جمهوری خواهان برتر کنگره هنوز پیروزی بایدن را تصدیق نکرده اند

میچ مک کانل ، رهبر اکثریت سنا ، که احتمالاً دامنه برنامه بایدن را محدود می کند ، از روز جمعه ، روز قبل از فراخوان مسابقه ، هنگامی که وی خواستار شمارش “هر رای قانونی” شد ، اظهار نظری نکرد ، در حالی که کوین مک کارتی رهبر جمهوری خواه مجلس با تکرار ادعاهای ترامپ مبنی بر اینکه انتخابات هنوز تمام نشده است.

مک کارتی روز یکشنبه در فاکس نیوز گفت: “ما رقابت پذیرترین مسابقه ریاست جمهوری در تاریخ معاصر خود را داشته ایم.” “به همین دلیل باید هر رأی شمارش شود ، همه بازشماری ها برای پیشبرد ، و هر چالشی شنیده شود.”

در حالی که ترامپ همچنان در مورد نتیجه اختلاف نظر دارد ، حزب جمهوری خواه در مورد چگونگی کنترل پیروزی بایدن اختلاف نظر دارد. در حالی که یک گروه کوچک از محافظه کاران می خواهند ایمان خود را به روند دموکراتیک برگردانند ، سرسخت ترین حامیان ترامپ ، رئیس جمهور رئیس جمهور را تصویب کرده اند تا “هنگامی که شخصاً بدرفتاری می کند ،” بسیار سخت “مبارزه کند.

لیندزی گراهام رئیس قوه قضاییه سنا روز یکشنبه در فاکس گفت: “این یک انتخابات قابل رقابت است.” “رسانه ها تصمیم نمی گیرند که چه کسی رئیس جمهور می شود ، اگر آنها تصمیم گرفتند ، شما هرگز برای همیشه رئیس جمهور جمهوری خواه نخواهید داشت.”

جمهوری خواه کارولینای جنوبی افزود: “آقای رئیس جمهور قبول نکنید ، سخت جنگ کنید.”

سناتور روی بلانت از میسوری ، یکی از اعضای رهبری GOP ، روز یکشنبه در برنامه “این هفته” ABC گفت که “بعید به نظر می رسد که هرگونه تغییر بتواند به اندازه کافی بزرگ باشد تا تغییر ایجاد کند ، اما این یک انتخابات نزدیک است.”

وی افزود: “من منتظر رئیس جمهور هستم که با این موضوع مقابله کند ، اما لازم است با آن مقابله کند”

به نظر می رسد پاسخ های حزب در پس از انتخابات گذشته آن را از آینده اش جدا کند.

رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش و سناتور یوتا میت رامنی ، نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2012 و منتقد مکرر ترامپ ، بایدن و کمال هریس معاون منتخب رئیس جمهور را تبریک گفتند. رامنی آنها را “افرادی با حسن نیت و شخصیت قابل تحسین” خواند و گفت که “دعا می کند تا خداوند در روزها و سالهای آینده آنها را برکت دهد.” بوش بایدن را “مرد خوبی که فرصت خود را برای هدایت و اتحاد کشورمان بدست آورده است” خواند.

و سناتور تنسی ، لامار الكساندر ، فرماندار و دبیر سابق آموزش و پرورش كه پس از چهار دهه فعالیت در مشاغل عمومی در حال بازنشستگی است ، روز شنبه گفت كه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید به وظیفه دموكراتیك خود عمل كرده و خواست مردم را بپذیرند.

الكساندر در توئیتر خود نوشت: “پس از شمارش هر رأی معتبر و اجازه دادگاه ها برای حل اختلاف ، احترام و پذیرش سریع نتیجه مهم است.” “انتقال منظم یا تأیید مجدد قدرت عظیم پس از انتخابات ریاست جمهوری ماندگارترین نماد دموکراسی ماست.”

اما بیل هاگرتی ، جانشین جمهوری خواه الكساندر در مجلس سنا ، بیل هاگورتی ، سفیر سابق ترامپ در ژاپن ، گفت كه وی برای حمایت از “صداقت” انتخابات به صندوق حقوقی ترامپ كمك كرده و اظهارات ترامپ را مبنی بر اینكه “این انتخابات هنوز پایان نیافته است ، دوباره منتشر كرد. “

بایدن در ویسکانسین ، میشیگان و پنسیلوانیا – سه ایالت که هیلاری کلینتون نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 را از دست داد – پیروز شد و در راه پیروزی در کاخ سفید بود و در حال حاضر ترامپ را در آریزونا و جورجیا رهبری می کند.

بایدن و هریس خطاب به ملت روز شنبه قبل از پارکینگ در دلاور که مملو از هواداران بوق بود ، پس از انتخابات تفرقه انگیز کشور را به بهبودی فراخواندند.

بایدن گفت: “وقت آن رسیده است که سخنان تند را کنار بگذاریم ، درجه حرارت را کاهش دهیم ، دوباره یکدیگر را ببینیم ، و دوباره به صحبت های یکدیگر گوش دهیم.”

بررسی واقعیت: ترامپ به دروغ ادعا می کند 'آراots غیرقانونی' انتخابات را تغییر می دهد

اما ساعاتی قبل ترامپ بار دیگر به دروغ ادعا كرد كه انتخابات از او ربوده شده است و بی اساس ادعا می كرد كه ناظران انتخابات در نظرسنجی ها حضور ندارند.

رئیس جمهور توییت کرد: “من برنده انتخابات شدم ، 71،000،000 رأی قانونی گرفتم.” “چیزهای بدی که مشاهده کنندگان ما اجازه مشاهده آنها را پیدا نکرده اند اتفاق افتاده است. پیش از این هرگز اتفاق نیفتاده است. میلیون ها رای آگهی رایانه ای برای افرادی که هرگز از آنها درخواست نکرده اند ارسال شده است!”

در حالی که برخی از جمهوریخواهان برجسته حداقل از علنی رئیس جمهور دفاع می کنند ، برخی از نزدیکان وی در خلوت رویکرد دیگری را در پیش گرفته اند. دو منبع به سی ان ان روز شنبه گفتند که جرد کوشنر ، داماد و مشاور ارشد ترامپ ، در مورد پذیرش انتخابات به رئیس جمهور مراجعه کرده است. یک منبع جداگانه آشنا با گفتگوها روز یکشنبه به سی ان ان گفت که ملانیا ترامپ ، بانوی اول ، به رئیس جمهور توصیه کرده است که زمان پذیرش باخت در انتخابات فرا رسیده است.
امتناع رئیس جمهور از پذیرش آنچه در غیر این صورت نمایش مثبتی برای GOP امسال بود را پنهان می کند. جمهوری خواهان به طور غیر منتظره کرسی هایی را در مجلس به دست آوردند و نامزدهای دموکرات سنا را که بودجه آنها بسیار بودجه بود ، در مین ، آیووا ، مونتانا و جاهای دیگر شکست دادند.

بیلی پایپر ، رئیس ستاد سابق مک کانل ، به CNN گفت: “در سنا ، تقریباً هر نامزدی ، حتی کسانی که فکر می کردند در راه پیروزی هستند ، بیش از حد عمل کردند.” “شب خوبی است.”

وی افزود: “در واقع به نظر می رسد كه در اواسط شرایط كاملاً وحشتناك ، آمریكا بار دیگر انتخاباتی را انجام داده است كه باید به آن افتخار كند.” “این واقعیت که ما با توجه به منحصر به فرد نحوه انتخاب آنها ، 150 میلیون برگ رأی را به همان سرعتی که داریم می شماریم ، بسیار شگفت آور است.”

امتناع رئیس جمهور از پذیرش نتایج همچنین می تواند امیدهای حزب جمهوری اسلامی برای حضور در سنا را پیچیده کند. شانس دموکراتها برای پیروزی در اتاق ، به بدل کردن هر دو کرسی سنا گرجستان در دو انتخابات احتمالی دور دوم ژانویه در ایالتی کاهش یافته است که طی 20 سال سناتور دموکرات را انتخاب نکرده است.

کریستین ویلسون در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>