دموکرات ها از وتو از مک کانل در مورد دستور کار بایدن می ترسند

مک کانل ، رهبر جمهوری خواه سنا که هفته گذشته برای هفتمین دوره در کنتاکی انتخاب شد ، آماده است که کلید دستورالعمل قانونگذاری بایدن را داشته باشد ، مهم نیست که در دو انتخابات دور دوم احتمالی در جورجیا در ژانویه چه اتفاقی می افتد که حزب کنترل اتاق را تعیین می کند. .

و این بدان معناست که بایدن بلافاصله مجبور به مقابله با واقعیتی می شود که می تواند معاملات دو حزب را تحمیل کند – که می تواند چپ را ناامید کند – یا با دیواری از مخالفت GOP به رهبری یک رهبر زیرک سنا روبرو می شود که مدتهاست وحدت حزب را در مقابل دموکرات خود اعلام می کند دشمنان در هر صورت ، مک کانل موظف است دامنه دستور کار دموکرات ها را محدود کند ، خواه در مورد مهاجرت باشد یا تغییرات آب و هوایی ، و می تواند بر نحوه قرارگیری بایدن برای انتصابات مهم در دادگاه های فدرال و کابینه خود تأثیر بگذارد.

اما یک پویا می تواند در حال تغییر باشد تا مشکلی که در سالهای اخیر بر واشنگتن حاکم بوده است را تحت تأثیر قرار دهد: بایدن و مک کانل سابقه قطع معاملات با هم دارند و پیوندی ایجاد کرده اند که به گفته آنها پس از دهه ها خدمت در اتاق مشترک ، بر اساس اعتماد ساخته شده است. .

دموکرات ها تردید دارند.

سناتور کریس مورفی ، دموکرات از ایالت کانکتیکات به CNN گفت: “مهم نیست که در جورجیا چه اتفاقی بیفتد ، تصویب هر چیزی در سنا واقعاً سخت خواهد بود.” “آنچه من واقعاً نگران آن هستم ، بحران فوری مشروطه است که در آن میچ مک کانل از تأیید هیچ یک از نامزدهای جو بایدن خودداری می کند مگر اینکه مهر تأیید شخصی خود را از میچ مک کانل دریافت کرده باشند.”

سناتور ایلینوی ، دیک دوربین ، شماره 2 دموکرات ، صریحاً اظهار داشت: “کدام میچ مک کانل را بدست خواهیم آورد؟ … اگر او مایل است با بایدن بنشیند ، اگر احساس کند که باید این کار را انجام دهد ، این ممکن است منجر به یک موضوع دو جانبه و مثبت شود. اگر او رویکرد دیگری را اتخاذ کند ، ما در حال آماده سازی برای انتخابات ریاست جمهوری بعدی هستیم ، به عنوان یک دستور کار خالی در سنا همانند چند سال گذشته خواهیم بود. ”

معتمدان مک کانل می گویند این خیلی ساده انگارانه نیست. آنها ادعا می کنند که این تصمیم بایدن در مورد نحوه اداره خواهد بود: همکاری با سناتورهای جمهوری خواه برای دستیابی به اتفاق نظر دو حزب – یا تأمین نظر دموکرات های چپ و دموکرات مجلس ، موضوعی که احتمال یک دستور کار متوقف را در پی خواهد داشت.

مطالب پیشنهادی  حاشیه آرا popular رایج بایدن نسبت به ترامپ از 7 میلیون بالاتر است

سناتور تاد یانگ ، جمهوری خواه ایندیانا ، که رئیس بازوی مبارزات حزب جمهوری خواه سنا است ، گفت: “اشتباه نکنید: اگر میچ مک کانل رهبر اکثریت سنای ایالات متحده باشد ، او می تواند بدترین انگیزه های این حزب دموکراتیک ملی را بررسی کند.”

پیمایش در سنا ، بدنه ای که بایدن برای 36 سال در آن خدمت می کرد ، بزرگترین چالش برای رئیس جمهور آینده خواهد بود. بایدن از سوی دموکرات ها در مجلس تحت فشار قرار می گیرد تا یک برنامه بلند پروازانه را پیش ببرد ، حتی اگر در سنا هیچ شانسی نداشته باشد. و اگر او با مک کانل معامله را قطع کند ، مطمئناً با واکنش طرفداران لیبرال وی روبرو خواهد شد.

نماینده پرامیلا جیاپال ، نماینده رئیس مجلس نمایندگان مجلس ، به CNN گفت که بایدن نباید از یک برنامه “جسورانه” عقب نشینی کند ، فارغ از اینکه مک کانل ترجیح می دهد. در مقابل ، رئیس صندوق دیگر مجلس ، نماینده ویسکانسین ، مارک پوکان ، گفت: “من فکر می کنم مردم می خواهند ما کاری – دوره ای انجام دهیم. و من نمی دانم چگونه مجلس سنا جمهوری خواه را شکستید”

پوکان افزود: “اگر میچ مک کانل دوباره به پوسته خود بازگردد ، و ما قصد نداریم قانون را پیش ببریم ، پس این یک محاسبه متفاوت است.”

حل و فصل این مشکلات برای دو طرف دشوار خواهد بود – به ویژه در صورت لغو قانون مراقبت از قیمت مناسب توسط دادگاه عالی ، مراقبت های بهداشتی. بعلاوه ، قانونگذاران در حال مقابله با بسته محرک اقتصادی برای مقابله با تأثیر ویروس کرونا هستند ، اولویت اصلی در جلسه اردک های لنگ کنگره که از روز دوشنبه آغاز می شود. موضوعات دیگری مانند هزینه زیرساخت ها و رسیدگی به قیمت داروهای تجویز شده علاقه دو طرفه ای را ایجاد کرده است ، اما جزئیات این جزئیات مدت هاست که طرفین را گیج کرده است.

رامنی خواستار این است که ملت باید
حتی جمهوری خواهان منتقد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه هشدار به بایدن دادند.
“کاملاً واضح است که آنها Green New Deal را نمی خواهند. کاملاً واضح است که آنها Medicare را برای همه نمی خواهند. آنها مالیات بیشتر نمی خواهند. آنها نمی خواهند از شر نفت و گاز و زغال سنگ خلاص شوند ، “سناتور یوتا ، میت رامنی ، منتقد مکرر ترامپ ، روز یکشنبه در مصاحبه با” ایالت اتحادیه “CNN درباره رای دهندگان آمریکایی گفت. وی افزود: “هرگونه استدلال برعکس با مقاومت بسیاری از سوی مردم آمریکا و اعضای کنگره روبرو خواهد شد.”
بسته به آنچه در دو مسابقه سنا در جورجیا اتفاق می افتد – یکی از آنها به دور دوم 5 ژانویه رسیده و دیگری به احتمال زیاد دیگر – مک کانل یا به عنوان رهبر اکثریت ، با داشتن 52 رای ، مسئولیت دستور کار سنا را بر عهده خواهد داشت. -48 یا برتری 51-49. یا ، او با یک سنا که در 50-50 تقسیم شود ، در اقلیت خواهد بود ، جایی که معاون رئیس جمهور منتخب کامالا هریس آرا tie را می شکند.

حتی اگر او در اقلیت باشد ، جمهوریخواهان این قدرت را دارند که با استفاده از مواد مخدر ، قانون را متوقف کنند ، چیزی که برای عبور از آن 60 رای لازم است. و دموکرات ها کاملاً تصدیق می کنند که بعید به نظر می رسد مجلس سنا 50-50 قوانینی را تغییر دهد زیرا چندین سناتور دموکرات مخالف ایجاد تغییر در تاکتیک اصطبل استال هستند. (آنها به 50 سناتور نیاز دارند تا با تغییر قوانین تسویه حساب ، با قطع رابطه معاون رئیس جمهور موافقت کنند).

مطالب پیشنهادی  به طور کلی سه نوع طراحی سایت داریم

سناتور جو مانچین ، دموکرات از ویرجینیای غربی که مخالف تغییر قوانین ابهام است ، گفت: یک مصاحبه.

مورفی گفت اگر دموکرات ها 53 یا 54 کرسی داشته باشند ، “شانس مناسبی” برای تخلیه مواد مخدر وجود دارد. اما وی افزود: “اگر اکثریت 50 نفر باشد ، از بین بردن ماده پراهمیت بسیار دشوارتر است.”

دموکرات ها پیش بینی تنش در درون حزب خود را دارند.

دوربین درباره گرفتن قانون از طریق سنا گفت: “این همیشه سخت است.” “همیشه قرار است دو یا سه نفر باشند که بگویند ، ووا ، تو خیلی سریع حرکت می کنی. شما خیلی دورتر به سمت چپ حرکت می کنید. شما در حال مسیری هستید که به من کمک نمی کند به خانه برگردم.” “

دوربین گفت: “تمایل طبیعی این است که با افرادی که در آسیب پذیرترین موقعیت هستند بازی کند. مطمئنا شما آنها را دوست دارید و می خواهید به آنها کمک کنید. اما اگر این را به عنوان معیار خود قرار دهید ، بسیار محدود خواهید بود دستور جلسه.”

اگر مک کانل به عنوان رهبر اکثریت باقی بماند ، وی اساساً می تواند علاوه بر نامزدی در کابینه بایدن و دادگاه های فدرال ، که برای غلبه بر یک امر فاسد به اکثریت اتاق نیاز دارند ، حق قانون وتو را نیز داشته باشد. و مك كانل در مورد چگونگی تشكیل قانون اساسی حرف اصلی را می زند – مگر اینکه 10 جمهوری خواه ردیف های خود را بشکنند ، این مسئله در یک بدنه قطبی چالش برانگیز است مگر اینکه رهبر حزب جمهوری خواه برکت دهد.

فرماندار GOP مریلند می گوید امیدوار است که ترامپ

همه اینها یک دستورالعمل برای معامله بین مک کانل و بایدن است – که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما به یک سری توافق نامه های مهم هزینه و مالیات دست یافت ، از جمله جلوگیری از صخره به اصطلاح مالی که می توانست اقتصاد را پس از انتخابات 2012 به خطر بیندازد. اما چنین رویکردی می تواند دموکرات ها را ناامید کند زیرا هر معامله دو حزب ممکن است از اهداف چپ کوتاه باشد.

مطالب پیشنهادی  آزمایش فرماندار نوادا برای Covid-19 مثبت است

مک کانل و بایدن مجبور شدند که با هم کار کنند زیرا بین مک کانل و اوباما ، که رهبر حزب جمهوری خواه قول داد رئیس جمهور یک دوره ای را انتخاب کند ، پس از انتخاب وی ، خون بدی وجود داشت – اظهارات عمومی که بسیاری از دموکرات ها هرگز آن را نبخشیدند.

در یک ویدیوی 2016 برای Business Insider ، مک کونل نسبت به عدم رضایت خود برای مذاکره با اوباما که مک کانل گفت “تحریک کننده و تحریک کننده” است ، بدون اینکه لاک زده شود ، فکر می کرد که او باهوش ترین مرد اتاق است و باید این موضوع را به طور مکرر با شما در میان بگذارد. “

مک کانل گفت: “شخصی که در دولت با او مذاکره می کند معاون رئیس جمهور بوده است نه رئیس جمهور.” “با بایدن ، ما وقت زیادی را صرف صحبت درباره چیزهایی نکردیم که می دانستیم هرگز در مورد آنها توافق نخواهیم کرد. من برای او سخنرانی نکردم ، او برای من سخنرانی نکرد. ما به مناطقی رسیدیم که توافق احتمالی وجود داشت و تجربه ای بسیار متفاوت از حضور در یک فضای مذاکره با رئیس جمهور. ”

چهار سال پیش ، در پایان دوره بایدن به عنوان معاون رئیس جمهور ، مک كانل به سناتورهای هر دو حزب پیوست و در یک ادای احترام به بایدن در صحن سنا به احترام گذاشت.

مک کانل با احساسات به بایدن گفت: “شما یک دوست واقعی بوده اید. یک شریک قابل اعتماد بوده اید و خدمت به شما افتخار است. همه ما دلتنگ شما خواهیم شد.”

کسی نمی فهمید که چهار سال بعد با بازگشت بایدن به عنوان رئیس جمهور به کاخ سفید و نیاز به یک شریک جمهوری خواه در سنا برای کمک به او برای پیشبرد برنامه های خود ، انجمن آنها تجدید خواهد شد.