در حالی که جو بایدن برای جنگ با کوید آماده می شود ، دونالد ترامپ در مورد شکست در انتخابات انکار می کند

اقدامات وی برای ایجاد لحن مدیریتی خود علی رغم تماشای بی سابقه رئیس جمهوری که در انتخابات باخته است ، پذیرفته نشده است. منابع به CNN گفتند که دستیاران مبارزات انتخاباتی ترامپ استراتژی تهاجمی خود را در نظر دارند – نه اینکه سرانجام برای مقابله با ویروسی که باعث کشته شدن بیش از 237،000 آمریکایی شده است – اما برای اینکه رئیس جمهور احتمالاً برای تقویت ادعاهای دروغین دزدیدن دوره دوم ریاست جمهوری خود تجمعاتی را برگزار کند. .

ترامپ هیچ نشانه ای از پاسخ به وخیم تر شدن وضعیت Covid-19 ، که بیش از 100000 عفونت جدید را برای پنج روز متوالی به ارمغان آورد ، در حالی که آمریکایی ها در شمارش طولانی مدت آرا از انتخابات قاطع بودند ، نشان نمی دهد. شنبه ، روزی که انتخابات برای بایدن فراخوانده شد ، بالاترین میزان آلودگی روزانه را با 126،742 مورد جدید مشاهده کرد.

اما پس از آنکه CNN گزارش داد جارد کوشنر ، داماد و مشاور ارشد وی و بانوی اول ملانیا ترامپ به وی توصیه کرده اند که ضرر را بپذیرد در حالی که پسران بزرگسالش دون جونیور و اریک ترامپ ، او را تحت فشار قرار می دهند تا به مبارزه ای که ریشه در ادعاهای دروغین کلاهبرداری دارد ، ادامه دهد. موقعیت کوشنر با پیشرفت روز تندتر شد ، بعدا منابع نزدیک به رئیس جمهور به جیک تاپر از CNN گفتند که کوشنر از جمله کسانی است که ترامپ را برای برگزاری تجمعات تحت فشار قرار می دهد.

سازش و سرپیچی غیر منتظره ترامپ از دموکراسی تهدید می کند که با تعمیق بحران Covid-19 و لنگیدن اقتصاد ، بحران قانون اساسی و انتقال مختل قدرت را به مشکلات کشور بیفزاید.

بسیاری از رهبران GOP از تبریک به بایدن ، یا حتی اعتراف به پیروزی وی خودداری کرده اند و این نشان دهنده فشار بسیار زیاد ترامپ نسبت به حزب آنها است. و دروغ گفتن رئیس جمهور در مورد نتیجه می تواند بسیاری از 70 میلیون نفری را که به او رأی دادند ، متقاعد کند که انتخابات واقعاً فاسد بوده و امیدهای بایدن را برای اتحاد کشور پیچیده می کند.
اما در یک مداخله قابل توجه روز یکشنبه ، تنها رئیس جمهور سابق جمهوریخواه زنده ، جورج دبلیو بوش ، پس از تماس تلفنی با بایدن وزن گرفت و در بیانیه ای گفت که انتخابات “اساساً عادلانه” بوده و “نتیجه آن مشخص است”.

لجبازی رئیس جمهور در حال نزدیک شدن به لحظه ای حساس است ، اما وکلای وی تحت فشار برای تشکیل پرونده های قانونی قانع کننده و تولید شواهد واقعی از تقلب در انتخابات هستند – حتی وقتی که بایدن از طریق نقشه انتخاباتی فقط یک فرصت کوچک برای تغییر نتیجه باقی می گذارد.

بایدن برای روبرو شدن با “راس” همه گیر

نگرانی طاقت فرسای ترامپ از اولویت های خود ، برای کسی که ریاست جمهوری او را تماشا کرد تعجب آور نیست ، با توجه به وخیم شدن سریع بیماری همه گیر ، هنوز هم قابل توجه است.

دکتر مگان رانی ، پزشک اورژانس در دانشگاه براون ، روز یکشنبه در “اتاق خبر” CNN گفت که “تا زمانی که دولت بایدن-هریس زمام امور را به دست گیرد ، این ویروس از قبل در جوامع سراسر ایالات متحده شیوع پیدا کرده است. ”

دکتر اسکات گوتلیب ، کمیسر سابق اداره غذا و دارو روز یکشنبه هشدار داد که تا زمانی که رئیس جمهور منتخب در 20 ژانویه سوگند یاد کند ، کشور در “اوج” بحران Covid-19 قرار خواهد گرفت و دولت فعلی – که گفته است ویروس قابل کنترل نیست – باید سریع عمل کند.

گوتلیب در برنامه “Face the Nation” از شبکه CBS گفت: “ما از انتخابات گذشته ایم – من فکر می کنم آنها باید روی کارهایی که می توانیم در سطح ملی انجام دهیم تمرکز کنند.”

چگونه بایدن قصد دارد پاسخ همه گیر آمریكا را تغییر دهد

در آستانه انتخابات ، کاخ سفید ترامپ – جایی که سیاست ویروس کرونا توسط دکتر اسکات اطلس اداره می شود ، و اقداماتی مانند استفاده از ماسک را نادیده گرفته است – از اطلاع دادن در مورد ویروسی که رئیس جمهور به دروغ گفت: ماهها هیچ پیام بهداشت عمومی انجام نداده است. معاون رئیس جمهور مایک پنس که بیشتر هفته های گذشته را در مبارزات انتخاباتی سپری کرد ، روز دوشنبه به اتاق وضعیت کاخ سفید باز می گردد تا جلسه گروه ویژه ویروس کرونا ویرایش دولت ترامپ را رهبری کند.

گنجاندن متخصصان بهداشت عمومی در کارگروه ویروس کرونا ویروس بایدن – که به ریاست ژنرال سابق جراح دکتر ویوک مورتی ، کمیسار سابق FDA ، دکتر دیوید کسلر و دکتر مارسللا نونز اسمیت از دانشگاه ییل انجام می شود – تأکید می کند که رئیس جمهور چقدر جدی است -انتخاب برنامه همه گیری که اکنون مسلماً بر حداقل سال اول ریاست جمهوری او مسلط است را انتخاب کند.

اما این اعلامیه همچنین نشان می دهد که چگونه ، طی 72 روز آینده ، دولت جدید قادر به کاهش روند همه گیری نیست که از بسیاری جهات ریاست جمهوری بایدن را تعیین می کند و اینکه چگونه غفلت ترامپ چالش های سرسام آوری را که بیدن یک بار در داخل با آن روبرو خواهد شد ، تشدید می کند. دفتر بیضی

دکتر جاناتان راینر ، استاد پزشکی در دانشگاه جورج واشنگتن ، به CNN گفت که برنامه های بایدن برای جدی گرفتن ویروس نشان دهنده “شروع خوب” است و او پس از سو mis مدیریت دولت ترامپ ، از برخی از رهبران با تاخیر فدرال در مورد همه گیری استقبال می کند.

راینر گفت: “کشتی کشور هیچ کاپیتانی نداشته است.”

ترامپ حال و هوای پذیرش ندارد

یک روز پس از اینکه بایدن برای پیروزی در انتخابات پیش بینی شد ، ترامپ ادامه داد و گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است ، در دور دوم گلف آخر هفته خود بازی کرد و به توئیتر دروغ ادعاهای جعلی در انتخابات ادامه داد.

رئیس جمهور هنوز تماس سنتی با رئیس جمهور منتخب نداشته است. پنس که از روز شنبه سکوت اختیار کرده است ، هنوز در تماس با معاون انتخاب شده کمالا هریس نیست.

چندین نفر از شدیدترین حامیان ترامپ در واشنگتن روز یکشنبه از ادعاهای بی اساس وی درباره کلاهبرداری حمایت کردند.

کوین مک کارتی نماینده جمهوریخواه در مجلس نمایندگان آمریکا گفت: “آنچه ما در رقابت های ریاست جمهوری به آن احتیاج داریم این است كه اطمینان حاصل شود كه هر رأی قانونی شمرده می شود ، هر بازشماری مجدد انجام می شود و هرگونه ایراد قانونی باید شنیده شود.” سناتور تازه انتخاب شده کارولینای جنوبی ، لیندزی گراهام در فاکس “یکشنبه صبح صبح” گفت که رئیس جمهور نباید تسلیم شود ، زیرا رسانه ها مجبور نیستند برنده مسابقه را صدا کنند.

درون باخت ترامپ: اوج تصمیمات خود تخریبی

گراهام ، رئیس کمیته قضایی ، گفت: “اگر آنها چنین می کردند ، شما هرگز برای همیشه رئیس جمهور جمهوری خواه نخواهید داشت.”

یکی از دوستان رئیس جمهور ، کریستوفر ردی ، مدیرعامل نیوزمکس ، در “منابع معتبر” CNN گفت که این هفته با رئیس جمهور صحبت کرده است و “او در حال حاضر علاقه ای به قبول نتیجه ندارد.”

قصد آشکار ترامپ برای ادامه پافشاری برای پیروزی در انتخابات ممکن است نمایانگر موقعیت دیگری باشد که وی نیازهای خود را بالاتر از تعریف عادی وظایف دفتر خود قرار دهد. در صورت شکست استراتژی حقوقی وی ، می تواند راهی را برای صرفه جویی در چهره به او پیشنهاد کند تا اصرار کند که در انتخابات شکست نخورد. این امر همچنین به وی امکان می دهد تا خشم و عصبانیت خود را در پایگاه سیاسی خود برانگیزد که می تواند پس از ترک دفتر از سلطنت در سیاست جمهوری خواهان باقی بماند.

اما تا زمانی که رئیس جمهور و تیم حقوقی وی نتوانند شواهدی از کلاهبرداری گسترده را بیابند ، که تاکنون موفق به انجام این کار نشده اند ، ممکن است ترکیبی از اعضای خانواده و جمهوری خواهان ارشد برای متقاعد کردن وی به پایان برسد.

پس از آنکه CNN گزارش داد که بانوی اول معتقد است که زمان قبول رئیس جمهور فرا رسیده است ، در توئیتی از موقعیت همسرش حمایت کرد.

وی در توئیتر خود نوشت: “مردم آمریکا مستحق انتخابات عادلانه هستند. هر رأی قانونی – نه غیرقانونی – باید شمارش شود. ما باید با شفافیت کامل از دموکراسی خود محافظت کنیم.”

سناتور یوتا ، میت رامنی ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 حزب GOP و منتقد مکرر ترامپ ، آمریکایی ها را به اتحاد پشت بایدن دعوت کرد ، گفت که هیچ شواهدی از کلاهبرداری گسترده مشاهده نکرده است و پیش بینی کرد که ترامپ سرانجام با استفاده از تمام راه حل های قانونی اجتناب ناپذیر را بپذیرد خسته شده

رامنی در گفتگو با CNN “وضعیت دولت” گفت: “شما ظاهراً در این روزهای اخیر رئیس جمهور ترامپ ماهیت ریاست جمهوری وی را تغییر نخواهید داد. او همان است که هست. و او با حقیقت رابطه نسبتاً آرامی دارد.” اتحاد. اتصال.”

“انتظار نداشته باشید كه او شب بی سر و صدا برود. این نحوه عمل او نیست.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>