رهبران GOP تیم ترامپ را فشار می دهند تا جزئیات اتهامات مربوط به کلاهبرداری را هنگام محرمانه کردن از رئیس جمهور ، جزییات اعلام کند

اما جمهوریخواهان ارشد نیز با احتیاط پیرامون یک رئیس جمهور مهربان که با پایگاه حزب خود تأثیر زیادی دارد قدم می زنند ، بسیاری از آنها مایل نیستند ادعاهای مشکوک وی را به چالش بکشند و در عوض وی را ترغیب می کنند که پرونده خود را با جزئیات بیشتری بیان کند.

منابع GOP روز جمعه گفتند كه این ایده این است كه به ترامپ و تیمش فرصتی داده شود تا پرونده خود را مطرح كنند و اجازه دهند كه اختلافات در دادگاهها به نتیجه برسد ، با این استدلال كه اگر پرونده های قضایی صاف شود ، ترامپ چاره ای جز پذیرش دادخواست ندارد. بدون نیاز به رویارویی با او.

سناتور کارولینای جنوبی ، لیندسی گراهام ، رئیس قوه قضاییه سنا که همچنین از ادعاهای بی ارزش ترامپ در مورد کلاهبرداری احتمالی دفاع کرد ، گفت: “دولت ترامپ وظیفه دارد موارد خاص بی نظمی رای دهندگان را ایجاد کند.” “آنها اکنون پرونده های رای دهندگان را جستجو می کنند” ، جزئیات بیشتر را در 48 ساعت آینده پیش بینی می کنند.

رهبران جمهوریخواه با زنجفیلی به او نزدیک می شوند. برخی مانند کوین مک کارتی رهبر اقلیت مجلس نمایندگان علناً از ادعاهای خود دفاع می کنند ، و برخی دیگر مانند میچ مک کانل رهبر اکثریت مجلس سنا در تلاشند تا یک میانه را بکشند. مک کانل ، یک رهبر محتاط اما آگاهانه ، با احتیاط پیامی عمومی در مورد ادعاهای ترامپ تهیه کرد که به نگرانی های رئیس جمهور و حامیان سرسخت وی احترام می گذارد اما از اتهامات زشت آنها در زمینه تقلب در انتخابات پشتیبانی نمی کند. روز جمعه ، مک کانل از گفتن حرف دیگری به جز اظهارات ظریف خودداری کرد.

جمهوری خواهان استدلال می كنند كه اكنون بر عهده رئیس جمهور است كه جزئیات ادعای تقلب گسترده در رای گیری در چندین ایالت مهم را كه جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق را در رأس ریاست جمهوری قرار داده اند ، در اختیار مردم قرار دهد.

با افزایش نگرانی در صفوف ، جمهوری خواهان برتر از ادعاهای کلاهبرداری بی اساس رای دهندگان از ترامپ دفاع می کنند

روی بلانت ، رئیس قوانین سنا ، از میسوری که کمیته او نظارت بر انتخابات را بر عهده دارد ، گفت: “من فکر می کنم رئیس جمهور باید این بحث را به وکلای خود بسپارد.” “و اگر آنها پرونده ای برای ساختن داشته باشند ، فرایندی وجود دارد که آنها آن را می سازند و آن فرآیندها به موقع است.”

بلانت ، یکی از اعضای رهبری GOP سنا ، افزود: “بخشی از تعهد رهبری این است که شما همیشه باید در ذهن خود داشته باشید که چگونه می توانم ترک کنم؟ … و ما یک انتقال خواهیم داشت. و من فکر می کنم این همه در 10 روز آینده یا همین حدود. “

این اظهارات دور از اظهارات خیره کننده ترامپ در اتاق توجیهی کاخ سفید پنجشنبه شب است ، جایی که وی یکی پس از دیگری ادعای دروغ را مطرح کرد ، در حالی که نتایج انتخابات را نشان می دهد او را در مسیر رسیدن به اولین رئیس جمهور یک دوره ای از زمان باخت جورج دبلیو دبلیو بوش به بیل کلینتون در سال 1992.

ترامپ بدون ارائه هیچ مدرکی و بدون پرسیدن س questionsال گفت: “این موردی است که آنها تلاش می کنند یک انتخابات را بدزدند ، آنها سعی در تقلب در انتخابات دارند و ما نمی توانیم اجازه دهیم که این اتفاق بیفتد.

این اظهارات باعث نگرانی تعدادی از جمهوری خواهان شد که بخشی از رهبری حزب آنها نیستند.

میت رامنی ، سناتور یوتا ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در سال 2012 ، گفت: “او اشتباه می کند که می گوید انتخابات تقلبی ، فاسد و دزدیده شده است.” وی افزود: “انجام این کار به هدف آزادی در اینجا و سراسر جهان آسیب می رساند ، نهادهایی را که در بنیان جمهوری قرار دارند ضعیف می کند و بی پروا احساسات مخرب و خطرناک را ملتهب می کند.”

به نظر می رسد سناتور سوزان کالینز ، جمهوری خواه ماین که به نظر می رسد در مبارزات انتخاباتی کبودی پیروز شود ، نظرات ترامپ را زیر سوال برد.

کالینز روز جمعه گفت: “ایالت ها اختیار تعیین قوانین خاص انتخابات را دارند.” “هر رای معتبر طبق قانون ایالتی باید شمارش شود. ادعاهای بی نظمی توسط دادگاه ها قابل قضاوت است. همه ما باید به نتیجه انتخابات احترام بگذاریم.”

بررسی واقعیت: تقریباً همه آنچه ترامپ بعد از روز انتخابات گفته اشتباه است

تیم رئیس جمهور در چندین ایالت شکایت کرده است و نگرانی های مختلفی را ایجاد کرده است ، گرچه بیشتر آنها نتوانسته اند با قضات ایالتی و فدرال که آنها را بررسی کرده اند جلب نظر کنند. چندین لباس با نگرانی هایی روبرو شده است که تماشاگران بوم نتوانسته اند به اندازه کافی برای افرادی که آراing را می شمارند بایستند تا بتوانند روند کار را به طور منطقی مشاهده کنند. برخی دیگر به رسیدگی به آرا provision موقت و غیبت و سایر موارد پرداخته اند.

روز جمعه ، وكلاى جمهوریخواهان پنسیلوانیا از دادگاه عالی آمریكا خواستند كه این ایالت را به “عدم ورود به سیستم ، تفكیك و در غیر این صورت عدم اقدام” در برگه های رأی دریافت شده پس از انتخابات ، تقاضا كند ، چیزی كه به طور مكرر مطرح شده است رئیس جمهور.

مک کانل در حال شنیدن نگرانی های مطرح شده از گوشه های مختلف کنفرانس خود است – و کاملاً از وضعیت خاردار حزب خود مطلع است. اگر مسئله از کنترل خارج شود ، برخی از جمهوری خواهان نگرانند که اگر شورشیان قیام کنند و به دموکرات ها کمک کنند تا در دور دوم انتخابات 5 ژانویه رای گیری کنند ، این مسئله می تواند تا دو کرسی سنا در جورجیا را به خطر بیندازد ، چیزی که کنترل اتاق تحت کنترل دموکرات ها را بر عهده دارد. ریاست جمهوری بایدن (CNN تاکنون فقط یکی از رقابتهای سنای جورجیا را به دلیل دور زدن سناتور جمهوری خواه دیوید پردو درست بعد از آستانه 50٪ از بعد از ظهر جمعه ، به مرحله دور دوم دعوت کرده است).

در یک توییت صبح جمعه ، مک کانل بار دیگر به نکته ای اشاره کرد که در تمام این هفته بیان داشت ، این است که هرگونه اختلاف قانونی درباره شمارش آرا باید در دادگاه ها حل شود ، جایی که نتایج انتخابات بدون اثر انگشت سیاستمداران مانند او قابل تصمیم گیری است.

“این نحوه کار در کشور بزرگ ما اینگونه است: هر رأی قانونی باید شمرده شود. رأی گیری که به طور غیرقانونی ارسال شده باشد نباید. همه طرف ها باید روند کار را مشاهده کنند. و دادگاه ها برای اجرای قوانین و حل اختلافات اینجا هستند. آرا Americans آمریکایی ها نتیجه را تعیین می کنند. “

بعداً در یک کنفرانس خبری در فرانکفورت ، کنتاکی ، وی از تلاش مکرر خبرنگاران برای فشار دادن او به این فیلمنامه یا گفتگو در مورد گفتگوهایش با ترامپ امتناع ورزید.

وی با اشاره به توئیت خود درباره دادگاه ها گفت: “من امروز صبح موضوع را پوشش داده ام.” “همانطور که در توییت اشاره کردم ، دقیقاً به روشی که همیشه این مسائل حل و فصل می شود ، حل و فصل خواهد شد.”

فرار از سالها پرهیز از دقت در پرسشهای مطبوعاتی که ممکن است واکنشهای عصبانیت ترامپ را برانگیزد ، مک کانل ، که روز سه شنبه برای دوره هفتم انتخاب شد ، وقتی خبرنگاری استدلال کرد که منطقی است از رهبر اکثریت سنا بخواهید در مورد چنین موضوعی مهم سنگین باشید.

مک کانل پاسخ داد: “من می دانم که درخواست شما منطقی است ، اما تصمیم می گیرم که چه بگویم.”

علی زاسلاو ، خبرنگار CNN ، در تهیه این گزارش مشارکت داشت.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>