دادگاه عالی تلاش جمهوری خواهان پنسیلوانیا برای جلوگیری از نتایج انتخابات را رد می کند

این اقدام دادگاه عالی برای ترامپ که مرتباً از بالقوه بالقوه دادگاه عالی برای لغو باخت در انتخابات خود انتقاد می کند ، یک ضرر سنگین است.

ساعاتی قبل از انتشار دستور دادگاه ، ترامپ درخواست مستقیم خود را از مقامات ایالتی و اعضای دیوان عالی کشور درخواست کرد تا وی را در تلاش برای براندازی اراده رای دهندگان یاری دهند ، زیرا وی به طور مداوم و دروغ اظهار داشت که در طول انتخابات تقلب گسترده ای در رای دهندگان صورت گرفته است. .

ترامپ گفت: “بیایید ببینیم کسی شجاعت دارد ، خواه قانونگذار باشد یا قانونگذار یا عدالت دیوان عالی کشور یا تعدادی از قضات دیوان عالی کشور.” “بیایید ببینیم آیا آنها جرات انجام کاری را دارند که همه در این کشور درست می دانند.”

دستور یک خطی روز سه شنبه بدون هیچ مخالفت و اظهارنظر هیچ یک از نه قاضی صادر شد. دادگاه از شش قاضی محافظه کار – از جمله سه نامزد ترامپ – نیل گورسوچ ، برت کاوانو و ایمی کونی بارت – و سه لیبرال تشکیل شده است.

این دستور اولین رأی بارت در مورد اختلافات مربوط به انتخابات بود.

استیو ولادک ، تحلیلگر دادگاه عالی CNN و استاد حقوق دانشگاه تگزاس گفت ، اقدام سریع و بدون مخالفت عمومی (قضات ممکن است تصمیم بگیرند که مخالفت خود را اعلام کنند) نشانه ای است که دیوان عالی کشور نمی خواهد درگیر چالش های جاری ترامپ شود.

ولادک گفت: “این واقعیت که قضات یک حکم یک جمله ای صادر کرده اند و هیچ نظر جداگانه ای ندارد ، نشانه قدرتمندی است که دادگاه قصد دارد از اختلافات مربوط به انتخابات دور بماند و این روند را به روند انتخابات ادامه خواهد داد.” .

ولادك اضافه كرد: “دشوار است تصور كنيد كه رد كردن بي سر و صداي بيشتر از اين چالش ها از سوي دادگاه پذيرفته شود.”

طبق قانون فدرال ، روز سه شنبه آخرین مهلت “بندر امن” است. این بدان معناست که وقتی کنگره آرا elect انتخاباتی را در ژانویه افزایش می دهد ، باید نتایج انتخاباتی را که قبل از مهلت قانونی تأیید شده اند ، بپذیرد.

شانس زیاد برای جمهوری خواهان

تلاش نمایندگان GOP پنسیلوانیا در دیوان عالی کشور با اختلاف زیادی روبرو شد ، خصوصاً به دلیل این که اختلاف بیشتر در مورد موضوعات حقوق ایالتی بود. دادگاه عالی پنسیلوانیا قبلاً این چالش را رد كرد و معتقد بود كه مایك كلی نماینده و سایر افرادی كه این دادخواست را مطرح كرده اند نتوانسته اند به موقع درخواست خود را ارائه دهند.

قاضی پس از بخشش ترامپ رسما پرونده مایکل فلین را رد کرد

وکلای کلی استدلال کردند که دادگاه عالی پنسیلوانیا با بستن کلیه راه های آسایش برای آسیب های گذشته و آینده “حق درخواست و حق دادرسی وی را که به ترتیب با اصلاحیه های اول و چهاردهم قانون اساسی ایالات متحده تضمین شده است” نقض کرد.

اما مقامات پنسیلوانیا این دادخواست را “اساساً ناعادلانه” خواندند.

جی بارت دلون ، معاون ارشد دادستان کل این ایالت استدلال کرد: “هیچ دادگاهی هیچگاه دستوری برای ابطال گواهینامه استاندار از نتایج انتخابات ریاست جمهوری صادر نکرده است.” “از دست دادن اعتماد عمومی به نظم قانون اساسی ما که منجر به این نوع قدرت قضایی می شود غیر قابل محاسبه است.”

دادخواست اضطراری قانونگذاران خطاب به دادگستری ساموئل آلیتو ، که صلاحیت دادگاه های پنسیلوانیا را دارد ، رسید. او آن را به کل دادگاه ارجاع داد ، که این دستور را صادر کرد.

ضررهای قانونی جمع می شود

اقدام روز سه شنبه پس از هفته ها درخواست های ناامیدانه و توطئه های بی اساس رئیس جمهور و متحدانش مبنی بر دزدیدن دوره دوم ریاست جمهوری وی انجام شد.

رئیس جمهور عصر شنبه در گرجستان گفت: “ما هنوز آن را برنده خواهیم شد” ، حتی اگر هیچ وسیله ای برای انجام این کار وجود ندارد.

تا این مرحله ، پرونده های دعوی مبارزات انتخاباتی ترامپ رد شده یا با سرعت خشمگینانه ای کنار گذاشته شده است. چندین منبع قبلی به CNN گفته بودند و حتی قبل از روز سه شنبه ، این احساس در تیم حقوقی ترامپ ایجاد شده بود که تلاش های آنها در حال پایان است.

در حالی که ترامپ در ویدئویی 46 دقیقه ای كه هفته گذشته منتشر شد ، گفت كه آنها به طرح پرونده های قضایی ادامه می دهند ، طی چند روز گذشته تیم حقوقی وی جلسات و تماس های استراتژیك كمتری برگزار كرده است.

با این وجود ، سرسخت ترین مدافعان رئیس جمهور در کپیتول هیل از وی می خواهند حتی پس از اینکه بایدن هفته آینده رای دانشکده انتخاباتی را به دست آورد ، تسلیم نشود و از او خواستند تا در ژانویه تا پایان مجلس ادامه دهد.

این داستان سه شنبه با اطلاعات اضافی به روز شده است.