جو بایدن اقدامات اجرایی را برنامه ریزی می کند که سیاست های ترامپ را خنثی می کند

اکنون که بایدن ترامپ را شکست داده است ، تیم انتقال او شروع به تبدیل وعده های مبارزاتی خود به برنامه هایی می کند که می تواند در اوایل ریاست جمهوری خود اجرا کند.
احتمالاً اولین تمرکز بایدن در حال بدتر شدن همه گیر ویروس کرونا باشد. دو منبع آگاه از برنامه های وی گفتند که وی قرار است روز دوشنبه از یک گروه ویژه 12 نفره ویروس کرونا استفاده کند. بایدن همچنین در جریان مبارزات انتخاباتی گفت که قبل از شروع به کار با دکتر آنتونی فاوسی ، کارشناس ارشد بیماری های عفونی دولت صحبت خواهد کرد.

وی همچنین آماده است مجموعه ای از اقدامات اجرایی را تصویب کند که بسیاری از اقدامات سیاست خارجی ترامپ را خنثی می کند و به دنبال بازگشت سریع ایالات متحده به وضعیت خود در پایان دولت باراک اوباما رئیس جمهور سابق چهار سال قبل است.

سیمونه سندرز ، مشاور مبارزات انتخاباتی بایدن در مورد اقداماتی که بایدن در اولین روز کار خود انجام خواهد داد ، در یکشنبه در برنامه “ایالت اتحادیه” CNN گفت که رئیس جمهور منتخب “قرار است قول های خود را عملی کند”.

بایدن در اولین روز ریاست جمهوری خود بارها وعده داد که به توافق نامه آب و هوایی پاریس پیوست ، یک توافق مهم بین المللی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی که ترامپ در سال 2017 از آن خارج شد. وی همچنین گفته است که دوباره به سازمان بهداشت جهانی ملحق می شود ، ترامپ ترجیح داد امسال از آن خارج شود .

وقتی ترامپ با نتایج انتخابات می جنگد ، بایدن با انتقال به جلو می رود

هر دو اقدام تفاوت عمده بین بایدن و ترامپ را نشان می دهد: بایدن مدت هاست که به سازمان ها و پیمان های چند جانبه ای اعتماد دارد که ترامپ به آنها بی اعتماد است.

بایدن همچنین گفته است که ممنوعیت سفر ترامپ از برخی کشورهای دارای اکثریت مسلمان را لغو کرده و برنامه اقدام معوق برای ورود به دوران کودکی را بازگرداند ، که به “رویاپردازان” – مهاجران فاقد سند که از کودکی به ایالات متحده آورده شده اند – اجازه می دهد در این کشور بمانند. کشور.

نتیجه انتخابات – با جمهوری خواهان هنوز اکثریت محدود سنا را در اختیار دارند ، اگرچه دموکرات ها در صورت پیروزی در دور دوم دور دوم سنا در جورجیا در اوایل ژانویه کنترل اتاق را به دست می آورند – تأکید می کند که بایدن در پیروزی در قانونگذاری به دست آورد ، افزایش اهمیت اقدامات اجرایی دولت وی.

تیم انتقالی بایدن که از روز کارگر بی سر و صدا آماده می شود ، در هفته های اخیر فعالیت های خود را افزایش داده است – از جمله راه اندازی یک وب سایت و حساب های رسانه های اجتماعی در روز یکشنبه.

حساب توئیتر بایدن-هریس توییت کرد که دولت جدید “فوری” ترین چالشهای پیش روی ملت را به عهده خواهد گرفت ، فهرست ، “حفاظت و حفظ سلامت کشور ما ، تجدید فرصت موفقیت ، پیشبرد عدالت نژادی و مبارزه با بحران آب و هوا”.

بایدن تعدادی از اولویت های دیگر را در مسیر مبارزات انتخاباتی و در سیاست های منتشر شده از مبارزات انتخاباتی خود در طول انتخابات مقدماتی و انتخابات عمومی ذکر کرد ، از جمله پرداختن به نژادپرستی سیستمی ، تغییر آب و هوا و گسترش حمایت از کارمندان اتحادیه.

بایدن متعهد شده است برای اصلاح دولت گام بردارد ، از جمله گسترش و تدوین قانون تعهد اخلاقی توسط دولت اوباما كه به موضوعات لابی گری می پردازد و همچنین “هرگونه نفوذ نامناسب یا نامناسب از منافع شخصی ، مالی و سایر منافع”.

وی همچنین قول داد که راهنمایی هایی را که در زمان دولت اوباما وضع شده بود و دسترسی دانشجویان تراجنسیتی به ورزش ، حمام و رختکن را مطابق با هویت جنسیتی آنها برقرار کند ، بازگرداند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>