دونالد ترامپ با رسیدن به قدرت دموکراسی آمریکا را زیر پا می گذارد

این به دنبال تماس رئیس جمهور با دو مقام حزب جمهوریخواه وین کانتی است که اکنون به دنبال پس گرفتن رای خود برای تأیید پیروزی بایدن هستند.

جولیانی در یک کنفرانس خبری شلوغ ، بدون نقاب و خیالی با حضور خدمه وکلای تلویزیون ترامپ در واشنگتن گفت: “این نتیجه انتخابات در میشیگان را تغییر می دهد.”

تیم جولیانی همچنین ادعاهایی پوچ درباره توطئه گسترده ، متمرکز و دموکراتیک شامل هوگو چاوز ، دیکتاتور دیرین ونزوئلا ، کوبا ، چین ، بنیاد کلینتون و جورج سوروس برای انداختن انتخابات را مطرح می کند.

مرتبط: نتایج زنده CNN از انتخابات ریاست جمهوری

بسیاری از مانورهای ترامپ و جولیانی چنان ناامیدکننده و عجیب به نظر می رسند که جدی گرفتن آنها دشوار است. اما کارشناسان قانون اساسی هشدار می دهند که رئیس جمهور در حال حاضر صدمات جبران ناپذیری به ملت وارد کرده است.

بنجامین گینزبرگ ، وکیل پیشکسوت انتخابات جمهوری خواه ، به ولف بلیزر از سی ان ان گفت: “مشکل این است که او برای رئیس جمهور ایالات متحده صحبت می کند.”

“این یک حمله گسترده ، کاملاً بی اساس به یکی از پایه های اساسی کشور است – انتخابات آزاد ما.”

لورنس ترایب ، استاد حقوق اساسی در دانشکده حقوق هاروارد ، گفت که قانونگذاران میشیگان که روز جمعه از کاخ سفید بازدید می کنند ممکن است در یک جلسه غیرقانونی شرکت کنند.

ترایب به ارین برنت از سی.ان.ان گفت: “من نگران هستم كه هر قانونگذارى كه در این ملاقات مسخره و احوالپرسی شركت كند واقعاً در یك جلسه توطئه آمیز برای سرقت انتخابات شركت می كند.” “تردیدی نیست که جلسه ای که برگزار می شود غیرقانونی است. تردیدی نیست که این جلسه کاملاً فاسدانه برای سلب حق رای مردم طراحی شده است.”

Tribe می گوید مبارزات انتخاباتی ترامپ بیش از دوازده دادخواست را باخته است.

ترایب گفت: “کاملاً واضح است که جمهوری خواهان و همچنین قضات دموکرات در صورت عدم ابهام ، قانون را دنبال می کنند.” “تنها فردی که به نظر می رسد به قانون بی علاقه است ، رودی جولیانی است و خدا می داند برای چه امتحانی می کند.”

یک استراتژی راه دور

هنوز بعید به نظر می رسد که قانونگذاران ایالت جمهوری خواه به سادگی از صدها هزار رای رای داده شده برای بایدن چشم پوشی کرده و انتخاب کنندگان وفادار به ترامپ را معرفی کنند. برای یک چیز مشخص نیست که قانونی خواهد بود. و ترامپ برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری باید به پیروزی های بایدن در چندین ایالت لغو شود تا به 270 رأی انتخاباتی نزدیک شود.

در همین حال ، بسیاری از استدلال های جولیانی در منتهی الیه حاشیه های رسانه های راست گرای توطئه گرانه قرار دارد ، در حالی که ترامپ ، متحیر از دست دادن خود ، ممکن است به سادگی در پی ایجاد هرج و مرج و هرج و مرج هرچه بیشتر بدون هیچ انتظار منطقی برای پیروزی باشد. به عنوان مثال ، دانا باش و گلوریا بورگر ، از CNN ، به نقل از منابع گفتند كه رئیس جمهور ، كه معتقد است تحقیقات روسیه از مشروعیت خود خدشه دار كرد ، هم اكنون در تلاش است تا ریاست جمهوری بایدن را خراب كند. و در پایان ، به نظر می رسد دادگاه ها – و سیستم سازمانی ای که ترامپ در چهار سال گذشته بی وقفه سر و صدا کرده است – هنوز هم محکم در برابر برنامه های قدرت طلبانه خود ایستادگی خواهند کرد.

اما امتناع رئیس جمهور از قبول نتیجه دو هفته پس از انتخابات و تلاش های وی برای تضعیف دموکراسی حتی اگر شکست بخورد نیز کمتر از خطرناک نیست. جمهوری خواهان ، مانند میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا ، که به رئیس جمهور اختیار داده اند تا نتیجه را بدون طرح پرونده ای معتبر به چالش بکشد ، اکنون به نظر می رسد که شدیدترین حمله وی به دموکراسی ایالات متحده را تسهیل می کنند.

و تلاش ترامپ در حال گذاشتن سم سیاسی است که مدتها پس از ترک کاخ سفید ادامه خواهد یافت. نظرسنجی این هفته دانشگاه مونموث نشان داد که 70 درصد جمهوری خواهان معتقدند بایدن فقط به دلیل تقلب خود برنده شد ، حتی اگر هیچ مدرکی از کلاهبرداری وجود ندارد.

پس از تماشای عملکرد جولیانی ، کریس کربس ، مقام ارشد امنیت سایبری که این هفته توسط ترامپ به دلیل اعلام امن ترین انتخابات در ایالات متحده ، اخراج شد ، در توییتر هشدار دهنده ای ترسناک صادر کرد.

كربس نوشت: “آن كنفرانس مطبوعاتی خطرناك ترین 1 ساعت و 45 دقیقه تلویزیون در تاریخ آمریكا بود. و احتمالاً دیوانه ترین بود. اگر نمی دانید از چه صحبت می كنم ، خوش شانس هستید.”

بایدن “بی مسئولیتی” جولیانی را نادیده می گیرد

رئیس جمهور منتخب بایدن ، در حالی که ویلمینگتون ، دلاور ، در حال ایجاد کابینه خود بود ، گفت که ترامپ در حال ارسال پیام های “فوق العاده مخرب” به بقیه جهان در مورد چگونگی عملکرد دموکراسی است.

“این حادثه دیگری خواهد بود که وی به عنوان یکی از غیرمسئول ترین رئیس جمهورهای تاریخ آمریکا در تاریخ ثبت خواهد شد … کاری که او انجام می دهد فقط خشم آور است.”

تلاش های ترامپ برای چسبیدن به قدرت در حالی صورت می گیرد که وی تلفات سریع جهش سقوط همه گیر را نادیده می گیرد و اکنون یک چهارم میلیون آمریکایی کشته شده اند. روز پنجشنبه ایالات متحده رکورد یک روز دیگر در موارد جدید را ثبت کرده است – با توجه به آمارهای دانشگاه جان هاپکینز ، بیش از 182000 مورد.

معاون رئیس جمهور مایک پنس ، رئیس گروه ویژه ویروس کرونا ویروس کرونا ، در اولین جلسه توجیهی گروه ویژه از ماه ژوئیه حاضر شد. وی آنچه را به عنوان دستاوردهای دولتی که به طرز فاجعه باری اوضاع را سو mis مدیریت کرده است ، جشن گرفت. و گرچه خوش بینی مقاماتی مانند دکتر آنتونی فاوسی و دکتر دبورا بیرکس نسبت به واکسن آینده واقعی بود ، اما هشدارهای آنها مبنی بر اینکه آمریکایی ها نباید این شکرگذاری را جمع کنند ، زیرا ویروس به طور گسترده ادعاهای ترامپ را از بین می برد ، همه گیر شده است.

پنس ، با توجه به شدت مسائل محدود شده در برزخ سیاسی پس از انتخابات آمریکا ، پرسش های فریاد زده خبرنگاران را نادیده گرفت.

ترامپ در میشیگان دخالت می کند

در یک مثال خارق العاده از مدت زمانی که ترامپ قصد دارد نتایج انتخابات را لغو کند ، او دو عضو هیئت رئیسه بوم جمهوریخواه را از شهرستان وین فراخواند تا پس از تلاش برای جلوگیری از تأیید نتایج ، بررسی و حمایت خود را اعلام کنند.

پس از آنکه صدها رأی دهنده برای ابراز خشم در مورد تلاش احتمالی برای از بین بردن حق رأی دهندگان در منطقه دیترویت به هیئت مدیره بوم دعوت شدند ، دو عضو هیئت مدیره GOP تسلیم شدند و به تصدیق نتایج سه شنبه شب رأی دادند ، اما آنها روز چهارشنبه اسناد را ارائه دادند و خواستار “لغو “عملکرد آنها – که انتظار نمی رود هیچ تأثیری عملی در صدور گواهینامه داشته باشد.

سناتور یوتا میت رامنی و سناتور نبراسکا بن ساس – دو از معدود قانونگذاران حزب خود که مایل به انتقاد از ترامپ هستند – اواخر پنجشنبه شب بیانیه های خود را منتشر کردند و رئیس جمهور را به دلیل تلاش برای لغو ضرر خود در میشیگان ، به عهده گرفتند. .

ریک هاسن ، کارشناس قانون انتخابات CNN ، در وب سایت خود نوشت که دخالت رئیس جمهور با مقامات انتخابات شهرستان وین “برای دموکراسی ما بسیار خطرناک است ، زیرا این تلاش برای خنثی کردن اراده رای دهندگان از طریق فشار سیاسی رئیس جمهور است.”

هاسن نوشت: “اگرچه بسیار بعید به نظر می رسد ، اما عمیقا ضد دموکراتیک و نقض حاکمیت قانون است. این غیر قابل توجیه است.”

جولیانی در کنفرانس خبری وحشی خود که با دروغ روبرو بود ، استدلال کرد که یک طرح گسترده برای انتخاب بایدن توسط شهرهای بزرگ تحت کنترل دموکرات ها وجود دارد. او یک استدلال نژادپرستانه ارائه داد که باید نتایج انتخابات را با انداختن صدها هزار رای در شهرهای بزرگ تحت سلطه رای دهندگان سیاه پوست ، از جمله دیترویت و فیلادلفیا ، لغو کند ، جایی که او ادعا کرد تعداد پرونده های تقلب در رای دهندگان “می تواند یک کتابخانه را پر کند”.

درون تلاش رودی جولیانی برای ایجاد هرج و مرج از طرف ترامپ و سرقت انتخابات

جولیانی گفت: “تنها تعجب من در این امر این بود كه فیلادلفیا در این انتخابات تقلب نكرده بود ، زیرا طی 60 سال گذشته ، آنها تقریباً در هر انتخابات تقلب كرده اند. شما می توانید در مورد دیترویت همین حرف را بزنید” در یک نقطه گفت. “هر یک از این شهرها شهرهایی هستند که توسط دموکرات ها کنترل می شوند ، این بدان معناست که آنها می توانند از عهده هر کاری که می خواهند بروند استفاده کنند.”

جولیانی با تأکید بر بی منطق بودن استدلال های خود ، در یک برهه از فیلم “پسر عموی من وینی” برداشتی کرد و داستانی غیرمستند راجع به یک کامیون مواد غذایی پر از برگه های رای در یک مکان نقاشی نشان داد.

هم او و هم جنا الیس ، وكیل ترامپ ، در جمع خبرنگاران برای رد كردن مبایعه نامه از رأی دهندگان ادعای تقلب ، كه به عنوان واقعیت توسط مبارزات انتخاباتی ترامپ جمع آوری شده است ، سخنرانی كردند. اظهارنامه ای که جولیانی برجسته کرده است قبلاً توسط قاضی رد شده است و بسیاری از آنها مبهم ، متناقض و فاقد مدارک بوده اند ، که حاکی از وقایع منفرد یا سوic ظن رفتارهای غیرقانونی است که ریشه در واقعیت ها ندارد.

این یک روز فاجعه بار دیگر در دادگاه ها برای تیم ترامپ بود که شاید باعث تصمیم آشکار وی برای مداخله در کالج انتخاباتی شد.

در پنسیلوانیا ، قاضی رابرت بالدی از دادگاه دادرسی عمومی بخش باکس ، درخواست مبارزات انتخاباتی ترامپ برای باطل کردن بیش از 2000 برگ رای غایب را که در یک پاکت حریم خصوصی بدون مهر و موم ارسال شده بود و یا فاقد جزئیات مانند تاریخ دست نوشته ، نام یا آدرس روی پاکت بیرونی بود ، رد کرد. قاضی دادگاه صریحاً با تأکید بر تلاش برهنه مبارزات انتخاباتی ترامپ برای محروم کردن از رأی دادن به رأی دهندگان اظهار داشت که هیچ شواهدی از تقلب مربوط به آراots مربوط به آرا the انتخاباتی کمپین ترامپ برای بیرون انداختن وجود ندارد: بالدی در نظر خود نوشت. “هیچ چیزی در پرونده وجود ندارد و هیچ چیز ادعایی وجود ندارد که بتواند به این نتیجه برسد که هر یک از آرا به چالش کشیده شده توسط شخصی که صلاحیت ندارد یا حق رای دادن در این انتخابات را ندارد ، ارسال شده است.”

یک قاضی ایالتی آریزونا دادخواست حزب جمهوری خواه ایالتی را به دنبال ممیزی گسترده تری از آرا cast داده شده در روز انتخابات ، رد کرد.

یک قاضی فدرال در جورجیا دادرسی انتخاباتی را که توسط یک منتخب جمهوری خواه مطرح شده بود ، که در دادگاه نقض قانون اساسی را ادعا کرده بود ، تقلب در انتخابات ریاست جمهوری را درک کرد و سعی در تأیید نتایج انتخابات داشت ، رد کرد.

در حالی که بیشتر GOP همچنان می گویند ترامپ باید روز خود را در دادگاه سپری كند ، بیانیه رامنی برداشت متفاوت و واقع گرایانه تری از چالش های كاملاً قانونی را در بر می گیرد.

رامنی در سخنرانی خود گفت: “رئیس جمهور در حالی که موفق به انجام حتی یک پرونده قابل قبول کلاهبرداری یا توطئه گسترده در برابر هر دادگاهی نشده است ، اکنون به فشار آشکار علیه مقامات محلی و ایالتی برای براندازی اراده مردم و لغو انتخابات متوسل شده است.” بیانیه ارسال شده در توییتر.

“تصور اقدامی بدتر و غیر دموکراتیک تر توسط رئیس جمهور نشسته آمریکا دشوار است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *