قانون سقط جنین کارولینای جنوبی: قاضی ایالتی به طور موقت ممنوعیت 6 هفته ای را مسدود کردCNN

یک قاضی کارولینای جنوبی به طور موقت از اجرای محدودیت های جدید سقط جنین در ایالت جلوگیری کرد، تنها یک روز پس از آن که فرماندار هنری مک مستر آنها را به قانون تبدیل کرد.

این قانون که اکثر سقط جنین ها را در هفته ششم بارداری محدود می کرد، روز پنجشنبه توسط مک مستر، یک جمهوری خواه، امضا شد و بلافاصله اجرایی شد. لحظاتی بعد، Planned Parenthood South Atlantic، همراه با کلینیک زنان گرین ویل و دو شاکی پزشک، در دادگاه ایالتی شکایتی را برای جلوگیری از آن تنظیم کردند.

قاضی دادگاه منطقه، کلیفتون نیومن، روز جمعه در شهرستان ریچلند، کارولینای جنوبی، تصمیم گرفت تا قانون جدید را تا زمانی که دادگاه عالی ایالت بتواند پرونده را بررسی کند و تعیین کند که آیا این قانون قانون اساسی ایالت را نقض می کند، به حالت تعلیق درآید.

در حال حاضر، سقط جنین در ایالت تا حدود 20 هفته قانونی باقی می ماند تا زمانی که دادگاه عالی تصمیمی اتخاذ کند یا اقدامات دیگری را برای اجازه اجرای قانون انجام دهد.

جنی بلک، رئیس و مدیر عامل شرکت Planned Parenthood South Atlantic، گفت: «امروز دادگاه به بیماران ما اجازه داده است تا از این ممنوعیت خطرناک سقط جنین معاف شوند. “درهای ما باز است و ما اینجا هستیم تا مراقبت های بهداشتی دلسوزانه و بدون قضاوت را به همه ساکنان کارولینای جنوبی ارائه دهیم. در حالی که ما یک مبارزه طولانی در پیش داریم، تا زمانی که بیماران ما دوباره آزاد نشوند که در مورد بدن و آینده خود تصمیم بگیرند، دست از کار نخواهیم کشید.

مک مستر گفت او مشتاقانه منتظر بود تا دادگاه عالی ایالت این پرونده را بررسی کند و آلن ویلسون، دادستان کل ایالت، یک جمهوری خواه، گفت که دفتر او “همه گزینه های ما را در نظر می گیرد” به عنوان پاسخ.

ویلسون گفت: «ما قبلاً از حق زندگی در دادگاه دفاع کرده‌ایم و آماده هستیم تا دوباره این کار را انجام دهیم.

کارولینای جنوبی در سال 2021 ممنوعیت سقط جنین شش هفته ای مشابهی را تصویب کرد، اما دادگاه عالی ایالت در اوایل سال جاری آن را لغو کرد و به این نتیجه رسید که حفاظت از حریم خصوصی قانون اساسی ایالتی مستلزم آن است که زنان فرصت کافی برای تعیین باردار بودن و پایان دادن به بارداری داشته باشند.

حامیان جمهوری خواه قانون جدید گفتند که احساس می کنند تغییراتی در زبان در قانون جدید به نگرانی های دیوان عالی در مورد قانون قبلی پرداخته است.

نویسنده تصمیم ژانویه، قاضی کایه هرن، تنها زنی بود که در آن زمان در دادگاه عالی ایالت حضور داشت. او از آن زمان بازنشسته شده است. در حال حاضر هیچ زنی در دادگاه عالی ایالت کارولینای جنوبی حضور ندارد.

لایحه 474 سنا، معروف به “قانون ضربان قلب جنین و محافظت در برابر سقط جنین”، اکثر سقط جنین ها را پس از تشخیص زودهنگام فعالیت قلبی در جنین یا جنین، معمولاً در اوایل هفته ششم بارداری، قبل از اینکه بسیاری از زنان بدانند باردار هستند، ممنوع می کند. هر پزشکی که آگاهانه قانون را نقض کند، مجوز فعالیت در ایالت توسط هیئت بازرسان پزشکی دولتی لغو می شود و ممکن است با اتهامات جنایی، جریمه نقدی و زندان مواجه شود.

این قانون شامل استثنائاتی برای نجات جان بیمار و ناهنجاری های کشنده جنین، و همچنین استثنائات محدود تا 12 هفته برای قربانیان تجاوز جنسی و زنای با محارم، با گزارش پزشک به مجریان قانون محلی است. همچنین شامل اصلاحیه‌ای است که توسط مجلس اضافه شده است که به یک «پدر بیولوژیک» ملزم می‌شود که نفقه فرزند را از زمان لقاح بپردازد.

مطالب پیشنهادی  نکاتی از گزارش بازرس ویژه جان دورهام در مورد تحقیقات FBI روسیه و ترامپ