روند انتخابات ایالات متحده علی رغم ادعاهای تقلب و ترس از همه گیر شدن ، کارساز بود

در حالی که آمریکایی ها همچنان منتظر نتیجه هستند زیرا تعداد معدودی از ایالت های مهم در زمینه کارهای عقب مانده خود کار می کنند ، این اولین باری نیست که روزها طول می کشد تا به نتیجه برسیم – و روند چند روزه شمارش آرا در ایالت های نبرد مانند پنسیلوانیا کاملاً انتظار می رفت ، با پیش بینی مقامات ایالتی در آستانه روز انتخابات ، آنها تا پایان هفته نتیجه نخواهند گرفت.

همه گیری سیستم را تغییر داد

واقعیت به سادگی این است که بسیاری از ایالت ها قوانین خود را تغییر داده اند تا در پی بروز همه گیری Covid-19 رای گیری غیابی را آسان تر کنند ، و آمریکایی ها در انتخابات سال 2020 از آرا-نامه های پستی با تعداد رکورد استفاده کردند – حساب کردن و در نتیجه حملات ترامپ به رای گیری از طریق پست ، رای دهندگان غایب اکثراً دموکرات بودند. و به دلیل قوانین در چندین ایالت در حال چرخش ، از جمله پنسیلوانیا ، آخرین آرا شمرده شدند.

ریک هاسن ، کارشناس قانون انتخابات در دانشگاه کالیفرنیا ، ایروین ، گفت: “با توجه به فشار فوق العاده همه گیر و انتخابات بیش از آنکه بسیاری از رأی دهندگان وجودی را در نظر بگیرند ، مدیران انتخابات در انجام انتخابات و شمارش آرا a یک کار عالی انجام دادند.” و یک تحلیلگر CNN. “بدون حرفه ای بودن آنها ، ادعاهای بدون پشتوانه ترامپ در مورد تقلب در رای دهندگان توسط افراد بیشتری پذیرفته خواهد شد ، زیرا خطای اداری اغلب به نظر می رسد برای کسانی که در پایان انتخابات شکست خورده اند ، فریب خورده است.”

پیش بینی می شود در دو ایالت ویسکانسین و جورجیا بازشماری شود. ستاد انتخاباتی ترامپ در چندین ایالت در مورد انتخابات و شمارش آرا پرونده های قضایی تشکیل داده است. اما برخی از پرونده ها قبلاً رد شده اند و چندین مورد در حال رسیدگی به پرونده های قضایی بوده اند ، مانند پنسیلوانیا در مسافتی که ناظران انتخابات می توانند از کارگران نظرسنجی باشند – نه ، همانطور که برخی از متحدان ترامپ ادعا می کردند ، در مورد اینکه آیا ناظران در آنجا حضور دارند یا خیر.

جیم کنی ، شهردار فیلادلفیا ، یک دموکرات ، روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “در حالی که برخی ، از جمله رئیس جمهور ، همچنان ادعاهای بی اساس کلاهبرداری را بیان می کنند … آنچه در اینجا در فیلادلفیا دیده ایم ، دموکراسی ساده و ساده است.”

“شفافیت کامل”

یک روز پس از بیان ادعاهای دروغین در مورد تقلب در انتخابات ، ترامپ روز جمعه بیانیه ای صادر کرد و خواستار “شفافیت کامل در شمارش آرا و تأیید صلاحیت انتخابات” شد.

ترامپ گفت: “ما این فرایند را از هر جنبه قانونی پیگیری خواهیم کرد تا اطمینان حاصل شود که مردم آمریکا به دولت ما اعتماد دارند.”

با این حال ، بایدن پرونده های مبارزات انتخاباتی ترامپ نتیجه ای را تحت تأثیر قرار دهد ، زیرا بایدن در هزاران یا ده ها هزار نفر در ایالت های کافی برای پیروزی در کاخ سفید پیشرو است.

یکی از پرونده های قضایی ترامپ که می تواند بر شمارش آرا تأثیر بگذارد ، مربوط به قانونی بودن رأی هایی است که در تاریخ انتخابات به مارک پست رسیدند اما حداکثر سه روز پس از پنسیلوانیا رسیدند. جمهوری خواهان در آرا late دیر رسیدن دادگاه عالی ایالات متحده را به چالش می کشند.

وزیر امور خارجه پنسیلوانیا ، کتی بووکوار ، یک دموکرات ، به جیک تاپر از CNN گفت روز پنجشنبه تعداد کمی از این آرا وجود دارد و آنها برای تحرک در انتخابات کافی نیستند. وی گفت که آن آرا تفکیک شده اند و هنوز شمارش نشده اند. برآوردهای ایالت می گوید که کمی بیشتر از 10 هزار رأی گیری وجود دارد – برای بازی بردن بایدن در این ایالت کافی نیست.

سایر پرونده های قضایی تاکنون ناموفق بوده اند ، زیرا کمپین ترامپ نتوانسته شواهدی از کلاهبرداری ارائه دهد.

در پنسیلوانیا ، مبارزات انتخاباتی ترامپ شکایت کرد و ادعا کرد که آنها به طور ناعادلانه از مشاهده رای گیری در فیلادلفیا جلوگیری می کنند. اما قاضی فدرال ، پل دیاموند ، صبر و شکیبایی او به وضوح با شکایت حقوقی محاکمه شد ، تأیید کرد که ناظران GOP مجاز به تماشای آن هستند.

وقتی قاضی وکیل مبارزات انتخاباتی ترامپ ، جروم مارکوس را تحت فشار قرار داد ، اگر در اتاق ناظری از مبارزات انتخاباتی وجود داشت ، مارکوس گفت ، “تعداد افراد غیر صفر در اتاق وجود دارد.”

یک قاضی در میشیگان شکایتی را که در مبارزات انتخاباتی ترامپ در مورد مشاهدات بزرگ بدست آورده بود رد کرد.

قاضی سینتیا استیونز روز جمعه در یک دستورالعمل کتبی گفت که در حالی که یک شاکی ادعا کرد از تماشای آرا رد شده است ، “در این شکایت مشخص نشده است که کی ، کجا یا توسط چه کسی شاکی کنار گذاشته شده است. و همچنین در این شکایت جزئیاتی در مورد اینکه چرا محرومیت ادعایی رخ داده است. “

روز پنجشنبه ، سی.ان.ان گزارش داد استفان در جریان یک جلسه دادرسی مجازی پرونده را از روی نیمکت رد کرد ، و از کمبود شواهد قابل قبول و این واقعیت که شاکیان از طرف اشتباه شکایت کرده اند ، ناراحت شد.

برخی دیگر از پرونده های قضایی به صراحت نظریه های توطئه را پذیرفته یا ترویج می کنند. پس از آنکه این هفته ادعای نادرستی مبنی بر بی اعتباری شارپیس به آراots در شهرستان ماریکوپا منتشر شد ، مبارزات انتخاباتی ترامپ با استفاده از قلم های شارپی در برگه های رأی گیری ماریکوپا درگیر شد.

وزیر امور خارجه آریزونا با ارائه خلاصه نامه ای از قاضی خواستار جلوگیری از “تلاش شفاف مبارزات انتخاباتی ترامپ برای به پایان رساندن منظم این انتخابات” شد.

“این موارد در مواردی از این دست برای شاکیان غیرمترقبه است که به جستجوی گسترده بپردازند ، به ویژه هنگامی که کشف درخواستی با واقعیت های واقعی مرتبط نیست. دادگاه نباید به شاکیان اجازه دهد که در حال انجام یک صید ماهیانه و طولانی شدن دادخواست در یک تلاش شفاف برای “وكیل وزیر امور خارجه كتی هابز ، یك دموكرات ، در دادخواست نوشت:

حداقل در دو ایالت ، مبارزات انتخاباتی ترامپ نشان داده است که بازشماری مجدد را دنبال خواهد کرد: ویسکانسین و جورجیا.

در ویسکانسین ، برتری بایدن تقریباً 20 هزار رأی است ، در حالی که در جورجیا ، جایی که آرا هنوز در حال شمارش است ، بایدن با اختلاف کمی بیش از 4000 رأی ، اختلاف کمی دارد.

رابین ووس ، رئیس مجلس ایالتی ویسکانسین ، یک جمهوری خواه ، روز جمعه یک کمیته مجمع را برای تحقیق در مورد اداره انتخابات هدایت کرد ، و سنگر حزب دموکرات میلواکی را جدا کرد.

برایان كمپ ، فرماندار جورجیا ، یك جمهوری خواه ، روز جمعه با ارسال نامه ای به لیست نامه های تبلیغاتی مبارزات خود ، به دنبال وكلا در تعدادی از شهرستان ها بود. کمپ نوشت: “روز انتخابات سپری شده است اما جنگ هنوز پایان نیافته است. آرا باقی مانده است که باید شمارش شوند و ما باید از سلامت انتخابات جورجیا محافظت کنیم.”

“ما می توانستیم این کار را انجام دهیم”

پیش از انتخابات ، دموکرات ها و کارشناسان انتخابات هشدار داده بودند که “سراب قرمز” در شب انتخابات رخ می دهد ، و این امر به نظر می رسد از طریق ترامپ در ابتدا برنده شده است زیرا ابتدا روز رای گیری تعیین می شود و به نفع ترامپ است. اما پس از آنکه رای گیری از طریق نامه های الکترونیکی افزایش یافت ، تعداد به سمت بایدن برمی گشت.

این سناریویی است که در ایالتهای مختلف انجام شد که بایدن برای پیروزی در کاخ سفید دست به قلم شد. شب انتخابات ، ترامپ در میشیگان ، ویسکانسین و پنسیلوانیا پیشرو بود ، اما همه این رهبران تبخیر شدند.

به عنوان مثال در ویسکانسین سنگر حزب دموکرات میلواکی هیچ یک از رای گیری های رایانه ای خود را تا اوایل صبح چهارشنبه بارگذاری نکرد. هنگامی که این اعداد گزارش شد ، بایدن پیش قدم شد که هرگز از او دست نکشید. بایدن با نزدیک به 150،000 رأی به راحتی میشیگان را از آن خود کرد ، اما عصر سه شنبه عقب بود.

متحدان ترامپ تلاش کرده اند ادعا کنند که چرخش های بزرگ به بایدن حاکی از تقلب است. اما در ایالت هایی که می توانستند آرا abs غیابی خود را قبل از روز انتخابات به خوبی پردازش کنند ، به این معنی که ابتدا شمارش شده اند ، نتیجه عکس آن اتفاق افتاد.

عصر روز سه شنبه ، بایدن در اوهایو به برتری رسید و این نشان دهنده برتری خود در آرای غایب بود. علی رغم پیش بینی های سریع مبنی بر احتمال پیروزی وی در ایالت ، روز رأی گیری محکم ترامپ را برگرداند و وی با بیش از 450،000 رأی برنده این ایالت شد.

این تصویر آینه ای از ایالت هایی بود که ترامپ اکنون نسبت به آن معترض است.

مقامات انتخابات در ایالت هایی که تا روز انتخابات یا قبل از آن نمی توانستند برگه های رای غایب را پردازش کنند – پنسیلوانیا ، ویسکانسین و میشیگان – گفتند که اگر قانونگذاران ایالتی به رهبری GOP قوانین ایالتی را تغییر داده و برگه های رای گیری غایب را پردازش کنند ، تأخیر در شمارش قابل پیشگیری است. ، همانطور که سایر کشورها انجام داده بودند.

ریچ فیتزجرالد ، نماینده دموکرات ، در منطقه آلگنی ، برایان تاد به CNN گفت: “ما مجاز به شروع این روند تا روز انتخابات نبودیم. این باید تغییر کند.” “ما می توانستیم سه شنبه شب این کار را انجام دهیم و نتیجه بدهیم. اگر اجازه داشتیم قبل از بکار بردن مجبور نباشیم این روند سه تا چهار روزه را طی کنیم. بنابراین امیدوارم قانونگذار ایالتی ما این تغییر را ایجاد کند.”

آریان دو ووگ ، سارا موری ، جس اشنایدر ، لورا جارت ، کلی منا از CNN در این گزارش همکاری کردند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>