شکارچی بایدن می گوید که وی تحت تحقیقات مالیاتی قرار دارد

اکنون که انتخابات به پایان رسیده است ، تحقیقات وارد مرحله جدیدی می شود. فرد با دانش گفت ، دادستان های فدرال در دلاور ، با آژانس تحقیقات جنایی IRS و FBI ، اقدامات آشکاری مانند صدور احضاریه و مصاحبه را انجام می دهند.

این شخص گفت ، فعالیت در تحقیقات در ماه های اخیر به دلیل دستورالعمل های وزارت دادگستری مبنی بر منع اقدامات آشکار که می تواند بر یک انتخابات تأثیر بگذارد ، تا حد زیادی ناخوشایند بوده است.

CNN این هفته با وکیل بایدن و کمپین تماس گرفت و خواستار اظهار نظر در مورد تحقیقات شد. روز چهارشنبه ، آنها بیانیه ای را منتشر کردند و در آن کاوشگر را تصدیق کردند.

“من دیروز برای اولین بار مطلع شدم که دادستانی ایالات متحده در دلاور به مشاور حقوقی من ، همچنین دیروز ، مشاوره داد كه آنها در حال بررسی امور مالیاتی من هستند. من این موضوع را بسیار جدی می گیرم اما اطمینان دارم كه بررسی حرفه ای و عینی این موارد نشان خواهد داد که من از طریق قانونی و به طور مناسب امور خود را اداره می کردم ، از جمله با بهره مندی از مشاوران مالیاتی حرفه ای ، “هانتر بایدن در بیانیه ای گفت.

محققان چندین موضوع مالی را مورد بررسی قرار داده اند ، از جمله اینکه هانتر بایدن و همکارانش قوانین معاملات مالیاتی و پولشویی را در معاملات تجاری در کشورهای خارجی ، به طور عمده چین ، نقض کرده اند یا خیر.

به گفته یک منبع دیگر ، برخی از این معاملات مربوط به افرادی بوده است که به اعتقاد FBI نگرانی های ضد جاسوسی ایجاد کرده است ، این مسئله معمول در هنگام برخورد با تجارت چینی است.

تحقیقات از اوایل سال 2018 آغاز شد ، پیش از ورود ویلیام بار به عنوان دادستان کل ایالات متحده ، دو نفر در مورد تحقیقات گفتند. وجود کاوشگر آزمایشی فوری وعده بایدن برای حفظ استقلال وزارت دادگستری را نشان می دهد.

گروه پخش سینکلر در ماه اکتبر گزارش داد که FBI تحقیقات جنایی درباره هانتر بایدن را آغاز کرده است. CNN جزئیات جدیدی در مورد دامنه کاوشگر از جمله تمرکز آن بر روی چین کشف کرده است.

یک لپ تاپ مرموز

نکات مربوط به تحقیقات پس از آنکه وودی شخصی ترامپ ، رودی جولیانی ، به تنظیم اخبار با محوریت لپ تاپی که ادعا می شد متعلق به هانتر بایدن است ، کمک کرد و گفته شد که اسناد تجاری و سایر مطالب شخصی وی را در بر می گیرد.

به گفته یک تعمیرکار کامپیوتر در دلاور که نسخه ای از احضار را به خبرنگاران نشان داد ، FBI در اواخر سال 2019 لپ تاپ را در اختیار گرفت. به گفته افرادی که در این باره توضیح داده اند ، احضار واقعی است ، اما FBI و دادستان های دلاور از تأیید وجود تحقیقات خودداری کرده اند.

مشخص نیست که آیا محتویات لپ تاپ به تحقیقات فدرال در حال انجام مربوط است یا خیر و آیا محققان حتی می توانند از آنها استفاده کنند ، با توجه به نیازهای احتمالی بازداشت برای شواهد.

CNN پیش از این گزارش داده بود که طبق گفته یکی از شاهدان که FBI برای کسب اطلاعات به او مراجعه کرده است ، حداقل برخی از اطلاعاتی که جولیانی ادعا می کند از لپ تاپ به نظر می رسد مشابه اطلاعاتی است که سال گذشته در اوکراین توسط دیگران به اشتراک گذاشته شده است. تلاش های جولیانی برای حفاری خاک بایدها در اوکراین سال گذشته در قلب استیضاح رئیس جمهور دونالد ترامپ بود. به نظر می رسد تحقیقات فعلی درباره هانتر بایدن پیش از این تلاش ها بوده است.

دخالت وکلای ترامپ در اخبار منتشر شده در لپ تاپ ادعایی بایدن ، منجر به فعالیت گسترده قانونگذاران جمهوری خواه و مبارزات انتخاباتی ترامپ در تلاش برای تقویت ادعاهای فساد مالی در آستانه انتخابات شد. FBI با یکی از همکاران سابق تجاری هانتر بایدن ملاقات کرد که علناً ادعاهایی را در مورد خلافهای احتمالی مطرح کرد. در آن زمان FBI بیانیه ای صادر کرد و گفت: “به عنوان یک موضوع کلی هنگام تماس ، FBI اطلاعات مردم را برای بررسی هرگونه نقض قوانین فدرال قابل اجرا بررسی می کند.”

پیامدهای سیاسی این کاوشگر در ماه های اخیر برای بار ، که تحت فشار افکار عمومی قرار داشت تا فعالیت های تجاری هانتر بایدن را به یک موضوع انتخاباتی تبدیل کند ، مسئله ای بوده است. بر اساس دو منبع اصلی که در این باره توضیح داده شده است ، تا به امروز ، تحقیق شامل هیچ گونه ادعایی مبنی بر تخلف رئیس جمهور منتخب نشده است. بار گفته است که علیرغم یک کمپین عمومی توسط ترامپ که بار از وی خواستار تحقیق درباره فساد اداری برای هر دو بایدن شد ، علناً از بایدن پیر تحت تحقیق نبود.

تمرکز بر چین

به نظر می رسد محققان بر فعالیت های تجاری هانتر بایدن متصل به چین متمرکز شده اند. برخی از معاملات تجاری وی در چین از طریق مصاحبه ها و اسنادی که جمهوری خواهان سنا در کمیته مالی و کمیته امنیت میهن و امور دولت در ماه سپتامبر منتشر کرده اند ، به طور عمومی شناخته شده است.

بر اساس اسناد منتشر شده توسط جمهوری خواهان ، پس از ترک پدرش از دفتر در سال 2017 ، هانتر بایدن در تلاش بود تا با CEFC China Energy توافق کند تا در پروژه های انرژی ایالات متحده سرمایه گذاری کند.

حداقل یکی از مواردی که محققان بررسی کرده اند هدیه الماس 2.8 قیراطی در سال 2017 است که هانتر بایدن از بنیانگذار CEFC و رئیس سابق Ye Jianming پس از یک جلسه تجاری میامی دریافت کرد ، یک نفر در مورد موضوع گفت. در سال 2019 ، بایدن گزارش دریافت الماس از Ye را به مجله New Yorker ارائه داد. او به نیویورکر گفت که از دریافت الماس احساس ناراحتی می کند و آن را به سایر همکارانش هدیه داد و نمی داند آنها با این کار چه کردند. وی در مصاحبه خود با نیویورکر گفت: “من می دانستم که گرفتن آن ایده خوبی نیست. فقط احساس می کردم عجیب است.”

هانتر بایدن به نیویورکر گفت که معامله CEFC به شکست انجامید ، و او Ye را یک شخصیت سایه دار نمی دانست. مقامات چینی بعداً ی را بازداشت کردند ، در میان گزارش رسانه های چینی در مورد ادعاهای فساد علیه وی.

در مصاحبه مجله ، هانتر بایدن با شرح مبارزات شخصی خود ، از جمله سو abuse مصرف مواد و از هم پاشیدگی ازدواجش ، در معرض دید عموم قرار گرفت. در طی مراحل طلاق وی ، وکلای همسر سابق وی از الماسی که بایدن دریافت کرده بود استناد کردند و پیشنهاد دادند که ارزش آن 80000 دلار است. بایدن به نیویورکر گفت که حدود 10000 دلار ارزش داشت.

دریافت چنین هدیه ای می تواند پیامدهای مالیاتی بالقوه ای برای بایدن داشته باشد و حساب او در نیویورکر نحوه برخورد وی با این موضوع را توصیف نمی کند. منابع به سی.ان.ان گفتند كه محققان در حال بررسی این موضوع بوده اند كه آیا بایدن درآمد خود را برای یك دوره مالیاتی به درستی گزارش كرده است. در حالی که الماس در ابتدا بخشی از تحقیق بود ، مشخص نیست که آیا این هدیه همچنان بخشی از تمرکز محققان است.

بعداً هانتر بایدن بعنوان وكیل مدافع وكالت پاتریك هو ، كه یك سازمان را تحت حمایت CEFC اداره می كرد و در سال 2018 به دلیل پرداخت میلیون ها دلار رشوه به مقامات چاد و اوگاندا برای بهره مندی از پروژه های انرژی CEFC در این كشورها محكوم شد. هو به سه سال زندان فدرال محکوم شد. وكیل وی گفت كه وی از آن زمان آزاد شده و به هنگ كنگ بازگشت.

به گزارش نیویورکر ، هانتر بایدن در یک کار تجاری قبلی چین مشارکت داشت که نگرانی هایی را در کاخ سفید اوباما و کارکنان جو بایدن ایجاد کرد. در سال 2013 ، هانتر بایدن با شرکای آمریکایی و چینی درگیر ایجاد یک صندوق سرمایه گذاری به نام BHR Partners برای معاملات خارج از چین شد. نیویورکر گزارش داد ، هانتر بایدن عضوی بدون حقوق در هیئت مدیره BHR بود و پس از رفتن پدرش از سهام خود سهامداری کرد.

چالشی برای رئیس جمهور جدید

هفته گذشته بایدن در مصاحبه با جیک تاپر از CNN ، رئیس جمهور منتخب متعهد شد که یک وزارت دادگستری مستقل و بدون نفوذ سیاسی را حفظ کند.

بایدن گفت: “من نمی خواهم به آنها بگویم چه کارهایی را باید انجام دهند و چه کاری ندارند. من نمی خواهم بگویم ، برو A ، B یا C را تحت تعقیب قرار ده”.

“این نقش نیست – این وزارت دادگستری من نیست. این وزارت دادگستری مردم است.

بایدن گفت: “شخص یا افرادی که من برای اداره آن اداره انتخاب می کنم ، افرادی خواهند بود که ظرفیت مستقلی برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد و چه کسی اینگونه نیست ، را دارند.”

جمهوری خواهان در کنگره تقریباً به یقین وجود پروب را مورد استفاده قرار می دهند تا ادعای خود را مبنی بر اینکه فعالیت های هانتر بایدن در چین نشانه تعارض منافع پدرش در هنگام پرداختن به سیاست خارجی با پکن است ، مورد استفاده قرار دهند.

همچنین احتمالاً این مسئله ای خواهد بود که نامزد دادستان کل بایدن باید در جلسه دادرسی تأیید سنا با آن روبرو شود.

ترامپ پس از روی کار آمدن در سال 2017 با مشکلی مشابه ، اما بسیار خاردار ، روبرو شد که دادستان کل وقت وی ، جف سشنز ، به سرعت مجبور شد خود را از نظارت بر تحقیقات فدرال در مورد تبلیغات انتخاباتی ترامپ و پیوندهای احتمالی با دخالت روسیه در انتخابات 2016 منصرف کند.

جلسات بخشی از مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور بود و او جلساتی را با سفیر وقت روسیه برگزار کرد که بخشی از تحقیقات FBI شد. جمهوری خواهان احتمالاً هنگام بررسی معامله با چین ، این پروب را به عنوان نشانه ادعای تعارض منافع بایدن مورد استفاده قرار می دهند.

معلوم نیست که نامزدهای احتمالی دادستان کل بایدن چنین عقده هایی دارند.