فولتون کانتی DA به دنبال اطلاعات از 2 شرکتی است که ترامپ برای بررسی ادعاهای تقلب در رای دهندگان در سال 2020 استخدام کرده بود – و آنها را رد کرد.CNN

به گفته منابع آگاه، دفتر دادستان منطقه فولتون به دنبال اطلاعاتی از دو شرکت است که توسط کمپین ترامپ برای بررسی ادعاهای تقلب در رأی‌دهی پس از انتخابات 2020 استخدام شده بودند.

به گفته این منابع، بازرسان در جورجیا که در حال بررسی تلاش‌های دونالد ترامپ و متحدانش برای لغو انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ هستند، اطلاعاتی را از گروه تحقیقاتی برکلی و سیستم‌های نرم‌افزار Simpatico در مورد کار آنها برای کمپین ترامپ دریافت کرده‌اند.

هر دو شرکت در مورد ادعاهای تقلب در رأی دهندگان تحقیق کردند و یافته های خود را به کمپین گزارش دادند. در هر دو مورد، شرکت‌ها ادعاهای تقلب در رای‌دهندگان را نادرست دانستند یا اطلاعاتی را به کمپین ارائه کردند که ادعاهای ترامپ در مورد تقلب در انتخابات را رد کرد.

واشنگتن پست ابتدا از تماس بازرسان جورجیا خبر داد.

مدیر اجرایی سیستم های نرم افزاری Simpatico و وکیل گروه تحقیقاتی برکلی از اظهار نظر در مورد CNN خودداری کردند. سخنگوی دفتر دادستان منطقه فولتون نیز از اظهار نظر خودداری کرد.

تلاش‌ها برای به دست آوردن اطلاعات از شرکت‌های تحقیقاتی در حالی صورت می‌گیرد که فانی ویلیس، دادستان ناحیه فولتون، در تحقیقات جنایی طولانی‌مدت خود، به اتهامات بالقوه دزدی متهم شده است.

شرکت‌های تحقیقاتی می‌توانند به ایجاد یک الگوی رفتاری از تلاش‌های ناموفق برای یافتن تقلب در رأی‌دهندگان در چندین ایالت در نوسان کمک کنند که می‌تواند شواهد ارزشمندی در یک مورد هتک‌بازی باشد. تحقیقات این شرکت‌ها همچنین می‌تواند به دادستان‌ها کمک کند تا مشخص کنند که دستیاران ترامپ مطلع شده‌اند که ادعاهای تقلب در رأی‌دهی‌شان بی‌اساس بوده و همچنان تلاش کرده‌اند تا نتایج انتخابات 2020 را باطل کنند.

ویلیس احتمالاً در ماه اوت اعلام خواهد کرد که آیا کسی به عنوان بخشی از تحقیقاتش با اتهاماتی روبرو خواهد شد یا خیر.

مطالب پیشنهادی  خرید فرش ماشینی خوب • چگونه فرش ماشینی خوب بخریم؟