دیسانتیس در بحبوحه هیاهوی این کشور و افزایش یهودی ستیزی در داخل کشور، اسرائیل را مورد خطاب قرار دهدCNN

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، روز پنجشنبه در اورشلیم سخنانی را ایراد خواهد کرد و در زمان تشدید تنش بین اسرائیل و ایالات متحده و در بحبوحه افزایش یهودی ستیزی در داخل کشورش، به مقامات و خبرنگاران آنجا سخنرانی خواهد کرد.

دیسانتیس قرار است در رویدادی با عنوان “چهره های اسرائیل را جشن بگیرید” که به میزبانی Jerusalem Post و موزه تساهل اورشلیم برگزار می شود، سخنرانی کند. این سخنرانی در طول سومین توقف در تور جهانی دسانتیس انجام می شود که قبلاً او را در ژاپن و کره جنوبی فرود آورده است و با بازدید از بریتانیا به پایان می رسد.

این رویداد، دیسانتیس، یکی از رقبای احتمالی ریاست جمهوری، را وارد آشوب ملی اسرائیل خواهد کرد که با خشونت فرقه‌ای و قیام‌های داخلی به دلیل تلاش‌های بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل برای اصلاح نظام قضایی این کشور مشخص شده است. این طرح‌ها که موقتاً متوقف شده بودند، منجر به افزایش تنش بین رئیس جمهور جو بایدن و نتانیاهو شد.

دیسانتیس به پیشنهاد نتانیاهو توجهی نکرده است، اما ماه گذشته در بیانیه ای برای اعلام ظاهر، از موضع دولت بایدن در قبال متحد خود در خاورمیانه انتقاد کرد.

دیسانتیس در ماه مارس به جروزالم پست گفت: «در زمان پرتنش روابط بین اورشلیم و واشنگتن، فلوریدا به عنوان پل ارتباطی بین مردم آمریکا و اسرائیل عمل می کند.

نتانیاهو که یکشنبه در شبکه سی‌بی‌اس «مواجهه با ملت» صحبت می‌کرد، اشاره کرد که در طول این دیدار با دیسانتیس دیدار خواهد کرد.

“البته من با همه ملاقات خواهم کرد. چرا که نه؟” او گفت. من با فرمانداران جمهوری خواه و فرمانداران دموکرات دیدار می کنم. من با هر نماینده، فرماندار، سناتور و اعضای کنگره آمریکا ملاقات خواهم کرد. این کار من است. و من فکر می کنم برای حمایت دو حزبی اسرائیل در ایالات متحده مهم است. من به یک نکته اشاره می کنم.»

پیش از ورود او به اسرائیل، قانونگذاران فلوریدا قوانین دو حزبی را تصویب کردند که افزایش اخیر در دوره های یهودی ستیزی در این ایالت را هدف قرار می دهد. سال گذشته، صدها بروشور که به دروغ ادعا می‌کردند پاسخ بهداشت عمومی به کووید-19 توسط یهودیان سازماندهی شده بود، در خانه‌های فلوریدا جنوبی توزیع شد. و در ماه اکتبر، پیام های یهودی ستیزانه در خارج از میدان بانک TIAA در جکسونویل در طول بازی فوتبال کالج فلوریدا-گرجستان پخش شد.

در همین حال، به گفته اتحادیه ضد افترا، گزارش‌های مربوط به فعالیت نئونازی‌ها در حال افزایش است. تجزیه و تحلیل اخیر این سازمان نشان می دهد که 269 حادثه یهودی ستیز در فلوریدا در سال گذشته ثبت شده است که بالاترین رکورد تاریخ و دو برابر کل نسبت به سال 2020 است.

این قانون، ریختن زباله حاوی پیام‌های نفرت‌انگیز در دارایی‌های خصوصی، آزار و اذیت و تهدید افرادی که اقلامی را که نشان دهنده میراث مذهبی یا قومی آنها است، به نمایش می‌گذارند یا به نمایش می‌گذارند، و نمایش یا نمایش تصاویر نفرت‌انگیز بر روی ساختمان‌ها و سازه‌ها بدون داشتن مجوز جرم است. اجازه مالک

روز چهارشنبه، دفتر DeSantis به مردم اطلاع داد که او این لایحه را دریافت کرده است، که معمولاً به این معنی است که او احتمالاً قانون را به زودی امضا خواهد کرد. دسانتیس طی سفری که در سال 2019 از اسرائیل داشت، به طور تشریفاتی اقدامی را امضا کرد که سخنرانی یهودی‌ستیزانه در مدارس و دانشگاه‌های دولتی را ممنوع می‌کند. با توجه به زمان، یک ژست نمادین مشابه در خاک خارجی ممکن است محتمل باشد، اگرچه دفتر او به یک تحقیق CNN پاسخ نداد.

در میان افزایش حملات یهودستیزانه، دیسانتیس با انتقاد دموکرات ها و سایرین در ایالت مواجه شده است که فرماندار را متهم کرده اند که اقدامات بیشتری برای محکوم کردن این تظاهرات عمومی به نفرت انجام نداده است.

سال گذشته، دیسانتیس به افرادی که از او می‌خواستند تظاهرات نازی‌ها در نزدیکی اورلاندو را محکوم کند، انتقاد کرد و مخالفان سیاسی‌اش را متهم کرد که می‌خواهند «من را به‌گونه‌ای لکه‌دار کنند که انگار کاری با آن دارم». روز قبل، سخنگوی DeSantis توییتی را حذف کرد که نشان می‌داد تظاهرکنندگان ممکن است دموکرات‌هایی با لباس مبدل باشند.

نیکی فرید، رئیس حزب دموکرات فلوریدا، که خود یکی از اعضای مذهب یهودی است، گفت: «امضای قوانین، سکوت او را در قبال افزایش یهودستیزی در چند سال اخیر پاک نمی‌کند. او موظف است بایستد و بگوید سخنان نفرت انگیز در ایالت فلوریدا مورد استقبال قرار نمی گیرد و هر بار سکوت می کند.

جفری سالکین، ستون نویس سرویس اخبار مذهبی و خاخام معبد اسرائیل در غرب پالم بیچ، گفت که از دیدن سفر دیسانتیس به اسرائیل سپاسگزار است و امیدوار است که از این پلت فرم برای رسیدگی به افزایش یهودی ستیزی در سراسر جهان استفاده کند و «از طرف دموکرات ها صحبت کند. ارزش های.”

سالکین گفت: «البته افزایش یهودی ستیزی، همه یهودیان آمریکایی و دیگران را با ترس عمیق پر می کند. ما به فرماندار دیسانتیس نیاز داریم که وقتی اقدامات یهودی ستیزانه در خود فلوریدا اتفاق می افتد، با صدای بلند و واضح صحبت کند. به خصوص آنهایی که توسط عناصر راست افراطی و برتری طلب سفید انجام شده است. فقط ناله کردن برای “سیاست بیدار” کافی نیست. او همچنین باید از نیروهای ارتجاعی که قرن ها زندگی و زندگی یهودیان را به خطر انداخته اند، ناله کند.»

دیسانتیس مدت‌هاست که خود را متحد اسرائیل می‌داند و چندین بار به عنوان عضو کنگره و در شش ماه اول فرمانداری‌اش به این کشور سفر کرده است. او بارها در کنار اسرائیل در درگیری‌های مداوم خود با فلسطینی‌ها قرار گرفته است و در سال 2019 اظهار داشت که فلسطینی‌ها علاقه‌ای به صلح ندارند.

او گفت: «اگر به کل این درگیری نگاه کنید، به نظر من، بزرگترین مشکل این بوده است که اعراب فلسطینی حق اسرائیل برای وجود یک کشور یهودی را به رسمیت نشناخته اند. “این نوع انکار واقعاً همه چیز را مسموم می کند.”

دیسانتیس در گذشته از حمایت برخی از حامیان سرسخت حزب جمهوری خواه حامی اسرائیل، از جمله 500,000 دلار در طول رقابت خود برای فرمانداری در سال 2018 از سوی میریام ادلسون و همسرش، شلدون ادلسون، نجیب زاده کازینو، دریافت کرده است. این زوج همچنین پس از اینکه DeSantis نامزد فرمانداری حزب در آن سال شد، 5 میلیون دلار به حزب جمهوری‌خواه اهدا کردند.

نوامبر گذشته، دیسانتیس در نشست سالانه رهبری ائتلاف یهودی جمهوری خواه، که اولین تماس مهم جمهوری خواهان در رقابت های کاخ سفید در سال 2024 بود، به گرمی مورد استقبال قرار گرفت.

مل سمبلر، یکی از اعضای هیئت مدیره ائتلاف، گفت که او تشویق شده است که دسانتیس را قبل از کمپین احتمالی خود برای ریاست جمهوری در اسرائیل بگذراند. سمبلر یک بار قبل از اینکه فرماندار تگزاس مبارزات انتخاباتی خود را برای کاخ سفید آغاز کند، جورج دبلیو بوش را به اسرائیل همراهی کرد.

با این حال، سمبلر گفت که از اینکه دیسانتیس و سایر جمهوری‌خواهان تاکنون نتوانسته‌اند برای رأی‌دهندگان حزب جمهوری‌خواه به فراتر از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در سال 2024 نگاه کنند، نگران است. مورد بحث قرار می گرفت.

سمبلر گفت: “او باید به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود تا بتواند هر کاری را در آنجا انجام دهد.”

مطالب پیشنهادی  بسته بندی اصولی