فرماندار تگزاس ممنوعیت مراقبت جنسیتی برای افراد زیر سن قانونی را امضا کردCNN

فرماندار جمهوری‌خواه تگزاس، گرگ ابوت، روز جمعه قانون ممنوعیت مراقبت‌های تأییدکننده جنسیت را برای اکثر کودکان زیر سن قانونی در این ایالت امضا کرد و تگزاس را به بزرگترین ایالت ایالات متحده تبدیل کرد که محدودیت‌هایی را برای دسترسی جوانان تراجنسیتی به مراقبت‌های ویژه اعمال می‌کند.

لایحه 14 سنا ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی را از ارائه جراحی های تغییر جنسیت، داروهای مسدودکننده بلوغ یا درمان های هورمونی برای افراد زیر 18 سال در تگزاس منع می کند و متخلفان در معرض خطر از دست دادن مجوز خود هستند. از 1 سپتامبر اجرایی می شود.

این قانون برای کودکانی که قبل از 1 ژوئن 2023 دریافت مراقبت های غیرجراحی تایید کننده جنسیت را آغاز کرده اند و شش ماه قبل از شروع مراقبت های دارویی با نسخه، 12 جلسه یا بیشتر تحت مشاوره بهداشت روان یا روان درمانی قرار گرفته اند، استثناهای جزئی می کند. جوانان ترنس که این استثناها در مورد آنها اعمال می شود می توانند مراقبت خود را ادامه دهند اما باید با کمک پزشک خود از درمان خودداری کنند.

مراقبت تأیید جنسیت طیف وسیعی از درمان ها و رویکردهای مبتنی بر شواهد را در بر می گیرد که به نفع افراد تراجنسیتی و غیر دودویی است. انواع مراقبت ها بسته به سن و اهداف دریافت کننده متفاوت است و توسط بسیاری از انجمن های پزشکی رایج به عنوان استاندارد مراقبت در نظر گرفته می شود.

اگرچه مراقبت بسیار فردی است، برخی از کودکان و والدین ممکن است تصمیم بگیرند که از درمان سرکوب‌کننده بلوغ برگشت‌پذیر استفاده کنند. این بخش از فرآیند ممکن است شامل هورمون درمانی نیز باشد که می تواند منجر به تغییرات فیزیکی تایید کننده جنسیت شود. با این حال، روش‌های جراحی که طبق قانون ممنوع است، معمولاً روی کودکان انجام نمی‌شود و بسیاری از ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی آن‌ها را به خردسالان پیشنهاد نمی‌کنند.

برخی از جمهوری خواهان نسبت به نتایج طولانی مدت این درمان ها ابراز نگرانی کرده اند. اما انجمن‌های پزشکی بزرگ می‌گویند که مراقبت‌های تأییدکننده جنسیت از نظر بالینی برای کودکان و بزرگسالان مبتلا به نارسایی جنسی مناسب است – یک ناراحتی روان‌شناختی که ممکن است زمانی ایجاد شود که هویت جنسی و جنسیت تعیین‌شده در هنگام تولد فرد با هم مطابقت نداشته باشد، طبق انجمن روان‌پزشکی آمریکا.

پس از تصویب این لایحه در قوه مقننه در ماه مه، لامبدا لگال، اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا در تگزاس و مرکز حقوقی تراجنسیتی‌ها متعهد شدند که در صورت امضای این لایحه اعتراضی قانونی ارائه کنند.

این سازمان ها در بیانیه ای اعلام کردند: قانونگذاران تگزاس “مصمم هستند به فهرست رو به رشد ایالت هایی بپیوندند که مصمم به به خطر انداختن سلامتی و زندگی جوانان تراجنسیتی هستند، در مخالفت مستقیم با حجم عظیم شواهد علمی و پزشکی که از این مراقبت ها در صورت مناسب و ضروری حمایت می کند.” . «جوانان تراجنسیتی در تگزاس مستحق حمایت و مراقبت لازم برای دادن فرصتی مشابه برای رشد و شکوفایی همسالانشان هستند.»

با امضای ابوت، تگزاس شانزدهمین ایالتی شد که در سال جاری محدودیت‌هایی را برای مراقبت از کودکان زیر سن قانونی اعمال کرد و به نبراسکا، فلوریدا و اوکلاهاما پیوست که ماه گذشته کتاب‌ها را ممنوع کردند. ابوت مواضع شدیدی در برابر چنین مراقبت هایی اتخاذ کرده است و سال گذشته دستوری صادر کرد که بر اساس آن درمان پزشکی خردسالان تراجنسیتی باید به عنوان کودک آزاری مورد بررسی قرار گیرد. با این حال، یک قاضی برخی از تحقیقات ایالتی را مسدود کرده است.

مطالب پیشنهادی  داستان اسید فسفریک از گذشته تا به امروز