قهرمانان ملی بسکتبال کالج سفرهای جشن خود را به کاخ سفید انجام می دهندCNN

قهرمانان بسکتبال مردان و زنان NCAA در سال 2023 سفرهای جشن خود را به کاخ سفید انجام دادند، زیرا جو بایدن، رئیس جمهور و دکتر جیل بایدن، بانوی اول، فصل حضورشان را به هر دو تیم تبریک گفتند.

قهرمان بسکتبال زنان دانشگاه ایالتی لوئیزیانا، ببرهای دانشگاه ایالتی لوئیزیانا برای اولین بار مورد تجلیل قرار گرفتند، زیرا بایدن ها دستاوردهای آنها و نمونه ای را که به دست آوردند تحسین کردند.

شما فقط بسکتبال بازی نکردید، نه فقط تاریخ را ساختید، بلکه به ما – دختران و پسران، زنان و مردان – نشان دادید که قهرمان شدن به چه معناست. تو به ما امید و شادی دادی، راهی برای یافتن آن آتش در خودمان. و مهمتر از همه، فرصتی برای دیدن اوج گرفتن شما. بانوی اول گفت: از شما برای دادن این هدایا متشکرم.

معاون رئیس جمهور کامالا هریس نیز در مراسم جشن سخنرانی کرد و اولین قهرمانی ببرها را تبریک گفت و آنها را به خاطر الگوی الهام بخش آنها تحسین کرد.

در طول فصل رکوردشکنی خود، به دنیا نشان دادید که هستید. شما رهبران هستید شما الگو هستید و البته قهرمان هم هستید. ببرها، ما می دانیم که از طریق قدرت، اراده و درخشش شما بازی را تغییر دادید. هریس گفت: وقتی در دادگاه شرکت می کنید، الهام بخش بسیاری از مردم در سراسر کشور ما می شوید و همانطور که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، الهام بخش افرادی هستید که ممکن است هرگز آنها را نبینید.

پرزیدنت بایدن در طی سخنان خود موفقیت های رکوردشکنی تیم را جشن گرفت و از کشور خواست از دو و میدانی زنان حمایت کند.

“مردم، ما باید از ورزش زنان نه تنها در طول مسابقات قهرمانی، بلکه در کل سال و هر فصل حمایت کنیم. بایدن گفت: حضور حضوری، تماشای تلویزیون، ایجاد برنامه‌های بیشتر، حمایت مالی و کمک هزینه تحصیلی، و حمایت مالی و فرصت‌هایی برای میلیون‌ها زن و دختر تا به رویاهای خود جامه عمل بپوشانند و بدانند که به معنای واقعی کلمه می‌توانند هر کاری انجام دهند.

آنجل ریس، مرکز، در کنار دیگر اعضای تیم بسکتبال زنان LSU در طول مراسمی برای قدردانی از تیم بسکتبال زنان LSU قهرمان ملی NCAA در سال 2023 در اتاق شرقی کاخ سفید، جمعه، 26 می 2023، در واشنگتن دی سی می ایستد.

بعداً در همان روز، بایدن ها از قهرمانان بسکتبال مردان NCAA، دانشگاه کانکتیکات هاسکی، برای جشن خود استقبال کردند.

«این تیم مدرکی است که نشان می‌دهد در UConn ترک وجود ندارد، درست همانطور که در آمریکا ترک وجود ندارد – هیچ‌کدام. هیچ کاری نیست که نتوانیم انجام دهیم، وقتی باور داشته باشیم که اگر با هم انجامش دهیم می توانیم آن را انجام دهیم. و این دقیقاً همان کاری است که همه شما انجام دادید. تو ایستادی و این چیزی است که ورزش و این کشور در مورد آن است: امکانات.

رئیس‌جمهور همچنین درباره نمایش یک به یک بین آنجل ریس، ستاره LSU و پسر عمویش در هاسکی، جردن هاوکینز، شوخی کرد.

بنابراین، من یک توپ بسکتبال در چمن جنوبی راه اندازی کرده ام. یک زمین آن پایین در کنار زمین های تنیس وجود دارد و جردن، عمویت فکر می کند می تواند شما را نیز ببرد. بنابراین، من فقط می‌خواهم بدانید که بعد از این همه ما برای دیدن آن بازی یک به یک به پایین می‌رویم.»

در طول جشن LSU، بانوی اول و ریس پس از ارائه پیراهن در آغوش گرفتند. پس از آن که بانوی اول پیشنهاد کرد که حریفان قهرمانی LSU، دانشگاه آیووا هاوکیز، نیز دعوت شوند، حول این دیدار درام عمومی پخش شد. ریس با این اظهارات مخالفت کرد که بایدن اندکی پس از آن عقب نشینی کرد و گفت که او و تیمش از کاخ سفید دیدن نخواهند کرد. چند روز بعد، ریس گفت که شرکت خواهد کرد.

رئیس جمهور در طی سخنان خود در جشن LSU، از برخی از مقامات دولت و اعضای کنگره که در این مراسم شرکت کردند، از جمله چندین مذاکره کننده مختلف از کاخ سفید و کاپیتول هیل که بر روی توافقی برای افزایش سقف بدهی کشور کار می کنند، استقبال کرد.

دو نفر از لوئیزیانا – شالاندا یانگ، مدیر دفتر مدیریت و بودجه، و نماینده گرت گریوز، یکی از مذاکره کنندگان اصلی کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان – برای جشن LSU حضور داشتند.

بایدن به حضور گریوز در کنار سایر قانونگذاران حاضر اشاره کرد و به یانگ که به گفته وی “امیدوارم در حال انجام یک توافق است” صمیمانه فریاد زد.

بایدن گفت: «او باتون روژ و کلینتون در لوئیزیانا را جایگزین می‌کند و اکنون به رهبری مذاکرات مهم بودجه که اکنون در میانه آن هستیم، کمک می‌کند. اما او گفت، من مذاکرات را ترک می کنم تا اینجا باشم.

گریوز و یانگ هر دو اهل منطقه باتون روژ هستند و قبلا با هم کار کرده اند. والدین یانگ از اعضای گروه گریوز هستند.

پس از اینکه ظاهراً یکی از بازیکنان پشت بایدن در حین اظهاراتش غش کرد یا بیهوش شد، رسیدگی برای چند دقیقه به تعویق افتاد. بعد از چند دقیقه او توانست بلند شود و افراد حاضر در اتاق کف زدند. سپس او را با ویلچر از اتاق بیرون آوردند.

بایدن گفت: «همانطور که گفتم، این اولین بار نیست که چنین اتفاقی می افتد، نه برای او، بلکه برای بسیاری از مردمی که در این صحنه ایستاده اند.

این داستان با پیشرفت های اضافی به روز شده است.

مطالب پیشنهادی  مایک پنس به هیئت منصفه فدرال که درباره دونالد ترامپ و 6 ژانویه تحقیق می کند شهادت می دهد