختم این است که شما چگونه از سیاست برای بهبود زندگی مردم استفاده می کنید.”

مطالب پیشنهادی  ورق مولتی استایل - سایبانکار

ورود وی به سیاست آغاز یک فصل جدید در یک کار حرفه ای قابل احترام است.

کلی چهار بار به فضا پرواز کرد ، دو بار به عنوان فرمانده شاتل فضایی. او و دوقلوی همسانش ، اسکات کلی ، که همچنین یک فضانورد است ، در یک تحقیق “دوقلوها” یك نوع شركت كردند تا ببینند پرواز فضایی با بدن انسان چه می كند.

مارک کلی همچنین یک کاپیتان و خلبان بازنشسته نیروی دریایی است که در اولین جنگ خلیج فارس 39 مأموریت رزمی انجام داده است.

وی پس از غلبه بر مک سالی در انتخابات ویژه ، بقیه دوره سناتور فقید جان مک کین را به پایان می رساند.

مک سالی ، اولین خلبان زن نیروی هوایی که در جنگ پرواز می کند ، پس از آنکه در مسابقه ای به پیروزی دموکرات Kyrsten Sinema برای کرسی دیگر سنا در آریزونا در سال 2018 باخت ، یک جایگاه را پر کرد.

اعزام دو دموکرات به واشنگتن اولین بار در حدود 70 سال گذشته برای آریزونا است.

دموکراتها در ایالتی که مدتهاست به عنوان یک سنگر محافظه کار در نظر گرفته می شود ، ورود پیدا کردند و به طور فزاینده ای به یک میدان جنگ بسیار مورد بحث تبدیل شده اند. رئیس جمهور منتخب جو بایدن ماه گذشته در یک پیروزی بزرگ دیگر برای حزب دمکرات ایالت را به دست آورد.

کلی گفته است که گذراندن دوره باقی مانده دوره مک کین برای وی بسیار مهم است ، توصیف سناتور فقید را کسی می داند که وقتی خلبان 22 ساله در مدرسه پرواز بود به دنبال او بود.

مطالب پیشنهادی  هدرز تمام استیل پژو 405 - اگزوز خودرو مشهد

سناتور جدید امیدوار است وقتی به واشنگتن می رسد از میز قدیمی مک کین استفاده کند.

علی زاسلاو ، خبرنگار CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.