لایحه سقط جنین کارولینای جنوبی: فرماندار هنری مک مستر ممنوعیت 6 هفته ای را امضا کرد


واشنگتن
CNN

هنری مک مستر، فرماندار کارولینای جنوبی روز پنجشنبه لایحه قانونی را امضا کرد که اکثر سقط جنین ها را از هفته ششم بارداری محدود می کند.

کارولینای جنوبی اکنون به فهرست ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان می پیوندد که از محدودیت های گسترده سقط جنین در پی رای دادگاه عالی سال گذشته مبنی بر لغو رو در مقابل وید حمایت کرده اند. کل جنوب ایالات متحده، به استثنای ویرجینیا، در سال گذشته به طور قابل توجهی حقوق سقط جنین را محدود کرده است.

مک مستر، یک جمهوری خواه، در بیانیه ای گفت: «با امضای من، قانون ضربان قلب جنین و محافظت در برابر سقط جنین اکنون قانون است و نجات جان بچه های متولد نشده را فورا آغاز می کند». این یک روز عالی برای زندگی در کارولینای جنوبی است، اما مبارزه تمام نشده است. ما آماده دفاع از این قانون در برابر هر چالشی هستیم و مطمئن هستیم که موفق خواهیم شد. حق حیات باید حفظ شود و ما هر کاری که بتوانیم برای محافظت از آن انجام خواهیم داد.»

این قانون بلافاصله لازم الاجرا است، اما در حال حاضر با یک چالش قانونی مواجه است. Planned Parenthood South Atlantic، همراه با کلینیک زنان گرین ویل و دو شاکی پزشک، شکایتی را در دادگاه ایالتی تنظیم کرده اند تا تلاش کنند قانون را متوقف کنند.

جنی بلک، رئیس و مدیر عامل شرکت Planned Parenthood South Atlantic در مصاحبه ای گفت: “قانونگذاران ایالتی بار دیگر حق ما برای تصمیم گیری در مورد مراقبت های بهداشتی خصوصی را زیر پا گذاشته اند، با نادیده گرفتن هشدارهای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و سابقه ای که بالاترین دادگاه ایالت چند ماه پیش ایجاد کرده است.” بیانیه. اشاره بلک به ممنوعیت شش هفته‌ای سقط جنین مشابهی بود که در سال 2021 در ایالت تصویب شد، اما در اوایل سال جاری توسط دادگاه عالی ایالتی لغو شد و به این نتیجه رسید که حفاظت از حریم خصوصی قانون اساسی ایالت مستلزم محدودیت‌هایی در این روش است تا به زنان فرصت کافی بدهد. پایان دادن به بارداری

مطالب پیشنهادی  خانواده افسر نیروی دریایی در زندان ژاپن امیدوار به حل و فصل پرونده هستند

لایحه 474 سنا، معروف به “قانون ضربان قلب جنین و محافظت در برابر سقط جنین”، اکثر سقط جنین ها را پس از تشخیص زودهنگام فعالیت قلبی در جنین یا جنین، معمولاً در اوایل هفته ششم بارداری، قبل از اینکه بسیاری از زنان بدانند باردار هستند، ممنوع می کند. هر پزشکی که آگاهانه قانون را نقض کند، مجوز فعالیت در ایالت توسط هیئت بازرسان پزشکی دولتی لغو می شود و ممکن است با اتهامات جنایی، جریمه نقدی و زندان مواجه شود.

این قانون شامل استثنائاتی برای نجات جان بیمار و ناهنجاری های کشنده جنین، و همچنین استثنائات محدود تا 12 هفته برای قربانیان تجاوز جنسی و زنای با محارم، با گزارش پزشک به مجریان قانون محلی است. همچنین شامل اصلاحیه‌ای است که توسط مجلس اضافه شده است که به یک «پدر بیولوژیک» ملزم می‌شود که نفقه فرزند را از زمان لقاح بپردازد.

امضای مک مستر در روز پنج‌شنبه، اوج تلاشی طولانی و بحث‌برانگیز است که در چند هفته گذشته قوه مقننه ایالت را فراگرفته است. پس از اینکه مک مستر جلسه ویژه ای را برای قانونگذاران تشکیل داد تا روی لایحه سقط جنین کار کنند، مجلس ایالتی دو روز طول کشید تا آن را تصویب کند زیرا دموکرات ها بیش از 1000 اصلاحیه را برای کاهش سرعت این قانون ارائه کردند. و در سنای ایالت، یک گروه دو حزبی متشکل از پنج قانونگذار زن با هم متحد شدند تا جلوی آن را بگیرند، اما در نهایت با رای 27 بر 19 به تصویب رسید.

این داستان با جزئیات و واکنش تکمیلی به روز شده است.

مطالب پیشنهادی  ارزان تر از همه