راهنمای سفر به کانادا – کجارو

کانادا کیفیت بالای زندگی در کانادا و سطح بالای رفاه اجتماعی در این کشور دلیل اصلی تمایل به مهاجرت به کانادا است. تقسیم بندی سطوح آموزش در مدارس کانادا از سطح ۱ آغاز شده و تا سطح ۱۲ (بجز استان کبک که ۱۱ سطح دارد) ادامه مییابد. است که در ادامه دستهبندی کاملی از انواع ویزای کانادا به همراه توضیحات آن ارائه گشته است. کلاس تجربه کانادایی یک برنامه مهاجرتی است که به افرادی که حداقل یک سال در کانادا کار کرده اند، اجازه می دهد به طور دائم در کانادا زندگی کنند. برای برخی حرفه های تکنیکی تر نظیر حسابداری این زمان بنا به استانداردهای کانادایی زمان بیشتری می طلبد. آیا کارفرمایان کانادایی بر روی سن متقاضی کار حساسیت دارند و مثلاً افراد مسن تر را استخدام نمی کنند؟ بسیاری از افراد حقیقی، حقوقی و آژانسهای مسافرتی که بصورت غیر قانونی در زمینه اخذ ویزای کانادا فعالیت دارند با تسهیل شرایط اقدام برای ویزای کانادا، ارزیابی غیر واقعی شرایط متقاضیان و ارائه پیشنهادات به ظاهر جذاب متقاضیان را در دام خود میاندازند و زیانهای غیر قایل جبرانی را ناشی میشوند.

مهاجرت به کانادا

در بهترین حالت، اگر افراد بدون هیچ تاخیری به تحصیل ادامه دهند و همه دوران تحصیل را هم به طور کامل و بدون هیچ تاخیری (که در هیچ کجای جهان مرسوم نیست) درس بخوانند، حداقل به ۷ سال زمان برای تکمیل رشته تحصیلی در این مقطع و ورود به بازار کار (تمام وقت) بعد از اتمام تحصیل نیاز دارند. در غیر این صورت از ادامه ی تحصیل باید انصراف دهید و کانادا را ترک کنید. کانادا و نظام آموزشی این کشور یکی از بهترین مقاصد برای علاقمندان به ادامه تحصیل و متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا (http://mohajeraat.com/immigrate-to-canada/) است. سیستم آموزشی کانادا به دو بخش کلی آموزش همگانی یا عمومی و آموزش خصوصی یا غیر انتفاعی تقسیم بندی میشود. بخش اول مربوط به هزینه‌ها و تعرفه‌های اخذ ویزای کاناداست که باید آنها را درقبال تأیید مدارک و سایر موارد به سفارت کانادا پرداخت نمائید. از آنجا که سیستم امتیازبندی یک سیستم ترکیبی است و اجزایی از آن بر روی سایر اجزا تاثیر دارد باید با دقت بیشتری به آن توجه کرد.

{||||||||||||||||}

در برخی موارد با توجه به طول مدت دوره و ماهیت علمی یا پژوهشی آن میتوان برای سایر ویزاها، مانند ویزاهای تحصیلی و یا حتی ویزیتور عادی اقدام نمود. دانشجویان برای اخذ پذیرش دوره های زبان در کانادا بایستی حداقل 6 ماه قبل از شروع دوره اقدام نمایند تا زمان کافی برای دریافت ویزای دانشجویی داشته باشند. متقاضیان این دسته مهاجرتی نیز بایستی از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا اقدام نمایند. مطابق با طرح افزایش ظرفیت پذیرش مهاجر در سالهای 2021 تا 2023، 60 درصد متقاضیان از طریق برنامه های دسته اقتصادی، از جمله اکسپرس انتری و برنامه انتخاب استانی (PNP)، به کانادا مهاجرت خواهند کرد. طرح افزایش ظرفیت پذیرش مهاجر در سالهای 2021 تا 2023، مهمترین اعلامیه مربوط به مهاجرت کانادا است که دولت فدرال هر ساله آن را اعلام می کند. البته بعد از آن هم دیر نیست اما هم اینکه افراد ۴۹ ساله نیز امتیاز کامل را دریافت می کنند نشان می دهد که این سن برای آغاز یک زندگی جدید در یک کشور متفاوت، کماکان ایده آل فرض شده است. شما فقط از همسر و فرزندان زیر 22 سال شما (البته در برخی موارد استثنا نیز وجود دارد) می توانید حمایت مالی کنید. علاوه بر آن، باید برای مدت 5 سال در یک صندوق سرمایه گذاری مورد تایید، سرمایه گذاری کرده باشند.

ضمن این که هزینه ای اندک می پردازید، در وقت خود نیز صرفه جویی کرده اید. کانادا شرایط اجباری جدیدی را برای مسافران قبل و بعد از ورود به کانادا اعلام کرده است. مسافران کانادا بایست به زودی از برنامه ArriveCAN در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده کنند. برنامه فوق الذکر ویژه داوطلبینی است که مایل به اخذ اقامت دائمی کانادا برپایه صلاحیت کسب و کار مهارتی می باشند. این برنامه ویژه تجار و کارآفرینانی است که مایل به راه اندازی بیزینس در کشور کانادا می باشند. برنامه مذکور ویژه متقاضیانی است که دارای سابقه کار بوده و در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی بین المللی مشغول می باشند. متقاضیانی که دارای سابقه کار می باشند توسط شاخص های گزینشی مثل سابقه کار، تحصیلات، سن و سال، توانایی های زبانی، و سازگاری مورد ارزشیابی قرار می گیرند. راههایی مثل ویزاهای کلاس تجربه کانادایی، برنامه بشردوستانه و دلسوزانه و همچنین برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس که در ادامه به آن ها پرداخته شده است.

همچنین کسانی که کمتر از 48 ساعت در کانادا اقامت دارند، باید اقدام به دریافت ویزای ترانزیت کانادا کنند. شما همچنین نیازمند دریافت شماره بیمه تامین اجتماعی SIN از سازمان Service Canada برای کار در این کشور و یا دریافت مزایا و خدمات طرحهای دولتی خواهید بود. معمولا، متقاضیان دریافت اقامت کانادا بایستی حداقل شرایط شاخص های گزینشی خاص همانند مهارت ها، تحصیلات یا سابقه کاری تامین نمایند. ساکنین کانادا پس از دریافت دیپلم دبیرستان میتوانند در دانشگاه ها و یا کالج های کانادا ادامه تحصیل دهند که البته ادامه تحصیل در این مراکز رایگان نبوده و دانشآموز بایستی شهریه مربوط به دانشگاه یا کالج مورد نظر را بپردازد. در این میان هزینه تحصیل در رشتههای هنر و انسانی ارزانتر بوده و در عین حال رشتههای مهندسی و پزشکی برای مقطع کارشناسی دانشجویان غیر بومی (دانشجویان خارجی) جزو گرانترین رشتهها در کانادا هستند و شهریه سالانه آنها به طور میانگین ۳۰٫۷۴۲ دلار کانادا یا مبلغ تقریبی ۲۳٫۳۰۰ دلار آمریکا است.